خرید کتاب رفلکسولوژی (بازتاب درمانی) سیدعلی حسینیتهرانی

بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی یک هنر ظریف و شکلی از درمانهای شفابخش طب کل نگر است و نباید آنرا با ماساژ کف دست و پا اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین می باشد این رشته یک تکنیک قدیمی است وبراین اساس پایهریزی شده که نقاط بازتابی(رفلکس) در روی کف دستها، پاها، گوش و … بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی هنری ظریف و شکلی از درمانهای شفابخش طب کل نگر است که نباید آنرا با ماساژ کف دست و پا اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین است. مرکز اسپا سبز میتواند از جوهر سویا به جای جوهرهای متداول و کاغذهای قابل بازیافت به جای کاغذهای غیر قابل بازیافت استفاده کند. ارتباط با وکیل: مراکز تخصصی اسپا به دلیل آنکه فعالیت انها جدید است، میتوانند در کوتاه مدت و بلند مدت، با چالش های حقوقی و قانونی مواجه شوند. استفاده از تکنیک های مختلف بازتاب درمانی بصورت مجزا یا در ترکیب با سایر روش های طبی و غیرطبی، منجر به ارتقاء کمی و کیفی الگوی خواب بیمار و رفع بی خوابی، بهبود پارامترهای گازهای خون شریانی ( اشباع اکسیژنی و میزان اسیدیته خون)، افزایش سطح هوشیاری و ارتقاء نمره معیار گلاسکو، بهبود علایم حیاتی (کاهش فشارخون، ضربان قلب و تعداد تنفس)، کنترل درد در مواردی که بیمار در شرایط طبی پیچیده ای قرار دارد مانند جراحی قلب باز و پیوند شریانی، کاهش سطح اضطراب و بیقراری بیمار، کاهش دوره های مقابله با دستگاه ونتیلاتور و درنتیجه کاهش نیاز به داروهای آرامبخش و سداتیو و جداسازی سریع تر بیمار می گردد.

یک جدول پایش درست کنید و به مدت یک هفته از آن استفاده کنید. اگر آن کار در توان کودک نبود، والدین باید کمک کنند؛ ولی اگر خود کودک می تواند آن کار را انجام دهد، والدین باید با جملات تشویقی مثل« خودت می تونی انجام بدهی.»، «آفرین یه کم دیگه بپیچونی، باز میشه»؛ یا «یه کم دقت می خواد ولی تو خیلی با دقتی میتونی درستش کنی.» مسئولیت کار را به خود کودک واگذار کنند. هدف بازی درمانی ارتقا سطح فرزندپروری والدین و ایجاد اعتماد به نفس و خلاقیت در وجود کودک با دادن اجازه تصمیم گیری و رهبری به اوست. در واقع بشر امروزی جهت دستیابی به سلامت کامل، آرامش خاطر و اعتماد به نفس بیشتر سعی دارد به روشهای درمانی دست یابد که نسبت به سایر روشها موثرتر و کم عارضه تر بوده و از طرفی اثر درمانی سریع تری داشته باشند و کمترین هزینه را بر دوش بیمار بگذارد. داده ها با استفاده از نرم افزار Spss نسخه 13 تجزیه و تحلیل شد. چنانچه که در این نواحی گرفتگی و یا عدم حالت عادی مشاهده و لمس شود، با توجه به محل آن، بیماری تشخیص داده شده و برای درمان از روش ماساژ و یا مالش استفاده خواهند کرد .

پس از نظریه با ارزش دکتر فیتز جرالد در باره منطقه درمانی ، افراد دیگری نیز با درک اهمیت رفلکسولوژی و منطقه درمانی، پیرامون انعکاس آثار اعضای مختلف بدن در مناطق کف پا،مطالعه و بررسی کردند و به تولید مقاله و کتاب پرداختند. یکی از برنامههای متداول و بسیار مفید و البته لازم در خدمات استاندارد در اسپاهای دنیا، بهبود شرایط و اصلاح سبک زندگی برای جهتگیری به سمت زندگی سالم و سمزدایی از بدن است. همانطور که بچه ها به رشد جسمی نیاز دارند و باید تغذیه بشوند، به رشد روحی هم احتیاج بسیار زیادی دارند که در قالب این نوع بازی ها سلامت روان آنها بهتر شکل می گیرد و از اختلالات رفتاری آنها پیشگیری میشود. ماساژ دادن یا اعمال فشار آن قسمت از پا که بین انگشت دوم و سوم است میتواند تأثیر بسیاری زیادی روی کسانی داشته باشد که از این مشکلات چشمیرنج میبرند. رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی شاخه ای از طب کل نگر است و نباید آن را با ماساژ کف دست و پا اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین می باشد.

این وسیله بر اساس علم رفلکسولوژی (بازتاب درمانی) طراحی و تولید گردیده است و علم رفلکسولوژی مورد تائید انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشد. روش جستجو: در این مطالعه با استفاده از کلمات کلیدی بازتاب درمانی، بیمار، بخش مراقبت ویژه تنفسی، ماساژ درمانی، مشکلات جسمانی و روانی، بصورت فارسی و انگلیسی، جداگانه و ترکیبی، مطالعات مرتبط از سال 2010 تا 2017 در PUBMED, SID, Irandmedex, Ovid, Google Scholar, Science Direct انتخاب و براساس هدف پژوهش نهایتا 18 مقاله تجزیه و تحلیل شد. اصلی ترین شیوه درمانی رفلکسولوژی که توسط دکترفیتز جرالد ارائه شده بر مبنای این نظریه، بدن وابسته به بخش های طولی موجود در آن است، که بر این اساس بدن انسان دارای ده بخش طولی است که از نوک سر شروع شده و تا نوک انگشتان پا ادامه دارد. بهینه سازی در مصرف آب و برق، یکی از راهکارها برای حفظ محیط زیست و نقش کم در تخریب محیط زیست به شمار می رود. ما در دنیای طبیعی، مانند دنیای بازی حتما باید این انعکاس را داشته باشیم؛ یعنی ابتدا احساسات کودک را به او بازتاب می دهیم و مثلا وقتی او عروسکی که در دنیای بازی نقش خواهر او را دارد، کتک می زند، به او می گوییم: « من می دونم تو از دست خواهرت عصبانی هستی» و بعد محدودیتی را برای او وضع می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید