درمان پروستات آقایان: نکات مهم درمان، پیشگیری و جراحی – زیمد

“خانم مسن کنار دستی م با شوهر میانسالش آمده بود و سر صحبت رو باز کردیم: خانم می گفت که شوهرم به خاطر بزرگ شدن پروستات مشکل ادرار قطره قطره و خون در ادرار، به اضافه ی کمردرد و درد لگن داشته؛ و با دارو تحت درمان است و قبلا خیلی سیگار می کشیده ولی ترک کرده. اگرچه راهکاری طب سنتی گفتهشده در بالا برای درمان پروستات بسیار مناسب است، بااینحال بهتر است قبل از مصرف هر نوع گیاه دارویی با پزشک خود مشورت کنید. کمی بعد با صحبت های منشی متوجه شدم که در چند سال اخیر در ایران، به تعداد بیماران مبتلا به پروستات بزرگ و سرطان خوش خیم و بدخیم پروستات خیلی اضافه تر شده، که البته با این سبک غلط زندگیمان دور از واقعیت نیست! اما باید به این نکته توجه داشت که مقدار PSA با افزایش سن افزایش یافته و در نتیجه آزمایشات مشخص می گردد. شيره خنک ها ترکيبي از چند بذر است که بسته به مواد داخله در ترکيب آن، طبيعت گرم، سرد يا معتدلي خواهند داشت. ویتامین D میتواند از شما در برابر سرطان پروستات و سایر انواع بیماری ها محافظت کند.مصرف غذاهای حاوی ویتامین D از قبیل روغن جگر ماهی کاد، ماهی سالمون و یک نوع قارچ خشک شده میتواند بسیار کارامد باشد.

خود کلمه ی پروستات یک بیماری نیست بلکه عضو مهمی از دستگاه تناسلی آقایان است. راه هایی برای باردار شدن فریز کردن اسپرم و یا روش های خارج کردن اسپرم از بیضه می باشد. ولی یک سوم باقی مانده معمولا متوجه ی حداقل یکی از این علائم می شوند. گاهی از لیزر درمانی در مردانی استفاده می شود که به خاطر مصرف داروهای رقیق کننده خون، نباید تحت عمل های دیگر قرار بگیرند. مایع پروستات که تمیز کننده مجاری خروجی است، در بیضهها با مایع منی ترکیب می شود. این احتمال با مصرف زیاد نوشیدنیهای شیرین نیز بهطور چشمگیری بالا میرود. از نظر محققان دانشگاه میشیگیان با اطلاعات و آزمایش های متعدد دریافتند که زمانی یک جوان دچار سرطان پروستات می شود احتمال مرگ بسیار کمتر می باشد بلکه در این سنین تومور پروستات در حال رشد و پیشرفت می باشد و می توان آن را تا حدودی در طی مدت زمانی کنترل کرد اما به طور قطع یقین نمی توان گفت که امکان توقف آن وجود دارد. همچنین، ریسک بزرگ شدن پروستات نرمال یا پروستات در جوانان با چاقی، مصرف سیگار و بیماری های دیابت و قلبی-عروقی بالاتر می رود. مردان آسیایی نسبت به سفیدپوستان و سیاه پوستان کمتر به این بیماری مبتلا میشوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، طبق اعلام مرکز پیشگیری و کنترل امراض آمریکا (CDC) پس از سرطان پوست، سرطان پروستات رایجترین نوع سرطان میان مردان آمریکایی است که در اغلب موارد کشنده نیست. برای این کار ابتدا وان حمام را از آب ولرم پر کرده و مقداری حنا درون وان بریزید و به مدت بیست دقیقه تا نیم ساعت در وان بنشینید. به جای میوه انار میتوانید از آب انار نیز استفاده کرده و از شدت التهاب پروستات بکاهید. زردچوبه را درون قابلمه حاوی آب ریخته و به مدت 45 دقیقه روی حرارت متوسط قرار دهید تا به خوبی به جوش بیاید. مردان 40 ساله ای که به طور متوسط 21 بار یا بیشتر در یک ماه انزال می کنند، 32 درصد کمتر از کسانی که فقط 7 بار در ماه این کار را انجام می دهند، دچار سرطان پروستات می شوند. کافیست به یکی از مطب های اورولوژی مشهور سری بزنید و تعداد قابل توجهی از افراد سن بین 50 تا 60 و خورده ای را ببینید که از مشکلات دستگاه تناسلی مردانه رنج می برند… غده پروستات در حالت طبیعی به اندازه یک گردو می باشد که در اطراف مجرای ادرار و در زیر مثانه قرار دارد.

کوئرستین، نوعی ترکیب طبیعی که در برخی از گیاهان یافت می شود، خود را در تسکین التهاب پروستات در بعضی از مردان، موثر نشان داده است. افزایش سایز پروستات برای اغلب مردان بعد از سن 50 سالگی رخ می دهد و مشکلات عمومی سختی ادرار، ادرار قطره قطره و در مراحل بعد، خون در ادرار و کاهش گلبول های قرمز خون اتفاق می افتند. دومین سرطان شایع در جهان بعد از سرطان پوست است که البته فقط یکی از چهل نفر از سرطان می میرند. محیط زیست. قرار گرفتن در معرض برخی از مواد شیمیایی صنعتی نیز این خطر را افزایش می دهد. در فاصله مثانه تا آلت تناسلی مجرای پیشابراه قرار گرفته است که پروستات آن را احاطه کرده است. مایع پروستات حاوی PSA است که موجب نازک تر شدن مایع منی می شود. PSA نام اختصاری آنتی ژن اختصاصی پروستات است. آنتی ژن مخصوص پروستات چیست؟ جالب است بدانید چنانچه پدر یا برادر فرد سابقه ابتلا به این نوع سرطان را دارد، خطر ابتلا به سرطان پروستات در او دو برابر میشود. پس از 40 سالگی به علت تغییرات هورمونی، رشد آن بسیار سریعتر شده و در حدود 50 سالگی در اکثر مردان غدۀ پروستات به حدی بزرگ میشود که منجر به بروز علایم مختلفی از قبیل کاهش قدرت، شدت و قطر ادرار میشود.

دیدگاهتان را بنویسید