راههای پیشگیری از سرطان پروستات

به خاطر بسپارید که بی تحرکی و کم تحرکی بیشترین تاثیر منفی را برای بدن دارند. به نظر می رسد که استفاده از پیچوم بی خطر است، اما می تواند باعث ناراحتی معده و سردرد در برخی از افرادی شود که از آن مصرف می کنند. برخی از دانشمندان اظهار کردند که این ترکیبات چربی – مانند بتا- سیتوسترول- که در ساو پالمتو نیز یافت می شود، در واقع همین کار را انجام می دهند.با استفاده از بتا- سیتوسترول هیچ گونه عوارض جانبی جدی گزارش نشده است. آیا تا به حال عمل جراحی یا روش دیگری که وسیله ای در آلت تناسلی خود یا مجرای ادرار کار گذاشته شود داشته اید؟ بسیاری از افراد برای خلاص شدن از مشکلات پروستات سریعا عمل جراحی و داروهای شیمیایی را انتخاب می کنند ولی بهتر است بدانید که روش های گیاهی و خانگی موثری برای مشکلات پروستات وجود دارد که می توانید قبل از اقدامات دیگر، تحت نظر پزشک، امتحان کنید. یکی دیگر از روش های گیاهی درمان پروستات چای سب است.چای سبز برای درمان مشکلات قلبی ، فشار خون ، دیابت ، آلزایمر ، پارکینسون ، استرس ، مشکلات دهان و دندان ، عفونت ، چاقی ، سرطان پستان ، سرطان پروستات و پیشگیری از بزرگ شدن پروستات مفید است .

تصویربرداری پزشکی نیز ممکن است بعد از آن انجام شود تا مشخص شود که آیا سرطان به دیگر بخشهای بدن سرایت کرده است یا نه. مطالعات اولیه نشان داده که گیاه پالمتو به افزایش جریان و کاهش ادرار شبانه در مردان مبتلا به BPH کمک می کند؛ چه به تنهایی، چه با ترکیبات داروهای گیاهی دیگر. بهطورکلی تغییر برنامه غذایی و سبک زندگی در کاهش سایز پروستات، تأثیر به سزایی دارند. سبزی و چربیهای سالم است در مراقبت از پروستات بسیار حائز اهمیت است. بیشتر مواد پروستات محتوی مایعی است که به درون منی ریخته میشود و مقدار کمی از این مواد در خون جریان دارند. آلفا بلاکرها: عضلات اطراف مجرای ادراری را شل می کنند و در نتیجه سپس ادرار آزادتر جریان مییابد. عدم درمان غده ی پروستات بزرگ شده می تواند جریان ادرار را مسدود کند و باعث مشکلات مثانه، دستگاه ادراری و کلیوی شود. عدم مصرف بیشازحد مایعات در عصر که موجب افزایش تعداد دفعات دفع ادرار در شبهنگام میشود. در حال حاضر، هیچ مدرک علمی محکمی وجود ندارد که نشان دهد این گزینه درمانی، از درمان نکردن موثرتر است.گاهی اوقات نیاز است که گزنه با سایر داروهای طبیعی مانند پیچوم و ساو پالمتو برای درمان هایپرپلازی خوشخیم پروستات ترکیب شود.

برای به حداقل رساندن عوارض جانبی داروهای هورمون درمانی، پزشک ممکن است با دوز متناوب را توصیه کند. اگر علائم قابل تحمل باشند، ممکن است پزشک تصمیم بگیرد که درمان را به تعویق بیندازید و علائم خود را کنترل کند. اگر آزمایش بدنی و آزمایش خون نشان دهنده وجود مشکل باشند، ممکن است دکتر ارورلوژی بایوپسی را توصیه کند. درصورتی که انجام این آزمایش مشکل یا اختلالی را نشان دهد، در مراحل بعد آزمایشهای زیر توسط پزشک مربوطه تجویز میشود. با این حال،در صورت بروز هر یک از علائم اشاره شده در این مقاله بهترین کار این است که درنگ نکرده و به پزشک مراجعه نمایید. مصرف لبنیات به صورت روزانه، موجب افزایش خطر بزرگ شدن پروستات میشود. یک مطالعه بازنگری که بر روی گیاهان دارویی مطالعه می کرد، در مجله معتبر بین المللی BJU منتشر شد و دریافت که در یک مطالعه، مردانی که از عصاره گرده چمن لولیوم مصرف کرده بودند، در مقایسه با افرادی که داروهای پزشکی مصرف کرده بودند، بهبود علائم بیدار شدن در هنگام شب برای دفع ادرار داشتند. طی یک سری تحقیقات صورت گرفته توسط دانشمندان، نشان داده شد افرادی که بیشتر سیر و پیاز مصرف میکنند کمتر دچار بزرگی پروستات میشوند.

از این دارو برای قرن ها به عنوان یک درمان جایگزین برای تسکین علائم ادراری از جمله علائم ایجاد شده توسط بزرگ شدن پروستات استفاده می شد. همانند سایر بیماری ها، این بیماری نیز نیازمند استفاده از چندین راهکار برای درمان است. زمانی هم که جراحی یکی از راه های درمانی نباشد، از آن استفاده می کنند. تنها یک جیره ی روزانه از ویتامین ها و املاح توصیه می شود و از مقادیر زیاد اجتناب کنید. کره، روغن کبد ماهی، زرده تخم مرغ، خامه، جگر و ماهی ساردین هم حاوی مقادیر زیادی از این نوع ویتامین هستند. 10 توصیه غذایی برای حفاظت از پروستات. برخی مواد غذایی یا مکملهای غذایی هستند که باعث میشوند سرعت رشد سرطان پروستات یا ریسک ابتلای مجدد به آن پس از درمان کاهش پیدا کند و به این صورت از بروز این سرطان جلوگیری میکنند. دانه های کتان برای درمان کلسترول بالا ، فشار خون ، قند خون ، بیماری های پوست و مو ، سلامت سیستم گوارشی ، سرطان و همچنین برای مشکلات پروستات بسیار مفید است .دانه های کتان نه تنها باعث کاهش التهاب بدن می شود ، بلکه به دلیل داشتن سطح بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 می تواند باعث بهبود مشکلات پروستات شود.

دیدگاهتان را بنویسید