تاثیر بازتاب درمانی (رفلکسوتراپی) برعوارض دیررس و رضایت جنسی بیماران ماستکتومی شده

The aim of this study was to compare the effectiveness of two interventions, reflexology and foot bath, on sleep quality in elderly people. Methods: This was an experimental study, conducted on 46 elderly men with the two experiment groups had reflexology and foot bath interventions for 6 weeks. The participants in the foot bath group were asked to soak their feet in 41 to 42°C water one hour before sleeping. Background & objectives: Sleep disorders are common mental disorders reported among the elderly in all countries, and with non-pharmacological interventions, they could be helped to improve their sleep quality. نصیری, خدیجه and ایوان بقاء, ریحانه and جعقری, مهدی and سوادپور, محمدتقی (1394) مقایسه تاثیر بازتاب درمانی و حمام پا بر کیفیت خواب سالمندان: کارآزمایی بالینی. مواد و روش ها: پژوهش حاضر یک مطالعه تجربی است که بر روی 46 نفر از سالمندان مرد، با یک گروه بازتاب¬درمانی و یک گروه حمام پا انجام شده¬است. کلیه ها خون را پاک و تصفیه کرده و تعادل آب و سطح مواد معدنی بدن را تنظیم می کنند.

این غده ها بیش از ۵۰ نوع هورمون یا ماده شیمیایی هورمون مانند تولید می کنند که برای فعالیت های بدن از جمله سوخت و ساز چربی، تعادل آب و مواد معدنی و کاهش التهاب ضروری هستند. مسدود کردن و سنگ فرش باند کندرو معبد آناهیتا، اجرای پلازا، نمایش تصاویر قدیمی معبد آناهیتا و همچنین طرح بازتاب درمانی می تواند دودی را از دودکش خاموش این معبد بلند کند و چه بسا نقطه امیدی باشد برای ساماندهی بیشتر، کاوش های میدانی و نهایتا مرمت و بازسازی این یادگار اشکانی که به رویایی برای مردم استان کرمانشاه و کنگاور تبدیل شده است. مدیر پایگاه ملی معبد آناهیتا نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از اجرای طرح پلازا در کنگاور برای نخستین بار در استان کرمانشاه با معیارها و استانداردهای موردنظر برای یک دورهمی صمیمانه خبر داد و اظهار داشت: پلازا به بیان مهندسی خود به معنی میدان و یا میدانچه است که ما تلاش می کنیم در پیرامون فضای ورودی معبد آناهیتا مکانی این چنینی را اجرا کنیم. • McGrath و Motha در سال ۱۹۹۴ مطالعهای را بر روی ۶۴ خانم باردار برای تعیین اثر رفلکسولوژی بر روی زایمان انجام دادند.

برای خرید کتاب خودآموز ماساژ روی كف پا و دست (بازتاب درمانی به زبان ساده) با تخفیف ویژه فقط کافیه که این کتاب رو به سبد خریدتون اضافه کنید! او احداث موزه خیابانی با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان را یکی از برنامه های پایگاه ملی معبدآناهیتا به عنوان یکی از بخش های مهم این پلازا برشمرد و تصریح کرد: نرده های حریم معبد آناهیتا در فواصل ۹ متری برش خورده و ۴۵ باکس برای نمایش تصاویر کهن سیر تاریخی معبد آناهیتا از قدیم تا امروز ایجاد خواهد شد که با دیدن آنها علاوه بر آشنایی با این بزرگترین تک بنای سنگی کشور و معرفی صنایع دستی و سوغات کنگاور، حس و حال نوستالوژیک برای مردم و گردشگران تداعی خواهد شد. وی با اشاره به اجرای مسیر بازتاب درمانی با کمک شهرداری و شورای شهر کنگاور که طی جلسات مختلف شهرستان به تصویب رسیده و ضمن قدردانی از پلیس راهرو بخاطر همکاری در انسداد مسیر کندرو، بیان داشت: پیاده روی بدون کفش بر روی این مسیر که از قلوه سنگ های نامنظم تشکیل شده، باعث می شود هفت هزار رشته عصبی پا تحریک و در نتیجه شاهد کاهش درد و التیام و اضطراب و استرس در نقاط داخلی بدن خواهیم بود.

این باستان شناس افزود: نخستین بار در حدود 2 هزار و ۵۰۰ سال قبل از میلاد در چین مقالهای با نام «طب داخلی کلاسیک امپراطور زرد» در مورد طب فشاری نوشته شد. «کبد» بزرگترین اندام داخلی بدن است که در سمت راست بدن و زیر دنده ها قرار دارد. غدد فوق کلیوی با حجمی به اندازه نوک انگشت در بالای کلیه ها قرار دارند. نقطه انعکاس غدد فوق کلیوی در دامنه برآمدگی کف هر دو پا، بین شست انگشت دوم قرار دارد. این روش به اصل تأثیر متقابل در اجزاء و اندام های بدن باور داشته و چگونگی عملکرد هر یک را مورد مطالعه قرار داده و تأثیر اختلالات و بیماری های هر عضو یا سیستم را بر روی دیگر اعضاء بدن یا سیستم مطالعه کرده و به درمان جامع آن می پردازد.این نگاه فقط به جسم انسان خلاصه نمی شود وبا این باور که عقل سالم در بدن سالم است به رابطه علت و معلولی جسم و روان انسان نیز توجه دارد. انتخاب این نام از سوی وی به دو دلیل بود، یکی اینکه برخی درمانگران چینی کهن این روش را زون درمانی نامیده و همراه با سوزن درمانی بکار گرفته بودند، دیگر اینکه خود او به تجربه دریافت مناطقی در کف، رو، کنارهها و بین انگشتان پاها هستند که نوعی ارتباط با دیگر اعضای بدن دارند و مالش آن مناطق آثار درمانی بر اعضای دور دست بدن میگذارند، بعبارتی دیگر، تحریک یک منطقه از بدن انعکاس و واکنش درمانی در منظقهای دیگر از بدن تولید میکند.

دیدگاهتان را بنویسید