تاثیر بازتاب درمانی (رفلکسوتراپی) برعوارض دیررس و رضایت جنسی بیماران ماستکتومی شده

Conclusions: It is suggested that the training of no pharmacological methods to improve sleep quality such as reflexology and foot bath be included in the elderly health programs. Objectives: The aim of this study was to compare the effects of two interventions, foot reflexology and foot bath, on sleep quality in elderly people. The reflexology intervention was done in the mornings, once a week for ten minutes on each foot. The participants in the foot bath group were asked to soak their feet in 41°C to 42°C water one hour before sleeping. Background: Sleep disorders are common mental disorders reported among the elderly in all countries, and with no pharmacological interventions, they could be helped to improve their sleep quality. Patients and Methods: This three-group randomized clinical trial (two experimental groups and a control group) was conducted on 69 elderly men. The Pittsburgh sleep quality index (PSQI) was completed before and after the intervention through an interview process. In addition, it is recommended that the impact of these interventions on subjective sleep quality using polysomnographic recordings be explored in future research. استفاده از خدمات فیش اسپا از حدود ۵۰ هزار تومان شروع میشود و از طریق سایت های تخفیف داخلی، می توان فروشندگان این خدمات را در تهران و مراکز استان ها پیدا کرد.

دكتر A. Cornelius آلمانی در سال ۱۹۰۲ متوجه شد كه درد خود وی كه ناشی از یك عفونت بود بعد از فشار دادن كف پا تخفیف یافت. ماساژ انواع مختلفی داشته و هر کدام فواید خاص خود را خواهد داشت. همچنین عملکرد درست یک اندام خاص در بدن را مختل کند. درست مثل به کار بردن چشم هایمان در دیدن روشنایی، دست ها و پاها، فشار، کشش، حرکت و توزیع وزن بدن را احساس می کنند. ماساژ رفلکسولوژی: در این ماساژ تمام بدن لمس نخواهد شد و برای افرادی که به دنبال استراحت و برگرداندن سطح انرژی طبیعی خود هستند؛ مناسب است. افزایش ادرار. از آنجا كه كلیهها تحریك میشوند، ادرار بیشتری تولید میشود و این ادرار به دلیل سموم بیشتری كه دارد، ممكن است تیرهتر بوده و بوی تندتری داشته باشد. همانطور که گفته شد رفلکسولوژی با فشار دادن و تحریک نقاط معینی در دست، پا و گوش انسان باعث متعادل ساختن کارکرد عضو مرتبط با همان نقطه معین میشود. در گشتالت درمانی، درمانگر باید روی «چگونگی» تجربه شخص کار کند نه «چرایی» آن. همانطور که در بالا گفته شد ، در بازتاب درمانی، اعتقاد بر این است که نقاط خاصی در پاها ، دست ها و گوش ها وجو دارد که به قسمت های مختلفی از بدن مربوط می شود .

این کار به وسیله روغنهای گیاهی و خوشبو، به دور از سرما انجام میگرفت. می توانید به مراکز ماساژ مراجعه نمایید و با انجام تنها چند جلسه به راحتی این دردها را فراموش خواهید کرد. از این رو مالش آرام، یواش، مرتب و منظم باعث ایجاد جوانی در پوست شما شده و دیرتر از بقیه ظاهری پیر خواهید داشت. جالب است بدانید ماساژ باعث می شود جریان خون به شدت تحریک شده و این امر در تمام نقاط بدن جریان پیدا میکند. بازتاب درمانی برای هر سن و سالی مناسب است و تا به حال درصد بالایی از بیماری های وخیم و مزمن را درمان کرده است. ماساژ شیاتسو: ریشه در کشور ژاپن داشته و برای افرادی که به دنبال کاهش استرس، تقویت احساس و ریلکس شدن هستند؛ مناسب می باشد. ماساژ لاغری: این ماساژ مناسب افرادی است که به شدت از چاقی خود رنج می برند و میخواهند وزن کم کنند. در روشی که برخی از درمانگران رفلکسولوژی به کار می برند، استفاده از ماساژ برای دست نیز رایج است؛ ولی این ماساژ در حقیقت تکمیل کننده انعکاس درمانی است و در شالوده و اصل و بنای آن جایگاهی ندارد.

ماساژ تایلندی: ماساژ تایلندی یکی از ماساژهای معروف در جهان است که بسیاری از مردم دنیا به آن علاقه مند شده اند. در واقع فیش اسپا ، نوعی از میکرو ماساژهای پوست بدن است که توسط نوع خاصی از ماهیهای آب شیرین به نام «گاراروفا» انجام میشود که با جدا کردن بافتهای خشک و ناسالم پوست از بدن توسط این نوع ماهی انجام میشود. ماساژ ورزشی: درمان آسیب های عضلانی ناشی از ورزش کردن بوسیله این نوع ماساژ قابل درمان خواهد بود. ماساژ سنگ داغ: در این ماساژ بوسیله سنگ های داغ ماساژ انجام شده و برای برطرف کردن درد و تنش های عضلانی بسیار مفید می باشد. از آنجایی که مردم شهر شیراز علاقه بسیاری به درمان های سنتی دارند و شهری توریستی به حساب می آید، مراکز ماساژ بسیاری در این شهر مشغول به فعالیت می باشند. ماساژ سوئدی: ماساژ سوئدی نیز یکی دیگر از ماساژهای معروف است که ماساژی کاملا ملایم به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید