درمان ناباروری با رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی) – سایت نی نی کده

بازتاب درمانی هم برای تعیین آنچه کودک تجربه میکند، و هم برای درمان آن، روشی موثر ارائه میدهد. به منظمترین و سازمان یافتهترین رفتارهای نوزاد که فطری است و به صورت خودکار اتفاق میافتد و برای رشد سیستم عصبی و عضلانی لازم است، بازتاب میگویند. بازتابها برای ادامه زندگی نوزاد ارزش زیادی دارند و در صورت عدم وجود آنها روند طبیعی رشد مختل خواهد شد و نوزاد قادر به رفع نیازهای اولیه خود نیست. همانطور که آگاهی از مراحل رشد کودک برای والدین ضروری است، حساسیتهای بیجا و بیمورد نوزاد شما را در معرض استرس قرار میدهد. با ماساژ دادن انتهایی ترین قسمت شست پا (نزدیک به کف پا )می توان فشار و استرس وارد شده به بدن را کاهش داد . رفلکسولوژی یک تکنیک طب فشاری است که معمولا فشار سیستماتیک انگشتان شصت و اشاره را به همه مناطق از پا وارد می کند.اعتقاد بر این است که مسیرهای عصبی از بالای سمت راست سر پایین از طریق بدن به دست و پا ها کشیده می شود.بنابراین اعتقاد بر این است که فشار اعمال شده به مناطق خاصی از دست و پا برای تحریک تمام اعضای بدن و سیستم های نشسته بر روی مسیرهای عصبی را تحریک می کند.این کار هر انرژی مسدود شده را که ممکن است باعث مشکلات سلامتی در منطقه مربوطه باشد از بدن خارج می کند.

این بازتاب حداکثر تا دوسالگی از بین خواهد رفت ولی در برخی مواقع امکان دارد بازتاب بابینسکی در یک سالگی ناپدید شود. دلیل وجود همه بازتابهای نوزاد تاکنون مشخص نشده ولی نشانهای برای سلامت نوزاد است. آسیب یا تومور مغزی، آسیب یا تومور نخاعی، سکته مغزی، ام اس و مننژیت (عفونت قشاع نخاع و مغز) از جمله بیماریهای مرتبط با بازتاب بابینسکی نوزاد است. پرسش نامه و تبادل اطلاعات با مشتریان و سازمان ها و موسسات داخلی و خارجی و تراکنش های مالی و هر چه به کاغد مرتبط می شود را میتوان در فرآیند دیجیتالی قرار داد و از مصرف کاغذ صرفه جویی کرد. این اتفاق برای بسیاری از نوزادان پیش میآید و مشکل خاص ایجاد نخواهد کرد. در این مورد ما میتوانیم بیتفاوتی آشکار پسر دربارهی آنچه بین مادر و وینیکات درحال اتفاق افتادن بود را مشاهده کنیم. کارشناس طب سنتی در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: چرب کردن کف پاها در بازتاب درمانی و ارتباط با سلامت همه ارگانهای بدن نقش مهمی را ایفا میکند و باید مورد توجه قرار گیرد. روغنها بسیار نافذ هستند و سریع از طریق کف پا در بافت بدن جذب میشوند. یکی از انواع این خشکی ها، خشکی کف پا است که باید هر شب پاها را تمیز شسته و کف پاها را با روغن زیتون یا کنجد طبیعی روغن مالی کنید و سپس هر کدام از پاهای خود را در یک کیسه پلاستیکی تمیز یا پارچه تمیزی قرار دهید و دور آن را ببندید تا در طول شب از پایتان خارج نشود و باعث مالیدن روغن به وسایل خوابتان نشوید.

در آیورودا بیماران را روی یک تخته سنگ گود می خوابانند و سطل روغن را روی آن ها خالی می کنند و اضافات روغن را جمع می کنند و بیمار را قدری ماساژ می دهند و این کار را هر روز تکرار می کنند. از آنجا که کودکان و نوجوانان در بیشتر موارد خود را بهجای شخصیتهای کتاب یا قهرمانهای اصلی داستان میگذارند، چنانچه در پروژههای کتابدرمانی، کتابهای مناسبی گزینش شوند، همانندسازی به آنها کمک میکند تا مشکلات خود را شناسایی کنند و هنگامی که درمییابند در رویارویی با اینگونه مشکلات تنها نیستند، احساس آرامش و امنیت میکنند و از تنهایی و تشویش آنها کاسته میشود. رفلکسولوژی درد را از طریق آرامش عضلانی تسکین می دهد. 11- در نواحی انسداد که معمولاً بصورت درد احساس می شوند، موجب تسکین می گردد. در نتیجه، بازتاب درمانی، می تواند احساس درد در نواحی مختلف بدن را کاهش داده و تسکین دهد. در طب کل نگر تنها واکنشهای جسمی به عوامل بیماری زا و به اصطلاح روشهای رایج ( ایمونولوژی) (Immunology ) مورد نظر نیست بلکه ، سلامت لایه های مختلف وجودی انسان یعنی ذهن – جسم – روان و روح مورد نظر است .

عدم تعادل بدن در جریان زندگی روزانه میتواند سبب مسدود ( بلوکه)شدن پیامهای عصبی در هرنقاط مختلف گردد و این بدان معنی است که سرعت حرکت پیامهای عصبی به عضلات، اعضاء و غدد بدن تا حدودی کند میشود . سوالات باز بر نگرانی ها ، احساسات و افکار مشتری متمرکز است. برای دیدن این بازتاب در نوزاد با انگشتان دست، کف پای نوزاد را از سمت انگشتان به سمت پاشنه پا فشار دهید و در ادامه خواهید دید که انگشت شست نوزاد رو به بیرون به عقب خواهد رفت و بقیه انگشتان از هم باز میشوند. به گفته ی محققان این چرب کردن کف پا شبانه یازده خاصیت داشته که به ترتیب شامل موارد زیر است. ، گفت: هنردرمانی امری است همگانی و تمامی افراد جامعه میتوانند از مزایای آن بهرهمند شوند؛ که موجب انرژی مثبت و غلبه بر مشکلات میشود. در تعالیم آیورودا (طب سنتی 6000 ساله هند که ریشه در تعالیم آریایی ها دارد) آمده است که 40 شب چرب کردن کف پا بدن را از هر بیماری پاک می کند. یکی از عمده ترین دلایل ایجاد بیماری و از دست رفتن سلامت بدن، فشارهای عصبی و استرس می باشند. با ماساژ در این قسمت استرس را از بین خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید