درمان ناباروری با رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی) – سایت نی نی کده

یتیم از دیدگاه اسلام دارای ارزش بس والابی است و بعنوان یکی از عناصر نیازمند به نیکی در جامعه مطرح می باشد.در ذیل به تاریخچه ی حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در جهان و ایران پرداخته می شود:نحوه نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در جهانحمایت از کودکان بی سرپرست دارای سابقه ی بسیار طولانی است، بطوریکه مامورانی حکمران مشهور باہل تقریبا در دو هزار سال قبل از میلاد مسیح مراقبت از زنان بیوه و کودکان یتیم را برعهده داشته است. در سال ۱۹۳۰ تعداد این مراکز افزایش یافته و در مناطق مختلف آمریکا به بیست و شش واحد رسیده بود (زیدرون ، ۲۰۰۸ به نقل از پور گنابادی، ۱۳۹۰ )نحوه نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در ایراناز چگونگی شکل گیری و تاسیس مراکز پرورشی ایتام در ایران سابقه ی مدونی وجود ندارد. اگر هفته سختی را گذرانده اید و بدنتان سرشار از خستگی است، بدون شک بهترین راه حل گرفتن ماساژ می باشد به همین دلیل است که روز به روز بر تعداد طرفداران ماساژ افزوده می شود.

به دلیل آنکه خدمات مستقیم با فرد و بدن او در ارتباط است، امکان هر گونه شکایت و نا رضایتی و اقدامات قانونی وجود دارد. زمانی که یک نوزاد یا کودک پریشان است، واکنش طبیعی ما این است که او را با در آغوش گرفتن و مالش دادن پشتاش به طور فیزیکی آرام کنیم. بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین می باشد این رشته یک تکنیک قدیمی است و بر این اساس پایهریزی شده که نقاط بازتابی(رفلکس) در روی کف دستها، پاها، گوش و … بازتاب درمانی روش درمانی و پیشگیری است که با ایجاد فشار هایی بسیار ملایم بر نقاطی از پا، دست و گاهی گوش می تواند به پیشرفت سلامتی و بهبود کمک کند. این روش درمانی در درمان بسیاری از بیماری ها موثر بوده و گاه اثرات معجزه آسایی داشته است (جای هوود ۲۰۰۰).برخی از فواید بازتاب درمانی و سوجوک عبارتند از: استراحت کامل بدن. این روشها بدن را با کمک وزن، با دست ورزی بر روی بافت های نرم و یا اصلاح الگوهای غلط حرکتی، سازماندهی و کامل می کنند. مثلا اگر شما بخواهید آخرین خبرها و اطلاعات از برند DIOR یا لویی ویتون و حتی آنچه در ساگرادا فامیلیا در بارسلون اسپانیا رخ می دهد را شاهد باشید، کافی است به هشتگ های مربوطه مراجعه کرده و لحظه به لحظه در جریان پست های اینستاگرامی که روی این هشتگ ها بارگذاری می شود قرار بگیرید!

اما اگر کسی آنجا باشد، کسی که بتواند به تو آنچه اتفاق افتاد را برگرداند، سپس جزئیاتی که بهاین طریق نگهداری میشوند بخشی از تو میشوند، و نمیمیرند» (وینیکات، ۱۹۷۱). تخلیه افکار منفی از ذهن، تمرکز بیشتر، بالا رفتن سطح آگاهی، رهایی از اضطراب، ترس و افسردگی، بهبود کیفیت خواب، اعتماد به نفس، رفع خستگی و رهایی از خشم و گاهش پرخاشگری (شریعت پناهی، ۱۳۸۹: ایوانوف ، ۱۳۸۹).تاکنون نحفیفات بسیاری در داخل و خارج از کشور در جهت کاهش اختلالات رفتاری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست انجام شده است و اکثر پژوهش ها درمان های روانشناختی مانند بازی درمانی را بکار بسته و اثربخشی معنادار آن ها را به اثبات رسانده اند. در این درمان سعی بر بازسازی شناختی و تحریف های شناختی است (محمد اسماعیل، ۱۳۸۹). این روش نوین، تئوری های طب چینی ، طی هندی (آیورودا)، طی کره ای و از همه مهمتر، پزشکی مدرن را با هم تلفیق نموده و روش درمانی جدیدی بوجود آورده است. برخی از این روش ها پس از بومی سازی و ارائه تمهیدات مناسب مطابق ارزش های دینی و مسائل فرهنگی اجتماعی کشور قابل به کار گیری خواهد بود (اصغری نکاح، حیدری دریندی، ۱۳۸۹).اصغری نکاح (۱۳۸۹)، در پژوهشی با مقایسه سه شیوه موسسه ای، خوابگاهی و خانواده محور (خانه فرزندان براساس شاخصه های مراقبت بهداشت، سلامت و بهداشت روانی نشان می دهد که شیوه ی نگهداری موسسه ای نامطلوب ترین وضعیت نگهداری و شیوه خانواده محور مطلوب ترین وضعیت نگهداری و نیز مراقبت بهداشت، سلامت و بهداشت روانی را در بین سه شیوه مورد مقایسه به خود اختصاص داده است که این یافته ها ضمن همخوانی با مبانی نظری روان شناسی برنامه های مراقبت و منطق رسیدگی پزشکی و بهداشتی همخوانی دارد، توسط یافته های پژوهش های دیگر نیز مورد تایید قرار می گیرد (دیسموند ، ۲۰۰۱، زیمرمن ، ۲۰۰۵ به نقل از خسروشیری، ۱۳۹۱).

او به عنوان یک شخص دارای نیاز های فیزیکی، روانی، اجتماعی و معنوی است. چنان که در سفرنامه ی ابراهیم بیک به چشم می خورد اولین بار فکر تاسیس پرورشگاه در ایران را ناصرالدین شاه از مسافرت فرنگ آورده است (صنعتی نیا، ۱۳۷۰).نظر به اینکه تا قبل از این زمان سندی از ایجاد پرورشگاه رسمی و گسترده نبوده و مراکز عربی هنوز در ایران با نگرفته بودند، پرورشگاه های خیریه کوچک خصوصی مانند پرورشگاه محمدی قم، پرورشگاه بتبمان رشت، دار الایتام بابل، پرورشگاه جعفری در تهران و ده ها پرورشگاه کوچک دیگر با نظارت مردم خیر تشکیل شده بود. هر کدام از این نقاط مربوط به نقطه مشخصی در بدن هستند که با تحریک آن ها می توان بر همان نقطه تاثیر گذاشت و طبق نیازی که بدن دارد آن نقاط را هماهنگ کرده و بهبود بخشید (شریعت پناهی، ۱۳۸۹).روش سوجوک، طب سوزنی کره ای به روش پارک جای هور می باشد که یکی از نوآوری های خاص در بازتاب درمانی است.

دیدگاهتان را بنویسید