دکتر مهرداد رضایی – نقش تغذیه در پیشگیری از سرطان پروستات

این آزمایش به دکتر اجازه میدهد تا اندازهی پروستات را بررسی کرده و دستگاه ادراری را معاینه کند. برای جلوگیری از خراشیدگی، بریدگی یا پارگی رکتوم یا پروستات، ناخنها را کوتاه کرده و سوهان بزنید. در معاینه دیجیتال بعدی رکتوم (DRE، معاینه غده پروستات با انگشت از راست روده)، پزشک اندازه پروستات را با لمس راست روده تعیین می کند. در معاینه مقعدی پروستات (DRE)، متخصص با انگشت از طریق دیواره روده، پروستات را برای پیدا کردن نقطه های سخت یا غده مانند لمس می کند. آمادگی روده پیش از جراحی: ممکن است جراح از شما بخواهد که پیش از جراحی تنقیه انجام دهید. یک دستورالعمل در اختیار شما قرار داده میشود تا با توجه به آن صبح روز جراحی، عمل تنقیه را انجام داده و رودهی خود را پاک کنید. بزرگ شدن غده پروستات معمولا با علائمی مثل ادرار قطره قطره، کاهش فشار در زمان تخلیه ادرار و تخلیه نشدن کامل مثانه همراه است، چاره این مشکل چیست؟ طبق مطالعه ای که در سال 2006 بر روی 29000 مرد انجام شد، ورزش کردن می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان پیشرفته پروستات و همچنین مرگ سرطان پروستات کمک کند. گوشتهای نمکسود و دودی نیز خطر سرطان معده را زیاد میکنند.

پیش نیاز درمان Aquabeam: لخته شدن خون نباید مختل شود، زیرا بر خلاف لیزر درمانی، بافت را نمی سوزاند. اگر از دستورالعمل های مکمل پیروی شود، اکثر افراد هیچ گونه عوارض جانبی را تجربه نمی کنند. پروستاتکتومی یا جراحی برداشتن پروستات شامل چند روش جراحی به منظور برداشتن بخشی از غده پروستات یا کل آن میباشد. به گزارش «شیعه نیوز»، پروستات بخشی از دستگاه تولید مثل مردان است که یک غده عضلانی گردو شکل در اطراف لوله ادراری به آن متصل می شود ؛ یعنی مجرای ادرار دقیقا در زیر مثانه ، بین روده و پایه آلت تناسلی قرار دارد. انجام پروستاتکتومی برای درمان ورم پروستات و سرطان آن شامل برداشتن کل پروستات و بخشی از بافت اطراف آن از جمله غدد لنفاوی میباشد. در واقع این آجیل ده برابر بیشتر از نوع دارویی آن حاوی سلنیوم است. 3ـ شیرین بیان: گیاهی است با طبیعت گرم و خشک که ریشه و ریزوم ها، اندام دارویی آن محسوب می شوند.

عملکرد پروستات را می توان حفظ کرد زیرا درمان را می توان به ناحیه داخلی محدود کرد و به ناحیه بیرونی با ساختارهای حساس آسیب نمی رساند. مجرای ادرار را می توان بدون آسیب رها کرد زیرا سیستم خنک کننده در میله درمان ادغام شده و دیواره مجرای ادرار دائماً خنک می شود. داروهای مصرفی: هر گونه داروی نسخهای یا بدون نسخه یا مکملهای مصرفی خود را به پزشک خود بگویید. برخی مردان می توانند بدون داشتن هر گونه علامت سال ها به سرطان پروستات مبتلا باشند. در حال حاضر جراحی رادیکال پروستاتکتومی برای مردانی پیشنهاد می شود که مبتلا به سرطان پروستات محدود به بافت پروستات و با احتمال کم انتشار بیماری به غدد لنفاوی و دیگر بافت های بدن بوده و همچنین امید به زندگی بیشتر از ده سال داشته باشند. این جراحی در واقع درمانی برای مردان مبتلا به سرطان پروستات موضعی میباشد. با وجودی که راهکار های درمانی شیمیایی از نظر علمی به اثبات رسیده اند اما در واقع این روش های شیمیایی در برخی برهه ها نه تنها کارایی نخواهند داشت بلکه موجب وخیم تر شدن حال بیمار نیز می شوند. از فواید ورزش میتوان به افزایش توده عضلانی و متابولیسم بهتر اشاره کرد.

TUNA موجب بهبود جریان ادرار می شود و عوارض کمتری نسبت به جراحی سرپایی قبلی دارد. جراح ممکن است از شما بخواهد که مصرف داروهایی که موجب افزایش خطر خونریزی میشوند را چند روز پیش از جراحی متوقف کنید. یکی از بهترین گیاهانی که سبب جلوگیری رشد سلول های سرطانی در بدن می شود، سویا است. از هر ۱۰ مردی که سرطان پروستات تشخیص داده می شود، ۹ نفر به دلایلی غیر از سرطان می میرند. در طول درمان، مرد انزال طبیعی خود را حفظ می کند زیرا می تواند از مجاری اسپرم محافضت کند. آزمون جریان ادرار: شما در یک ظرف متصل به یک دستگاه است که قدرت و مقدار جریان ادرار شما را اندازه گیری میکند ادرار میکنید. این آنتی اکسیدان آسیب در سطح ژنتیکی و همچنین شکل گیری تومورها را متوقف میکند. این جراحی علائم ادراری و عوارض ناشی از انسداد جریان ادرار در اثر BPH را برطرف میکند.

دیدگاهتان را بنویسید