درمان ناباروری با رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی) – سایت نی نی کده

دورهٔ درمان معمولاً بین یك تا دوازده هفته بوده و بسته به وضعیت و طول مدت زمانی كه عارضه وجود داشته است تغییر میكند و عارضهای كه سالهاست رشد كرده و تكامل یافته است با یك درمان منفرد تصحیح نخواهد شد. یکی از شعبات آیورودا است که به ویژه در تامیل نادو و سری لانکا انجام می شود . از آنجا که کودکان و نوجوانان در بیشتر موارد خود را بهجای شخصیتهای کتاب یا قهرمانهای اصلی داستان میگذارند، چنانچه در پروژههای کتابدرمانی، کتابهای مناسبی گزینش شوند، همانندسازی به آنها کمک میکند تا مشکلات خود را شناسایی کنند و هنگامی که درمییابند در رویارویی با اینگونه مشکلات تنها نیستند، احساس آرامش و امنیت میکنند و از تنهایی و تشویش آنها کاسته میشود. یعنی استفاده از ظرفیت های پزشکی ، بهداشتی و درمانی و حتی زیبایی، برای استفاده از خدمات گردشگری یک شهر در نقطه ای از جهان، روز به روز در حال توسعه بوده و گردشگران فراوانی را به سمت مرزهای جذاب و هیجان انگیز آرامش بخش خود سوق می دهد. توصیه میگردد بعد از گذشت یک ماه از انجام تکنیک ها، تست حاملگی داده شود.

در این حالت توصیه میشود كه احتیاط نمائید. بهبود قوام پوست و تركیب نسجی آن همراه با بهتر شدن جریان گردش خون كه موجب بهبود قوام و تركیب نسجی پوست میشود. به دلیل اینکه اکثر سردرد ها مانند میگرن، دارای ریشه عصبی می باشند، هنگامی که کانالهای عصبی باز شوند، بیماریهایی از این قبیل نیز بهبود پیدا میکنند. بر اساس نظریات بازتاب درمانی تمام قسمت های بدن با یکدیگر در ارتباط بوده وبر هم اثر میگذارند .این ارتباط از طریق نصف النهارها یا مریدین ها یی است که در داخل آن انرژی جریان دارد .هرگونه تغییر در این جریان انرژی موجب بروز بیماریها میشود. به علت بیماری ها پی می برد. چگونه به کتاب آنلاین24 اعتماد کنیم و اینترنتی خرید کنیم؟ در استراتژی ۲۰۰۷-۲۰۰۴ سازمان بهداشت جهانی(WHO) در بند ۲ حمایت از طب سنتی و مکمل به صراحت مورد تاکید قرار گرفته است. آنان یك گزارش موردی (Case report)، در مورد یك بانوی دیابتیك درمان شده با بازتاب درمانی را كه بعداً مجبور شدند پایش را قطع كند، منتشر نمودند. گراوند تصریح کرد: بازتاب درمانی در تاریخ مصر باستان نیز مشاهده شده است.

بازتابشناسی(Reflexology)، با پیشینهای بیش از ۴۰۰۰ سال در کشورهای چین و هند و مصر و یونان، اکنون نیز یکی از رشتههای مطرح در پزشکی جایگزین (Alternative medicine) است. بر اساس این اظهارات، گفته می شود که استفاده از اعمال فشار بر مناطق رفلکس، انسداد های انرژی را از بین می برد و باعث بهبود یافتن آن منطقه از بدن فرد می شود. اصول این روش این است که بایستی با استفاده از سر انگشتان یا شستها یا هر دوی آنها به یک نقطه مخصوص فشاری آرام و ثابت وارد کنید؛ به یک نقطه ضربه نزنید یا آن را بالا و پایین نکنید.نقطه مورد نظر را آنقدرسفت فشار ندهید که باعث درد شود. در رفلکسولوژی این اصل مورد نظر است که نقاطی درکف پای انسان وجود دارد که ارگانهای دیگر بدن و به عبارتی تمام بدن را نمایندگی میکنند ، با ماساژ درستِ این نقاط و تحریک آنها در کف پا، بازتابهایی ایجاد میشود که میتوان با درک و شناخت اختلال پیشآمده ، اختلال مذکور را بر طرف ساخت و با ایجاد تعادل به بهبود بیمار کمک نمود. چینی ها، روش های مختلف فشار درمانی یا بازتاب درمانی را بیش از ۵۰۰۰ سال پیش آزموده اند و احتمال می رود که این روش ها، چیزی مشابه روش امروزی بوده اند.

اگر اشكال درونی باشد، ناحیه رفلكس و مریدینهای مربوط به آن قسمت، بویژه به فشار و اصطكاك بیش از حد حساس میشوند. بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی هنری ظریف و شکلی از درمانهای شفابخش طب کل نگر است که نباید آنرا با ماساژ کف دست و پا اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین است. طب سوزنی (Acupuncture) – طب سوزنی گوش یا اریکولو تراپی ( Auricolo Therapy ) -سوجوک(su-jok therapy)یا طب سوزنی کف دست و پا – گیاه درمانی (Herbal Medicine ) – هومیوپاتی(Homeopathy) – آب درمانی ( هیدرو تراپی ) – سنگ درمانی (کریستال درمانی) – رایحه درمانی ( Aroma-therapy) -دلفین درمانی ( بودن در کنار دلفینها ) – خاک درمانی – عنبیه شناسی( ایریدو لوژیIridology ) – درمان به وسیله رسوبات دریا یا Slime Therapy (گل و لجن درمانی) – درمان بوسیله استحمام در دریا ( نوعی آب درمانی)- درمان از طریق شن داغ کنار دریا – آفتاب درمانی – درمان به وسیله نسیم دریا و …

دیدگاهتان را بنویسید