جلوگیری از موخوره و روش های آسان و سریع برای درمان آن – مجله کاژک

بهطورکلی روغن درمانی جز روشهایی محسوب میشود که دوره مصرفی طولانی دارند. به کسانی که موهای چرب دارند توصیه میشود مصرف روغن زیتون را از لیست برنامههای آرایش خود حذف کنند؛ زیرا چربی موی شما با استفاده روغن زیتون غیر کنترل میشود و حالت چسبندگی به خود میگیرد که این امر قدری شستشوی آن را برای شما سخت میکند. این محصول همچنین با جلوگیری از گره خوردن مو باعث نرمی و حالت پذیری موها می شود. با استفاده از خواص روغن کندش میتوانید این عوامل را کمرنگ کرده و از تأثیر آن بکاهد. البته این ماده پوست را بیش از حد براق می کند و برای مصرف روزانه مناسب نیست و بهتر است شب ها استفاده شود. یا بهاندازه کافی ضخیم نیست از روغن کندش برای بهبود ظاهر خود استفاده کنید. شوره سر، حتی با وجود پوستههای ریز پخش شده در شانه، علامت هیچ نوع خشکی پوست سر نیست. بهعنوان عامل تقویتی میتوان روغن مورد و سیاهدانه را با کندش ترکیب کرد. موخوره در ادامه باعث از دست رفت حیات مو و نابودی کامل آن میشود و در موارد حاد باید مو را کوتاه کرد. اما نکته مهم در این روند استفاده مرتب و مداوم از این محصول میباشد، برای رسیدن به بهترین نتیجه باید یک دوره دو الی سهماهه را طی کنید و 3 الی 5 بار در هفته با توجه به طبع خود از روغن کندش استفاده کنید، به این صورت که اگر طبع شما گرم است با توجه با طبیعت گرم و خشک روغن کندش، 3 بار در هفته و اگر طبع شما سرد است تا 5 بار در هفته از آن استعمال کنید.

پس ماساژ این روغن بر روی پوست سر در وهله اول به رشد و نمو سلولهای آن کمک میکند. چون روغن به تقویت مو کمک میکند و باعث ضخیم شدن آن میشود، مو تیرهتر به نظر میرسد. استفاده از این ماسک موجب تغذیه و تقویت ساقه های مو شده که باعث درخشندگی بافت مو شده و زیبایی ظاهر را چند برابر می کند. البته برخی از انواع خاص مو هستند که بیشتر از این کار سود میبرند. نکته مهم این است که برای جلوگیری از پیشرفت خوره باید مویی که دچار موخوره است را کوتاه کرد. یکی از مهمترین عوامل ایجاد خوره مو، خشک شدن بیشازحد موهاست. روغن کندش مادهای طبیعی و ارگانیک با طبیعتی گرم و خشک است که دارا مواد مغذی فراوان است. چند ماسک گیاهی برای موخوره را با هم بررسی خواهیم کرد. نکته دیگر اینکه اگر در زمان استحمام موهای شما گره خورده یا به هم پیچیدهاند باید به آرامی و با صبر و حوصله گرهها را باز کنید. درمان موخوره با استفاده از روغن آرگان که سرشار از ویتامین E و آنتیاکسیدانها است و میتواند علاوه بر رطوبترسانی از طریق اولئیک اسید، از موها در برابر گرما و نور خورشید هم محافظت کند.

روغن کندش با دارا بودن مواد مغذی بهسرعت بر ظاهر و کیفیت ابرو و مژه تأثیر میگذارد. ۲-۳ قاشق غذاخوری از این ترکیب روغنی برداشته و بر پوست سر و مویتان بگذارید. با این پوره شما میتوانید ضمانت فروشگاه در جهت اصل بودن را مشاهده کنید. برای مثال میتوانید از روغنهای آبرسان بسیار قوی مانند روغن نارگیل یا روغن آرگان استفاده کنید. برای جلوگیری از این مشکل راهحل بسیار سادهای وجود دارد و آن استفاده از متدهای ترکیبی است. این دو روغن گرم و خشک هستند و ممکن است برای افرادی با پوست خشک مشکلساز باشند. جالب است بدانید برای برخی از افراد روغن کندش نتیجه معکوس دارد و باعث خشک شدن مو میشود. این لایه از دست رفتن آب و خشک شدن مو جلوگیری میکند که برای کنترل موخوره مفید است. چراکه خواص روغن کندش پس از 2 ماه خود را نشان میدهند، در این مدت باید مصرف بهصورت منظم باشد. موهای خود را با شامپوی گیاهی بشویید. اگر موهای بلوند دارید میتوانید موهای خود را با چای بابونه بشویید.

به همین منظور بهتر است رای حفظ سلامت مو هر سه ماه یک بار ۱ تا ۲ سانتیمتر موهای خود را کوتاه کنید . خواص روغن کندش درواقع یک عامل پیشگیرانه است و نه عامل درمانکننده. درواقع اعمال روغن کندش بر روی مو سبب ایجاد یکلایه محافظ از آن بر روی ساقه مو میشود. مواد غذایی موردنیاز پوست را تأمین میکند و از این طریق بر سلامت مو تأثیر میگذارد. این ماده طبیعی که برای رشد بیشتر مو، یک گزینه عالی محسوب میشود، بهتدریج و مصرف مداوم در یک دوره کامل، باعث پرپشت شدن مو میشود. ویتامین E موجب افزایش جریان خون شده و میتواند به رشد مو کمک کند. پودر حنا در صورت استفاده منظم به تقویت مو، براق و سالم شدن مو کمک می کند. تقویت موها و درمان موخوره نتیجه کار خواهد بود. بهطورکلی به دلیل تقویت تارها و ریشه مو توان کافی برای جلوگیری از خروج رنگدانهها را دارد. این کار علاوه بر جلوگیری از پیشرفت سفیدی مو کمک میکند رنگدانهها تکثیر شوند. این نوع از موخوره متداولترین نوع این مشکل است، چون این مشکل در این نوع در مراحل ابتدایی است و خبر به وجود آمدن این مشکل را به شما میدهد. در پایان باید بگویید، داروهای نام برده شده در این مقاله صرفا برای آشنایی شما عزیزان با آنها است.

دیدگاهتان را بنویسید