راه های مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات

سرطانی شدن سلول های پروستات باعث میشود که ، حجم این عضو تا حد قابل توجهی افزایش یلبد ، با توجه به محل این عضو ، که بر روی لوله ادراری قرار دارد ، فرد در حالت حاد این بیماری ف توانایی دفع ادرار خود را نخواهد داشت و به دلیل فشار امدن به اعضای داخلی همچون مثانه ، فرد مبتلا دچار دردهای شدید شکمی شده و در برخی موارد دچار خونریزی های داخلی میگردد. این اختلال که ناتوانی جنسی نیز نامیده می شود توانایی نعوظ و حفظ آن را از فرد می گیرد. اختلال نعوظ می تواند یک علامت سرطان پروستات باشد. مشکل ادراری یک علامت رایج از سرطان پروستات است. در افراد زیر 39 سال شانس ابتلا به سرطان پروستات 1 نفر در 10000 نفر می باشد. پروستات بخشی از عضو جنسی مرداست که به شکل و اندازه تقریبی گردو، زیر مثانه قرار گرفته و مجرای خروجی آن را مطابق شکل احاطه کرده است . پروستات بخشی از سیستم تولید مثل در آقایان و غده ای کوچک و عضلانی است در اطراف لوله ادرار ، زیر مثانه و بین رکتون و پایه آلت تناسلی قرار دارد.یکی از کارهای پروستات اضافه کردن مایع به اسپرم است که باعث تسهیل حرکت اسپرم می شود.پروستات دارای دو مرحله اصلی رشد است.این غده در طول سال های نوجوانی کوچک است.سپس از سن 25 سالگی به بعد به آرامی بزرگ می شود.در اکثر مردان این رشد غده پروستات تا آخر عمر ادامه پیدا می کند.

با افزایش سن ،غده پروستات شروع به بزرگ شدن می کند که به آن هیپر پلازی خوش خیم پروستات یا bph می گویند و باعث تغییرات بدخیمی در سلولهای غده پروستات می شود که به آن سرطان پروستات گفته می شود بنابراین هیچ گونه سرطان خوش خیم در پروستات وجود ندارد. مطالعات نشان دادند که رژیم مدیترانهای بهطور خاص باعث کاهش مرگومیر ناشی از سرطان پروستات شده است؛ که نشان میدهد پایبندی بالا به رژیم غذایی مدیترانه میتواند اثر محافظتی را در برابر سرطان پروستات تهاجمیتر و پیشرفتهتر داشته باشد. الاگیتانین یک آنتی اکسیدان است و از بدن در برابر انواع سرطان ها از جمله سرطان پروستات محافظت می کند. الاگیتانین یک آنتیاکسیداناست و از بدن در برابر انواع سرطان ها از جمله سرطان پروستات محافظت می کند. استفاده از تجارب متعدد پزشکان طب سنتی موجب ارائه یک توصیه نامه یا مجوز برای مصرف ترکیبات مختلف به بیماران می شود.از جمله این ترکیبات باید به قهوه که دشمن..

از پزشک جراح خود درباره نتایج عمل هایی که قبلا انجام داده است، سوال کنید: آیا این پزشک فوق تخصص پروستات، از حال بیماران قبلی خود اطلاعی دارد؟ اگر سرطان پروستات در مراحل اولیه که سرطان محدود به پروستات می باشد تشخصی داده شود کشنده نیست و با درمان جراحی یا رادیوتراپی طول عمر 95 درصد یا طول عمر طبیعی خواهند داشت ولی در مراحل دیررس که سرطان از پروستات خارج شده و غدد لنفاوی ، استخوان ها، کبد، ریه را گرفتار کرده باشد، طول عمر با درمان هورمون تراپی 2 سال می باشد. نوع دوم سرطان بدخیم تر زمانی است که سرطان پیشرفته بوده و از غده پروستات خارج و غدد لنفاوی ، کبد ،ریه و استخوان ها را گرفتار می کند. علائم ابتلا به سرطان پروستات در مرحله اول انسداد ادراری می باشد که موجب افزایش سطح آنزیم PSA در خون می شود. وجود خون در مایع منی پس از انزال نیز می تواند یک علامت این سرطان باشد. بنابراین در حالی که پایش هر گونه علامت ضروری می باشد، باید در نظر داشت که احتمال زیادی وجود دارد که این علائم در اثر سرطان به وجود نیامده باشند. صرف نظر از تعداد فنجان قهوع، هر سه فنجان قهوه ای که می نوشید می تواند خطر ابتلا به سرطان کشنده پروستات را در حدود 11 درصد کاهش دهد.

در افرادی که سابقه فامیلی سرطان دارند شانس ابتلا 5 برابر می شود. هر 10 سال بعد از 40 سالگی شانس سرطان پروستات دو برابر می شود. البته ورزش کردن و رعایت کردن اصول تغذیه بیش از آنکه پروستات را درمان کند از ابتلا به آن جلوگیری میکند؛ اینکه غده پروستات در بدن شما به چه میزان رشد کرده باشد، راه درمان شما را متفاوت و مشخص خواهد کرد؛ بیایید تا با هم بهترین راهکار های درمان پروستات را بررسی کنیم. حال که شما اهمیت غده پروستات برای سلامت تان را درک کردید، اجازه دهید بهترین مکمل ها برای سلامت پروستات را بررسی کنیم. در نظر داشتن این نکته ضروری است که اغلب این علائم می توانند توسط بیماری هایی ایجاد شوند که سرطان نمی باشند. از نظر تئوری تمام مردان شانس ابتلا به سرطان پروستات را دارند شیوع سرطان با افزایش سن بیشتر می شود. اما برخی مطالعات نشان می دهد که خوردن مقدار زیاد کلسیم ممکن است خطر رشد و گسترش سرطان پروستات را افزایش دهد. اما اگر سرطان پروستات به نواحی دوردست بدن رسیده باشد دیگر از جراحی و پرتودرمانی استفاده نمیشود. عمل جراحی در افراد مبتلا به سرطان پروستات در صورتی که سن آنها بیشتر از 75 سال باشد، نباید صورت گیرد و روش دیگری را باید برای آنها انتخاب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید