درمان ناباروری با رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی) – سایت نی نی کده

این تکنیک به ما کمک میکند واقعیتهای درونمان را اعلام کرده و قوای خود را برای حل تعارض بسیج کنیم. تمرینات گشتالت نیز بر احساس فرد در هر لحظه بهطور کلی متمرکز است و با چنین تکنیکی آنها میتوانند مسائل درونی یا تنشهای حلنشده را برطرف کنند. برای کسانی که از سیاتیک یا درد مزمن کمر رنج میبرند، ماساژ پاشنه میتواند به میزان زیادی درد این نواحی را بهبود دهد. در غیر این صورت تا یک ماه دیگر اجرای تکنیک ها را ادامه داده و این بار پاسخ مثبت قطعی را خواهید گرفت.قابل ذکر است که انجام این تکنیک ها نه تنها برای درمان ناباروری مفید است بلکه برای بهبود عملکرد فیزیولوژیک بدن و درمان استرس و اضطراب و همینطور درمانِ بی خوابی و عملکرد جنسی و دستگاه گوارشی هم بسیار مفید خواهد بود. در طول روز با فشارهای جسمی و فکری بر بدن، کانال های انرژی ممکن است مسدود شوند و به راحتی قابل فهم است که انرژی در بدن به خوبی جریان ندارد. عدم تعادل بدن در طول جریان زندگی روزانه میتواند سبب شود که پیامهای عصبی در هر جای بدن مسدود (بلوکه) گردند و این بدان معنی است که سرعت حرکت پیامهای عصبی به عضلات، اعضاء و غدد بدن تا حدودی کند میشود دانش رفلکسولوژی در جهت رفع این انسداد مسیرها و بهبود ارتباطات عصبی عمل میکند.

در طول زندگی روزانه بدن تعادل خود را از دست داده و ممکن است پیامهای عصبی در قسمتهای مختلف بدن مسدود شوند. در رفلکسولوژی ، اعتقاد بر این است که پاها “macrocosm” یا یک نقشه کوچک از کل بدن هستند .یعنی تمام اعضاء و قسمتهای مختلف بدن روی آنها منعکس شده و نظم و ترتیب قرارگیری بخشهای بدن روی کف پاها دقیقاً مشابه نظم و ترتیب قرارگیری آنها در بدن است (تصویر) این بازتابها را میتوان روی کف پا، انگشتان و در طول کناره داخلی و خارجی پا، پیدا کرد. خانم اونیس اینگهام (۱۹۷۴-۱۸۶۹) که مادر بازتاب شناسی مدرن نامیده شده است از کارهایی که در باب «منطقه درمانی» در گذشته انتشار یافته بود در درمانهای خود استفاده کرد و نقشه کل بدن را بر روی کف پاها تکمیل نمود.میراثی که وی درخصوص رفلکسولوژی برجا گذاشته بود توسط Dwigt Byers برادرزاده وی تداوم یافت. با وجود آنکه مقالات داستان گونه ی زیادی در زمینه رفلکسولوژی وجود دارد ولی تعداد اندکی گزارش مبتنی بر تحقیقات و مطالعات علمی نیز در این زمینه هست، که در مجلات مستقل به چاپ رسیدهاند تا متخصصین علوم سلامتی را قادر سازند که در زمینه تأثیر رفلکسولوژی تصمیم آگاهانهای بگیرند. دائماً ایدههای بیربط و رقابتجویی، عادتوار به افق ذهنی ما گریز میزنند و بینشهای ابتدایی ما را فرو میریزند.

هدف آن کمک به ما در آگاهی بیشتر از آنچه در درونمان اتفاق میافتد است. این مهارت ارتباطی درمانی به عنوان بیان مجدد مشخص می شود. با این سوالات ، سعی می شود مشتری بتواند باز شود ، خود را بفهمد و خود را بیان کند. ارتباط درمانی یکی از مهمترین ابزارهایی است که به درمانگر کمک می کند تا از طریق ارتباط کلامی و غیر کلامی بیمار را بهتر بشناسد و بیماران را تشویق می کند تا احساسات و ایده های خود را آزادانه بیان کنند. این رابطه به عنوان یک فرایند منحصر به فرد ، جامع و پیچیده ظاهر می شود که شامل تعاملی است که در آن نگرش ها و شخصیت طرفین به طور غیرقابل انکاری موثر است. مراجعه کننده می تواند احساس امنیت کند ، باور داشته باشد که به او گوش داده شده و درک می شود ، خود را باز کرده و تنها در صورتی وارد رابطه درمانی می شود که رابطه درمانی با مراجعه کننده برقرار شود و مهارت های درمانی به طور مثر به کار گرفته شود. به گونه ای وترد شود که شخص تحت درمان، در نقاط مختلف پاها و دست ها حساسیت متفاوتی حس کند.

یونس اینگرام، فیزیوتراپ آمریکایی، تئوری مناطق درمانی بدن را در دهه ۱۹۳۰ توسعه داد و به چیزی دست یافت که امروزه به عنوان رفلکسولوژی مدرن شناخته می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد ، درمانگر می تواند بر اظهارات مشتری تمرکز کند ، و بیمار را تشویق می کند تا در مورد آن بیشتر صحبت کند. آنان بهبود قابل ملاحظهای در درد، انقباضات عضلانی و سهولت حرکت در گروه تحت درمان را گزارش کردند و اکثریت بیماران توانستند مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک را قطع کنند و در طی دوره تحقیق نیز بدون علامت باقی ماند. می خواهیم روشی را مصرف کنیم که نیاز به دارو نداشته باشید بخوانید در این جا کف پا راهی برای درمان سردرد و نحوه انجام این کار . رابطه درمانی از جمله عوامل تعیین کننده ای است که کیفیت درمان را برای مراجعه کننده و درمانگر در طول فرآیند درمان نشان می دهد. در طول فرآیند درمان ، که یک کار حرفه ای است ، به اصل محرمانه بودن توجه دقیق می شود.

دیدگاهتان را بنویسید