در مورد حجاب رفتار سنجیده، قاطع و درست مورد نیاز است

به گزارش مجله خبری نگار،محمدحسین فرهنگی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از زحمات دولت و وزیر امور خارجه در خصوص دیپلماسی خارجی بیان کرد: دولت از آغاز در حوزه سیاست خارجی، همکاری‌های بین المللی، گسترش همکاری با همسایگان و موضوع مذاکرات درست عمل کرد و امیدواریم به نتایج عاجل و روشنی دست یابد.

وی با اشاره به اینکه سفر‌های استانی و بومگردی اجتماعی و سیاسی و لمس بدون واسطه مشکلات مردم از اقدامات سنجیده دولت است، گفت:‌ای کاش در سایر زمینه‌ها نیز درست عمل می‌شد.‌ای کاش در سازماندهی صحیح دولت در سطح کشور به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و در اداره استان‌ها نیز درست عمل می‌شد. حضور افراد بی تجربه و بعضا دارای سوابق قابل تامل و حفظ بدنه دولت سابق در ستاد‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی و عدم حساسیت نسبت به فرصت طلبان مساله دار، از آسیب‌های جدی است که در عمل آثار منفی گسترده‌ای دارد.

نماینده مردم تبریز خاطرنشان کرد: دولتمردان به وعده‌هایی که از رسانه‌ها اعلام می‌کنند عمل کنند و به اقدامات عملی بپردازند. سیاست‌های آبی در کشور، حل تنش‌های آب شرب، اجماع علمی و فنی کارشناسان حوزه‌های آبی و مجریان مربوطه در حل مسائلی مانند کارون، زاینده رود، زرینه رود، مسائل شمال کشور و به ویژه حل مشکل دریاچه ارومیه از جمله این موارد است. پرهیز از شعار‌های بی نتیجه و اقدامات اجرایی عملی می‌تواند موثر باشد.

فرهنگی با بیان اینکه رهاشدگی بازار و قیمت‌ها باعث رنجش خانوار‌ها شده است، گفت: قشر آسیب پذیر بیش از همه در مشکل هستند. تعیین تکلیف تامین کالا برای مردم و اجتناب از تزریق نقدی که باعث تورم بیشتر می‌شود از موضوعاتی هستند که باید با قید فوریت نسبت به آن‌ها اقدام شود. مصوبه سران قوا در مورد اجاره بهای منازل مسکونی تجاری هم به هیچ مرجعی ابلاغ نشده و حتی شورا‌های حل اختلاف نیز از مصوبه قوای سه گانه اظهار بی اطلاعی می‌کنند. سرنوشت طرح دو فوریتی مجلس نیز مشخص نیست کجاست و چرا به صحن نمی‌آید.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: در خصوص مساله حجاب رفتار سنجیده، قاطع و درست مورد نیاز است، همانگونه که در خصوص طرح صیانت نیز باید از ایجاد پارادوکس‌های مختلف فرهنگی و معیشتی اجتناب شود.

فرهنگی در مورد بازنشستگان عنوان کرد: به دولت پیشنهاد می‌دهم مشکل مسکن مستاجرین بازنشسته، اشتغال و مسکن و تامین جهیزیه فرزندان آن‌ها مورد توجه خاص قرار گیرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان از کمیسیون آموزش و تحقیقات خواست تا سوال نمایندگان را مرتب به تعویق نیندازد و نمایندگان را از اختیارات نظارتی خود محروم نکند.

دیدگاهتان را بنویسید