درمان ناباروری با رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی) – سایت نی نی کده

و با هدف مقایسه تاثیر بازتاب درمانی پا با مالیدن روغن زیتون به پا بر کنترل آسم انجام خواهد شد. داده ها جهت بررسی و مقایسه با یکدیگر جمع آوری خواهد شد و متغیر کنترل آسم در شروع و پایان مطالعه و در هر سه گروه با هم مقایسه خواهد شد و با کمک نرم افزار SPSS 13 تجزیه و تحلیل خواهد شد. علیرغم پیشرفت های چشمگیر در زمینه علوم پزشکی، کشف داروها و تجهیزات پزشکی، بشر هنوز به دنبال کشف علومی جهت فائق آمدن بر مشکلات و درمان بیماری هاست . پس از اخذ معرفی نامه از معاونت پژوهشی دانشکده پرستاری – مامایی تبریز و نیز کسب مجوز از کمیته اخلاق دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با هماهنگی با مسئولان درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی ریه بیمارستان امام خمینی شهرستان اردبیل جهت پذیرش بیماران مراجعه کننده به این مکان، این طرح اجرا خواهد شد. بنای موسوم به معبد آناهیتا که منتسب به دوران اشکانیان است و تاکنون اطلاعات دقیق دوره تاریخی و کارکرد آن به دست نیامده باعث شده همچنان از دید مسئولان و گردشگران مغفول بماند. برای درک آن، مسوولیت تمام کارهایتان را بپذیرید و سپس با استفاده از این تغییرات، رفتار فعالتری را تشویق کنید. وی درباره مفهوم هنردرمانی گفت: آرت تراپی یا هنر درمانی استفاده از مصالح هنری برای ابراز و بازتاب شخص است.

وی درباره چگونگی استفاده از روش هنردرمانی برای بهبود بیماران صعب العلاج گفت: بیماری در فرد باعث به وجود آمدن سدی از ناباوری و عدم اعتماد به نفس شخص به خودش میشود. هنردرمانگر در فرآیند هنردرمانی به شخص کمک میکند تفکری فعال و پویا را به صورت خود محور به ایدهای نو و انگیزه تبدیل کند. جوهره هنر درمانی میان هنر و درمان ایجاد میشود و در اصل هنر درمانگر نقش حمایت گر را ایفا میکند. 2- موارد عدم تجویز آن شامل آسیب و جراحت پا و یا حالات پاتولوژیك واگیردار در پاها میباشد. 7- سرگیجه یا حالت تهوع. 2- بیمار در وضعیتی راحت روی صندلی مینشیند یا تكیه میدهد و كف پا را در مقابل درمان كننده قرار می دهد. سپس پرزهای روده آب و مواد غذایی را که باید مورد استفاده بدن قرار بگیرد جذب می کنند. نظریه ای وجود دارد که هر منطقه یا رفلکس مربوط به یک اندام خاص در بدن می شود.

با وجود آنکه مقالات داستان گونه ی زیادی در زمینه رفلکسولوژی وجود دارد ولی تعداد اندکی گزارش مبتنی بر تحقیقات و مطالعات علمی نیز در این زمینه هست، که در مجلات مستقل به چاپ رسیدهاند تا متخصصین علوم سلامتی را قادر سازند که در زمینه تأثیر رفلکسولوژی تصمیم آگاهانهای بگیرند. اگر چه در غرب تا اواسط قرن بیستم فشار درمانی ناشناخته بود، اما اکنون به عنوان کمک به خود درمانی و درمان اولیه که توانایی التیامبخشی طبیعی بدن را دارد، محبوبیت یافته است.این نوع آرام و مؤثر ماساژ درمانی همان قوانین طب سوزنی را دنبال نموده، اما با تهاجم کمتری همراه است. احتمال اینکه روش انعکاس درمانی بتواند نوعی عفونت شدید داخلی را درمان کند کم است و نیز مسلم است که این روش نمیتواند حالات غیر عادی ساختاری بدن چون بادفتق، مسدود شدن روده و یا شکستگی استخوان را درمان کند. 1- تهیه تاریخچه فردی دقیق با در نظر گرفتن جزئیات انجام میشود كه شامل سوال از مشكل اصلی بیمار، داروهایی كه دریافت میكند (شامل ویتامینها و داروهای گیاهی)، طول مدت مشكل بیمار، تاریخچه سلامتی و اینكه آیا بیمار تحت درمان پزشكی هست یا خیر. هر سه گروه داروهای قبلی آسم خود را طبق روتین و دستور پزشک ادامه خواهند داد.

2/d2 حداقل 40 نفر به دست آمد که 51 نفر انتخاب شد، قابل ذکر است که انحراف معیار تفاضل بین دو گروه در مطالعات قبلی با متغیر FEV1، 4.5 به دست آمد. مداخلات در 10 جلسه، هفته ای دو بار و هر بار 15 دقیقه روی هر پا خواهد بود، که توسط پژوهشگر تعلیم دیده انجام خواهد شد. این فرآیند باعث عملکرد مثبت بیماران میشود و بیمار اعتماد به نفس از دست رفته را دوباره به وجودش در طی فرآیندی خود محور باز می گرداند. حصاری تصریح کرد: هدف از هنر درمانگرایانه رشد هویت، شخصیت، و برانگیختن احساس موفقیت از طریق ابزارهای ابتکاری خود محور است. این روش برای کسانی که از زیاد بودن گاز معده یا سوءهاضمه رنج میبرند، اثری شگفتانگیز دارد! 6- سپس كف پاها از نظر درجه حرارت، رنگ، لكه یا خال، قوام عضلانی، وضعیت پوست و دیگر آسیبهای احتمالی معاینه میشوند. 4- بهبود قوام پوست و تركیب نسجی آن همراه با بهتر شدن جریان گردش خون كه موجب بهبود قوام و تركیب نسجی پوست میشود.

دیدگاهتان را بنویسید