درمان ناباروری با رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی) – سایت نی نی کده

وی معتقد است معبد آناهیتا در کنگاور به عنوان یک شاخصه مهم گردشگری و نماد هویت و اصالت ایران زمین است باید ساماندهی و مورد توجه بیشتر قرار گیرد. معتقد بودند که جهان بر دو اصل یین(YIN) و یانگ(YANG) استوار است و زندگی انسان نیز نتیجه برخورد و ترکیب و تعادل همین دو نیرو است. وی با اشاره به اجرای مسیر بازتاب درمانی با کمک شهرداری و شورای شهر کنگاور که طی جلسات مختلف شهرستان به تصویب رسیده و ضمن قدردانی از پلیس راهرو بخاطر همکاری در انسداد مسیر کندرو، بیان داشت: پیاده روی بدون کفش بر روی این مسیر که از قلوه سنگهای نامنظم تشکیل شده، باعث میشود هفت هزار رشته عصبی پا تحریک و در نتیجه شاهد کاهش درد و التیام و اضطراب و استرس در نقاط داخلی بدن خواهیم بود. از طرفی با بالا بردن قدرت شناختی به تقویت حافظه کمک می کند. با کمی تحقیق، متوجه خواهید شد که معمولاً کتاب های عمومی و دانشگاهی برخلاف کتاب های کمک درسی، شامل تخفیف نمی شوند! در کتاب درمانی های انفرادی، کتابی برای یک فرد خاص با یک نیاز ویژه برگزیده می شود. رابطه درمانی از جمله عوامل تعیین کننده ای است که کیفیت درمان را برای مراجعه کننده و درمانگر در طول فرآیند درمان نشان می دهد.

بر طبق پژوهش های انجام شده عامل یک سوم ناباروری ها، مردان میباشند، یک سوم هم به مشکلات زنان اختصاص دارد و یک سوم هم شامل مشکل هم از جانب آقایان و هم خانمها است. از نحوه خوش آمد گویی تا لبخند و حرکات بدنی کارکنان تا زمان ماساژ و خدمات تخصصی اسپا به آقایان و بانوان، همه در تقویت حس آرامش تاثیر گذار است. ۲/۶% از کل جامعه پزشکی فرانسه به عنوان افراد ورزیده و کارآزموده طب مکمل – جایگزین مشخص و معرفی شدند . رفلکسولوژی از سالیان دور مورد استفاده قرار گرفته و پیشینه ای کهن دارد. شواهد جمعآوری شده از نقاشیها و علایم موجود در معبد آنخمائو نشان میدهد که او در آن دوران از شیوههای درمانی رفلکسولوژی استفاده میکرد. گراوند تصریح کرد: بازتاب درمانی در تاریخ مصر باستان نیز مشاهده شده است. همکاری بین رفلکسولوژیست ها و محققین با تجربه مسئلهای است ضروری تا بتوان مطالعات سطح بالای از نظر کیفیت مورد نیاز برای تصمیمگیری در مورد میزان تأثیر بازتاب شناسی را انجام داد. نزدیک به همین تعداد یعنی در حدود ۵۰۰۰ پزشک نیز از اسانسهای گیاهی ضروری (Essential oils) که شیوه ای از دانش رایحه درمانی یا Aromatherapy است، بجای آنتی بیوتیک ها بهره برده اند .

در کانادا روز به روز به تعداد پزشکان آلوپاتی که به طب مکمل – جایگزین رو می آورند، افزوده می ِشود .و تقریباً ۴۵۵ متخصص کایروپراکتیک در حال فعالیت می باشند . بیماران خود را به مراکز علمی طب مکمل – جایگزین معرفی می کنند . در کشور فرانسه بر خلاف آلمان انجام طبابت با روش طب مکمل – جایگزین نیازمند داشتن دکترای پزشکی است و این امر سبب شده است که حیطه طبابت – به هر شکلی – تا حد زیادی از دسترس غیر پزشکان دور بماند .در میان پزشکان آلوپاتی ، ۴/۵% بطور اختصاصی ، ۷/۲۰% در اکثر موارد و ۸/۷۲% هرازگاهی از این روشها استفاده می کنند . کمبود منابع مالی ، گرانی تجهیزات طب جدید و سطح بهداشت پایین تر نسبت به کشور های اروپای غربی زمینه را برای کاربرد بسیاری از شیوه های طب مکمل- جایگزین فراهم ساخته است . در روسیه نیز همچون کشورهایی مانند چین ، تنوع زیادی از روش های طبی وجود دارد که تعداد زیادی از آنهارا درمانگران سنتی روستایی (Feldshers) انجام می دهند . ۵ میلیون بیمار با پزشکان طب مکمل مشورت کرده اند و چند برابر این تعداد نیز توسط متخصصین غیر پزشک این رشته ها درمان شده اند .

امروزه پس از گذشت حدود ۲۰ سال از این آمار تعداد درمانگران ، بیمارستانها ، درمانگاهها و مراکز آموزش عالی آیورودا افزایش چشمگیری یافته است . و اما در بین مردم ۷۰ % جمعیت انگلستان علاقمندند به استفاده از خدمات این شیوه ها می باشند . این مدرسه برنامه و خدماتی متفاوت را پیشنهاد میدهد که به درک جدید و متفاوت مخاطبان این برنامهها میانجامد. تکنیکهای گشتالت این هدف و اهداف دیگر را برای تشویق رشد شخصی ارائه میدهد. سوم، کنشهای شخصیتهای گوناگون نقطهنظرهایی را برای شیوههای برخورد با عواطفی ویژه ارایه میدهد. فرماندار کنگاور در گفت و گو با ایرنا، با اعلام انسداد باند کندرو معبد آناهیتا که مسیر ورودی گردشگران و مسافران است، بیان کرد: این محور که به پارکینگ خصوصی خودروها تبدیل شده بود به یک پیاده راه در خور شأن مسافران و گردشگران داخلی و خارجی تبدیل می شود. شما با اين كار انرژي را به كمك مردينهاي بدن به سمت گلو هدايت ميكنيد و علاوه بر بهبود خونرساني و غذارساني به اين ناحيه مقاومت بافت اين ناحيه را هم بالا ميبريد. در بعضی از ایالات هم به پروانه كار نیاز است. با دریافت این اطلاعات، حساسیت بدن به رایحه ها و متریالی که بر روی پوست در فرآیند ماساژ استفاده میکنید را پیش بینی می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید