جلوگیری از موخوره دشوار است

همچنین هر تبلیغی را برای دستگاه مو خوره جدی نگیرید و هنگام خرید بسیار دقت کنید چرا که بسیاری از افراد سود جو دستگاه های موخوره گیر تقلبی را با قیمت های بالا می فروشند . بسیاری از سالنهای زیبایی از این دستگاه برای کسانی که دچار موخوره شدهاند ، استفاده میکنند . همونطور که بالا هم اشاره کردم اصلی ترین علت ایجاد موخوره خشکی مو هست که به هر دلیلی چربی طبیعی مو از بین میره و باعث ایجاد موخوره میشه. همچنین باعث طاسی و ریزش مو به طور دائم نیز خواهد شد. کمبود اسیدهای چرب امگا۳ می تواند باعث ریزش مو و نازک شدن موها وایجاد مشکل موخوره شود. برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم؟ این نوع موخوره بیشتر بر اثر استفاده از مواد شیمیایی نامناسب و سوختن موها بر اثر استفادهی نادرست از انواع رنگ مو یا دکلره ایجاد میشود. در معرض نور خورشید بودن ، شامپو های نامناسب ، سشوار کشید ، لخت کردن مو ، رنگ کردن مو و دکلره کردن مو ها همگی مو ها را خشک کرده و آمینو اسید های مو را تخریب می کند . این وسایل به ظاهر موجب آراستگی مو شده اما باعث آسیب جدی به فولیکول های مو می شود .

استفاده بیش از حد از آبی که حاوی کارولین زیاد می باشد ، چرا که باعث کم رنگ شدن مو ها و در نهایت موجب مو خوره می شود . شخصاً استفاده از اسپریهای ضد موخوره را ترجیح میدهم چراکه استفاده از آنها بسیار راحت است و در عین حال، عملکرد فوقالعادهای بر روی موهای خشک، آسیب دیده و حتی رنگ زده دارند. است که برای رشد مو بسیار موثر می باشد. همیشه موهایتان را هر ۸-۶ هفته یکبار کوتاه کنید تا موهای خشک و ضعیفتان از بین برود و رشد موهایتان نیز تسریع شود . هر 6 هفته یک بار تمام موهای خود را به این صورت بچینید.روغن زیتون و آواکادو : 3 تا 5 قاشق روغن زیتون را با روغن آواکادو مخلوط کرده و سپس آن را حرارت دهید تا گرم شود. ماسک بعدی: ۲ قاشق روغن زیتون را با دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل ترکیب کنید و یک آووکادوی کاملا رسیده را با آن مخلوط کنید ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه از قسمت میانی مو تا انتهای مو قرار دهید و بعد با آب ولرم شستشو دهید توجه داشته باشید این ماسک را نباید روی ریشه مو قرار دهید.

مقداری سرکه سفید را با 2 قاشق غذا خوری سرکه سیب و 1 فنجان آب مخلوط کرده و بر روی موها بمالید ، بعد از گذشت 10 دقیقه با آب بشویید . مقدار کمی از وازلین روی مو هایتان بمالید و بعد از یک ساعت با آب گرم و شامپو خوب بشویید . طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۵، موهای با بافت آفریقایی به ویژه مستعد آسیب هستند. برای درست کردن این ماسک کافیست یک موز له شده را با شیر نارگیل مخلوط کنید تا به یک بافت لطیف برسید، درست مثل روش قبل، موهایتان را به ماسک آغشته کنید و پس از یک ساعت بشویید. خمیر به دست آمده را روی موهایتان مالیده و حدود 30 دقیقه تا زمانی که خمیر خشک شود صبر کنید . حالا ماسک را روی پوست سرتان بمالید و حدود 20 دقیقه، یا تا زمانی که ماسک خشک شود صبر کنید. این روش را یک یا دوبار در هفته امتحان کنید تا نتیجه مطلوبی بگیرید . برای نتیجه بهتر میتوانید روغن ها رو کمی ولرم کنید و بعد با پوره آووکادو مخلوط کنید و برای 30 دقیقه این ماسک مو را از فسمت میانی تا انتهای موهاتون بمالید.این ماسک نباید به ریشه موها برخورد کند.

موخوره در دنیای پزشکی بهعنوان «تریکوپتیلوز» یا «اسکیزوتریکیا» شناخته میشود، نوکهای شکاف شده در نتیجه ساییدگی یا شکافتن فیبر مو، معمولاً در انتهای تار مو، ایجاد میشود، اگرچه گهگاه ممکن است شکافتن آن در بالای مو رخ دهد. این نسخه موی فر از موخوره است. ماسک موی عسل، بسیار مفید است و علاوه بر تقویت مو، باعث جلوگیری از خشکی و موخوره هم میشود. همچنین باعث رشد و تقویت مو های شما نیز می شود . موهای خشک و ضعیف در حین مدل دادن و یا برس کشیدن براحتی خرد می شوند .اگر فکر می کنید رشد موهایتان خیلی کند شده است،ممکن است موخوره دلیل اصلی آن باشد . اصلی ترین علت ایجاد موخوره خشکی مو است. به هر دلیلی چربی طبیعی مو از بین برود باعث ایجاد موخوره می شود. با خشک شدن موها، گرههای بیشتری در آن پیدا میشود و تلاش برای باز کردن گرهها درنهایت باعث شکستگی مو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید