رفلکسوتراپی یا بازتاب درمانی چست؟

ولی اطمینان حاصل کنید آن فرد کسی باشد که با او احساس راحتی میکنید تا اینکه از آرامش کامل برخوردار شوید. چهارم، ادبیات بهروشنی نشان میدهد که هر فرد عواطف گوناگونی را تجربه میکند و دیگر اینکه این عواطف گاهی در تضاد و کشمکش با یکدیگر قرار میگیرند. هرچند، این ناحیه بیشتر از ناحیهی سینوس احتقان را کم میکند. نوعی ماساژ است که با استفاده از انرژی و میل جنسی، و با لمس برخی نقاط حساس به رسیدن به سطح بالایی از هوشیاری کمک میکند. در این روش، با استفاده از حرکات چرخشی نوک انگشتان فشار ملایمی بر برخی نقاط خاص طب فشاری بدن وارد میشود؛ غالبا این روش به همراه طب سوزنی استفاده میشود. معبد آناهیتا که دومین بنای سنگی بزرگ ایران قبل از اسلام است برخی قدمت آن را به دوران اشکانی و عده ای نیز دوران ساسانی می دانند. این ماساژ دردهای بدنی دوران بارداری و استرس را کاهش میدهد و تنش عضلانی را از بین میبرد. ماساژ پیش از زایمان میتواند برای زنانی که در طول بارداری به ماساژ احتیاج دارند روشی بیخطر باشد. بهطورکلی ادبیاتی که زندگی کودکان را بازتاب میدهد، میتواند کودکان را در حل مشکلات و ناشناختههای زندگی خود یاری دهد.

این کار اصلا بچه را لوس نمی کند ؛ بلکه توجه کافی را به او می دهد و خیلی از مشکلات بچه ها از این طریق حل می شود. پس ابتدا باید خودمان در شرایط خوبی از لحاظ عاطفی و سلامت روان باشیم تا بتوانیم مشکل فرزندمان را حل کنیم. خدمات درمانی و بهداشتی که در مراکز اسپا ارائه میشود باید در مواردی که به سلامت مردم مربوط می شود، در اختیار صنف پزشکی و تحت نظارت مستقیم آن باشد. استفاده از تکنیک های مختلف بازتاب درمانی بصورت مجزا یا در ترکیب با سایر روش های طبی و غیرطبی، منجر به ارتقاء کمی و کیفی الگوی خواب بیمار و رفع بی خوابی، بهبود پارامترهای گازهای خون شریانی ( اشباع اکسیژنی و میزان اسیدیته خون)، افزایش سطح هوشیاری و ارتقاء نمره معیار گلاسکو، بهبود علایم حیاتی (کاهش فشارخون، ضربان قلب و تعداد تنفس)، کنترل درد در مواردی که بیمار در شرایط طبی پیچیده ای قرار دارد مانند جراحی قلب باز و پیوند شریانی، کاهش سطح اضطراب و بیقراری بیمار، کاهش دوره های مقابله با دستگاه ونتیلاتور و درنتیجه کاهش نیاز به داروهای آرامبخش و سداتیو و جداسازی سریع تر بیمار می گردد.

برای خرید کتاب خودآموز ماساژ روی كف پا و دست (بازتاب درمانی به زبان ساده) با تخفیف ویژه فقط کافیه که این کتاب رو به سبد خریدتون اضافه کنید! این کتاب نیز با همه محتوای دقیق و ارزشمندش در همین راستا نوشته شده است و میتواند به آگاهی بیشتر مخاطب از رواندرمانی بیانجامد. کتاب «رواندرمانی چیست» در راستای اهداف این مدرسه تالیف شده و هدف از آن شناخت بیشتر خوانندگان این کتاب با علم رواندرمانی است. در رفلكسولوژی ، اعتقاد بر این است كه پاها “macrocosm” یا یك نقشه كوچك از كل بدن هستند .یعنی تمام اعضاء و قسمتهای مختلف بدن روی آنها منعكس شده و نظم و ترتیب قرارگیری بخشهای بدن روی كف پاها دقیقاً مشابه نظم و ترتیب قرارگیری آنها در بدن است (تصویر) این بازتابها را میتوان روی كف پا، انگشتان و در طول كناره داخلی و خارجی پا، پیدا كرد. طبق نظریهی زون، نقاطی در دستها، پاها و سر به نقاط و ارگانهایی از بدن در همان ناحیه مرتبط هستند. میتوانید لباس راحت و گشاد به تن داشته باشید که اجازهی دسترسی درمانگر را به پاهایتان میدهد.ماساژ بازتاب درمانی ۳۰-۶۰ دقیقه طول میکشد. شما میتوانید برای یافتن ماساژ درمانگر از پزشک خود، دوست یا فهرستهای آنلاین کمک بگیرید.

شما معمولا میتوانید نوع ماساژی را که دوست دارید بگیرید انتخاب کنید، و شما و پارتنرتان هر یک میتوانید بسته به ترجیحتان و ماساژهایی که در یک چشمهی آب گرم ارائه میشود نوع ماساژ را انتخاب کنید. همچنین این نوع ماساژ به کاهش دردهای عضلانی بانوان باردار نیز کمک می کند. این روش، به طور طبیعی به تخلیهی محصولات زائد در غدد لنفاوی کمک میکند. اگر قبلا هرگز ماساژ نگرفتهاید، ماساژ روی صندلی میتواند راه خوبی برای آشنایی شما با این نوع از درمان باشد. انواع مختلف ماساژ را با ماساژ درمانگران مختلف امتحان کنید تا نوع و شخصی را پیدا کنید که برای شما از همه ایدهآلتر است. در این نوع ماساژ از فشار آرام تا متوسط استفاده میشود. این روش نیز، مانند روش دستکاری مفصل و ماهیچه، به همراه روشهای فیزیوتراپی انجام میشود. همیشه انتظارات و اهدافتان را به ماساژ درمانگر بگویید و اگر از چیزی معذب یا ناراحت هستید به او بگویید. ماساژ شیاتسو در کل بدن انجام میشود، اما ممکن است درمانگر شما بر روی نقاط و نواحی خاصی از بدنتان که به توجه بیشتری نیاز دارند تمرکز کند. شما و پارتنرتان کنار یکدیگر روی دو میز مجزا قرار میگیرید، و هریک ماساژ درمانگر خود را خواهید داشت که جداگانه روی بدن شما کار میکند.

دیدگاهتان را بنویسید