درمان ناباروری با رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی) – سایت نی نی کده

اما گروهی دیگر از روشهای سنتی طب، هنوز احتیاج به توجه و آزمونهای علمی دارند .در چند دهه گذشته نامهای مختلفی به این گونه درمانهای جدید داده اند ، از جمله : طب حاشیه ، طب جایگزین ، طب لامکان ، طب انرژی درمانی ، درمان با ذهن ، طب مکمل ، طب کل نگر و … همچنین اینکه بدن به ده منطقه عمودی توسط مریدین ها تقسیم می شود، به این صورت که هر مریدین از انگشت هر پا شروع و به طرف بالا می آید و در ناحیه استخوان ترقوه، به دو قسمت تقسیم شده، یکی به سر می رود و دیگری به انگشت مشابه دست. هر گونه انسداد دراین مریدین ها و یا اعضاء بدن بر مناطق بازتابی هم منعکس می شود، پس می توان با معاینه کف دست یا پا، پی به این گرفتگی ها برد. اما چیزی که لازم به یادآوری بوده این است که علوم کل نگر، علومی جدید نیستند و عمر آنها به اندازه عمر آدمی و متناسب با آگاهی انسان است و فقط این علوم در زمان ما دوباره کشف می شوند.

نخستین انتظار مشتری در ورود به اسپا ، حس آرامش است. درمان بیماران اعصاب و روان بسیار هزینهبر است. رفلکسولوژیست از این اطلاعات برای ارائه ی درمان سفارشی استفاده خواهد کرد. پس همه این صفحات، تمام بدن را در خود جا داده و یک نقشه کوچک از کل بدن می باشد. این روش سنتی-مدرن که ریشه کشف آن به کشور چین در 5000 سال گذشته میرسد,روز به روز در حال تکمیل و تحقیقات علمی میباشد و برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله افسردگی و اختلالات روانی با درصد بالایی از موفقیت در درمان استفاده میگردد.رفلکسولوژی بر پایه انجام تکنیک هایی ایجاد شده است که با توجه به بیماری مورد نظر نقاط خاصی از بدن را تحریک میکنیم و در نتیجه عملکرد اندام های داخلی مرتبط با آن بخش به تعادل میرسد و به اصطلاح مانند روز اول میشود و بیماری به مرور از بین میرود و شخص مانند دوران کودکی سرزنده و شاد و سلامت به زندگی باز میگردد. از دید عده ای,خشم بخشی از واکنش مغز به بیمناکی اش از درد است.هنگامی که شخص خودآگاهانه به تصمیم اقدام میگیرد تا بلافاصله رفتار تهدیدکننده نیروی بیرونی دیگری را متوفق کند,خشک احساس غالب(رفتاری,ذهنی و کالبد شناختی) در وی میشود.

طبق گزارشات و تجربیات رفلکسولوژی تاثیرات درمانی خود را تا حداکثر 7 روز پس از اجرای تکنیک ها روی بیمار میگذارد به شکلی که بیمار مبتلا به وضوح اثرات درمانی را در خود احساس خواهد کرد. مثلا جانوارن و انسان ها صدایشان را بالا میبرند,میکوشند که بزرگتر جلوه کنند,دندان هایشان را بر هم میسایند و خیره میشوند.خشم الگویی رفتاری است که برای مواجهه با تعرض کنندگان بروز داده میشود تا از رفتار تهدیدکننده شان دست بردارند. همچنین آزادسازی اندورفین را در بدن افزایش می دهد و موجب افزایش سلامتی و نشاط و “احساس خوب بودن” در فرد میگردد. 17- احساس خستگی یا ضعف ممکن است از اثرات اختلال اضطراب باشد. به همین دلیل اگر می خواهید از این روش درمانی بهرهمند شوید، حتما باید به متخصص این امر مراجعه کنید، در غیر این صورت ممکن است افراد غیر متخصص باعث آسیب های جبران ناپذیری به بدن وارد شوند. چون بیماران جسمی با توجه به نوع مشکل خود علاوه بر اینکه ممکن است در طول درمان کار خود را از ندهند بعد از دوره درمان به سرعت به محیط کار خود بازمیگردند.

از آنجایی که ما هر عضو، اندام، غدد درون ریز و حتی کل بدن را در این صفحات انعکاس داریم، با تحریک یا ماساژ بازتاب این ها در کف پا، دست و گوش ابتدا عدم تعادل و گرفتگی بدن را در می یابیم، و سپس با بازگرداندن جریان طبیعی انرژی به بدن در جهت بهبود بیمار گام بر میداریم. یهریزی شده که نقاط بازتابی (رفلکس) در روی کف دستها و پاها وجود دارند که با تمام قسمت بدن اعم از عضله، عصب، غده و استخوان مطابقت دارند و فشار روی این نقاط تورم یا احتقان را از بین برده و به آرامش اعصاب کمک میکند . از طرفی شخص دچار اختلالات نام برده دچار مشکل در ارتباط بر قرار کردن با افراد جامعه و حتی عزیزترین نزدیکان خود میشود که همین امر باعث تشدید بیماری شخص میشود و این دور باطل ادامه پیدا میکند تا حدی که بیمار را از پا در بیاورد و به کلی گوشه نشین و عزلت طلب و در اکثر مواقع نیاز به بستری کردن کند. وینیکات بهطور خودانگیخته به بازی دختر ملحق میشود و فریاد میزند: «او! نتیجه گیری: با توجه به فواید جسمانی روانی متنوع بازتاب درمانی می توان این نوع مداخله را بصورت مجزا یا در ترکیب با سایر اقدامات درمانی و پرستاری جهت بهبود هرچه سریعتر بیماران و ارتقاء کیفیت خدمات پرستاری در بخش های مراقبت ویژه بکار برد.

دیدگاهتان را بنویسید