راهای پیشگیری از سرطان پروستات، چگونه؟

یعنی 40 نفر از 100 نفر و اگر علائم شدید باشد روش درمانی جراحی می­ باشد. بعد از ۷۰ سالگی بیشتر مردان با گونه ای از سرطان پروستات روبرو هستند حتی اگر نشانه بیرونی نداشته باشد. به طور معمول بیشتر مردانی که بالای ۶۰ سال سن دارند از بزرگی پروستات رنج میبرند. توت فرنگی، بلوبری، تمشک و توت سیاه منابع عالی آنتیاکسیدانها هستند که به حذف رادیکالهای آزاد از بدن کمک میکنند. محدوده وزنی پروستات در منابع مختلف اعداد متفاوتی ذکر شده است. امروزه برخلاف گذشته روشهای جراحی بسیاری برای درمان پروستات بوجود آمده است. یکی از روشهای کم تهاجمی است که بیشترین طرفدار را در میان پزشکان دارد. اقداماتی که در پیشگیری و درمان سرطان پروستات کمک می کنند عبارتند از: رژیم غذایی کم چرب. در یک بررسی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد مشخص شد که یک ماده مغذی به نام ایزوفلاون با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در ارتباط است. در صورتی که مشخص شود بیمار مبتلا به سرطان است با کمک تصویر برداری MRI میتوان میزان پیشرفت تومور سرطانی و حجم آن را تعیین کرد.

در صورتی که استفاده از داروها به درمان بیمار کمک نکند، میتوان از روشهای جراحی مانند برداشتن یا برش غده، گرمادرمانی ماکروویو یا تخریب سوزنی آن کمک گرفت. از جمله علائم این بیماری میتوان به داشتن درد یا سوزش هنگام ادرار، تکرر ادرار، کمر درد، تهوع و استفراغ، تعریق، کاهش قوای جنسی و لذت آن، مشکلات نعوظ و ابتلا به تب و لرز در ناحیه پایین، پشت و بین پاها اشاره کرد. از دیگر علائم این بیماری میتوان به کمشدن فشار ادرار، تاخیر در ادرار و قطره قطره شدن آن اشاره نمود. این جراحی حدود دو ساعت طول میکشد و جراح برای آن سطح پوست را برش میزند تا به پروستات دسترسی یدا کند. این نوشیدنی میتواند تمام التهابات و سلولهای سرطانی پروستات را نابود کند. این نوشیدنی گرم را میتوان به همراه عسل میل کرد. روشها درمانی متفاوتی جهت مقابله با این بیماری وجود دارد از جمله به جراحی، متاستاز، پرتو درمانی و هورمون درمانی میتوان اشاره کرد. از جمله این سبزیجات میتوان به کلم بروکلی اشاره کرد که منبع خوبی از آنتیاکسیدان است. افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات.

مرحله ۴: سرطان به غدد لنفاوی، ارگان های نزدیک یا بافت هایی مانند مثانه و روده یا ارگان های دورتر مانند شش ها یا استخوان ها سرایت کرده است. سازمان غذا و داروی ایالت متحده هیچگونه داروی گیاهی برای درمان بزرگ شدن پروستات تایید نکرده است. چکاپ و آزمایش منظم سبک زندگی شامل ورزش کردن و پیروی از رژیم غذایی سالم میتواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد. این سلولهای غیرطبیعی بسیار سریعتر از سلولهای سالم رشد خواهند کرد و منجر به ایجاد تومور در بافت غده میشوند. در هورمون درمانی با کمک یک سری از داروها به سرکوب هورمونهای جنسی مردانه میپردازند تا از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری کنند. نکته قابل توجه در این بیماری این است که التهاب این غده دوره درمانی طولانی مدتی دارد که مبتلایان معمولا به صورت قطعی مداوا نمیشوند. این روش یکی از کمتهاجمترین روشهای درمانی برای غده پروستات است. آمار بلند مدت در این روش در دسترس نیست. پیاده روی کردن به مدت 30 دقیقه در روز می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

سلامت نیوز:سرطان پروستات دومین سرطان شایع در میان مردان است و خطر آن به تدریج با بالا رفتن سن افزایش می یابد. محققان مطالعات زیادی در مورد اثرات آن بر سرطان به خصوص سرطان پروستات انجام دادهاند. امیدواریم که این مقاله به آگاه کردن شما در مورد پروستات تان و اینکه سلامت پروستات، چقدر برای زندگی و آینده تان مهم است، کمک کرده باشد. دوزهای تکمیلی را بالاتر از حد مجاز توصیه شده دریافت نکنید.مقداری کلسیم خوب است، اما از دریافت بیش از 400 میلی گرم کلسیم در روز خودداری کنید. مصرف کافی انواع ویتامینها بویژه ویتامین E و C نیز توصیه میشود، آجیل، تخمه آفتابگردان، بادام و جوانه گندم غنی از ویتامین E است. در برخی افراد گزارش شده که ویتامین B۶ باعث تهوع، استفراغ، سردرد، معده درد و خواب آلودگی میشود. انتخاب شیوه درمان وابستگی زیادی به سن، اندازه غده، وضعیت سلامتی و میزان درد در فرد مبتلا دارد. همچنین رعایت یک سری از نکات به بیماران مبتلا به پروستات خوشخیم کمک میکند تا دوره درمان کوتاهتری داشته باشند یا به کنترل بهتر این بیماری بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید