راه های جلوگیری از موخوره با نکات مراقبتی و مواد طبیعی

بعد از آن ریشه کنجد را به مدت ۳۰ دقیقه در آب جوش، بجوشانید و مایع صاف شده را به موهایتان بمالید. ۱۰ دقیقه زمان بدهید و سپس موهای خود را بشویید. ابتدا دو قاشق روغن زیتون و دو قاشق روغن نارگیل را با هم ترکیب کنید , سپس یک آووکادوی رسیده پودر شده , به این ترکیب بیفزایید. استفاده از این ماسک را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید تا تأثیرش بر روی موها نمایان شود. سعی کنید که خمیر به پوست سر و ریشه موها برسد .یک کلاه رنگ روی موها کشیده و حدود ۱ الی ۲ ساعت بگذارید بماند .سپس موها را با آب و شامپو بشویید . یک لیوان شیرین بیان را در سه لیوان آب جوشیده بریزید و بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد و آرام آرام دم بکشد. اجازه دهید این ماسک ۳۰ دقیقه روی موها باقی بماند و بعد آنها را با شامپو بشویید. موز دارای روغن های طبیعی , پتاسیم , روی , آهن و ویتامین های A , E ,C میباشد , که حالت ارتجاعی در موها ایجاد میکند و شکنندگی موها را کاهش میدهد , همچنین از ایجاد موخوره در موها جلوگیری میکند.

نوع ناقص: اگر شما از دست افرادی هستید که موهای خود را میکشید و یا به صورت دم اسبی میبندید باید در انتظار این نوع از موخوره باشید. افزایش جریان خون منجر به تغذیه رسانی بهتر به بافت سلولی کف سر شده و نتیجه این فرایند ریزش موها کاهش یافته و رشد موها به مرور زمان افزایش چشم گیری خواهد داشت. نقش هر یک از این مواد در جلوگیری از ریزش مو و ضد موخوره و شوره سر، تقویت پیاز مو و قطع کامل ریزش مو، تنظیم چربی پوست سر و موها، تبدیل موهای نازک به ضخیم، حفظ رنگ موها و جلوگیری از سفیدی آنها (در مصرف درازمدت) و نیز شادابی و لطافت موها به اثبات رسیدهاست که با یک بار استفاده از صابون 14 گیاه دکتر خوش رج تأثیر آن را ملاحظه خواهید کرد. از آنجایی که مو یکی از بخشهای تاثیر گذار بر زیبایی به حساب میآید، بهتر است به آن توجه کنید و در صورت بروز مشکلاتی گوناگون برای آن، به فکر راه حل مناسبی نیز باشید. هوای سرد یکی از عوامل مهم در زدن شوره سر است. ویتامین C نوعی آنتیاکسیدان مهم است که بدن را در مقابل رادیکالهای آزاد محافظت میکند کمبود این ویتامین باعث موخوره و شکنندگی مو میشود.

به چه عللی موخوره ایجاد میشود؟ به صورت خلاصه ایجاد شکاف طولی در مسیر موها و یا چند شاخه شدن انتهای آزاد مو، موخوره نامیده میشود. نام علمی موخوره تریکو پتیلوزین است ، دوشاخه شدن نوک مو را موخوره می گوینددر واقع نوک مو شکافته شده و به دوقسمت تقسیم می شود و در حالت های حاد به سه یا چهار شاخه هم میرسدلایه بیرونی مو کوتیکول نام دارد. موخوره باعث میشود , قسمت پایانی ساقه ی مو شکافته شود و به دو قسمت یا حتی بیشتر تقسیم شود , و به تدریج این شکافتگی به وجود آمده , به سمت ریشه پیشرفت میکند و ساقه ی مو را با شکستگی یا خرد شدن روبه رو میسازد. می توانید برای کاهش احتمال آسیب مو ، شکستگی و تقسیم شدن موها چند مرحله انجام دهید: زمان بیشتری را بین درمانها اضافه کنید. توصیه میشود در صورت مشاهده این حالت، مراقبتهای لازم را انجام دهید و از وخیم شدن این بیماری جلوگیری کنید. برای پیشگیری از ایجاد این عارضه پزشکان استفاده از نرم کننده ها را توصیه می کنند. در بازار شامپوهای متنوع یا ماسک و مواد گوناگونی دیده میشود که برای درمان و کنترل این مشکل تولید شده اند؛ توصیه میشود موهای خود را هرچند وقت یکبار چند سانتی متر کوتاه کنید تا اگر مشکلی وجود دارد، برطرف شود.

موخوره یا تریکوپتیلوزین , مشکلی میباشد که بیشتر خانم ها با آن روبه رو هستند. اگرچه انواع روش های درمان موخوره شدید متعدد هستند؛ اما هنوز هم متخصصین بهترین راه درمان را پیشگیری می دانند. هنوز مشخص نیست آیا با سوزاندن مو، موخوره ها نابود می شود یا خیر. درواقع تحقیقات نشان داده است که درمان مو با روغن میتواند جلوی ایجاد موخوره مو را بگیرد. نوع درختی: موخوره مدل درختی زمانی پیش میآید که موهای شما در معرض نور خورشید قرار بگیرد، چرا که در چنین شرایطی یک طرف موی شما آسیب میبیند و دچار این مشکل میشود؛ چنین شرایطی زمانی که شما موهای خود را میپوشانید نیز ایجاد میشود. مخلوط عسل با سرشیر یا خامه می تواند علاوه بر درخشش و براق کردن موها، موخوره را نیز درمان کند. از دسته موادی که با مصرف آنها میتوانید از ایجاد موخوره جلوگیری کنید، باید به کلم بروکلی، ماهی، تخم مرغ، محصولات لبنی، حبوبات، آجیل و بسیاری دیگر از مواد مغذی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید