بیوگرافی و عکس های کریستین بیل و همسرش + فیلم ها

کریستین بیل
کریستین بیل

کریستین چارلز فیلیپ بیل که با نام کریستین بیل به شهرت رسیده از بازیگران انگلیسی است که در تاریخ 30 ژانویه سال 1974 در هاورفورد وست، پمبروک شایر ولز متولد شده است.

کریستین بیل فرزند جنی (مجری سیرک) و دیوید بیل (کارآفرین و استعداد یاب) است و سه خواهر دارد. مادر کریستین انگلیسی و پدرش از پدر و مادر انگلیسی در آفریقای جنوبی متولد شده است.

بیل دوران کودکی اش را در ولز، ساری و دورست در انگلیس و پرتغال گذرانده و مدام با خانواده اش از جایی به جای دیگر نقل مکان می کرده است. او در مدرسه بورنموث تحصیل و در سن 16 سالگی ترک تحصیل کرده است.

او از دوران کودکی به بازیگری علاقه داشته و به خصوص کارهای گری اولدمن را دنبال می کرده است، به گفته خودش تماشای فیلم های اولدمن انگیزه او برای بازیگری بوده است. اولین حضور او در تلویزیون در سن 8 سالگی و از طریق اجرای تبلیغات بوده است.

پدر و مادر کریستین بیل زمانی که او 17 ساله بود از هم جدا شدند، او بعد از طلاق والدین به همراه پدرش به لس آنجلس نقل مکان کرد.

عکس کریستین بیل و همسرش
عکس کریستین بیل و همسرش

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی کریستین بیل

کریستین بیل بازیگری را با بازی در فیلم تلویزیونی آناستازیا: راز آنا در سال 1986 آغاز کرد و در سال 1987 در فیلم استیون اسپیلبرگ با نام امپراطوری خورشید ظاهر شد.

از فیلم های او می توان به زنان کوچک با بازی وینونا رایدر، تمام حیوانات کوچک، روانی آمریکایی در کنار جرد لتو، شفت با بازی ساموئل جکسون، سلطنت آتش با بازی متیو مک کانهی، ماشین کار با بازی جنیفر جیسن لی، بتمن آغاز می کند در کنار لیام نیسون، بر جدید با بازی کالین فرل، فیلم پرستیژ در کنار هیو جکمن، 3:10 به یوما با بازی راسل کرو و شوالیه تاریکی با بازی هیث لجر اشاره کرد.

این بازیگر در فیلم های دشمنان ملت در کنار جانی دپ، رستگاری نابودگر با بازی سم ورثینگتون، مشت زن در کنار مارک والبرگ، گل های کوچک، شوالیه تاریکی بر می خیزد با بازی گری اولدمن، از کوره در رفته با بازی کیسی افلک، حقه بازی آمریکایی در کنار امی آدامز، خروج: خدایان و پادشاهان، شوالیه جام ها با بازی ناتالی پورتمن، رکود بزرگ با بازی استیو کارل، متخاصمان، معاون در کنار امی آدامز و فورد در برابر فراری با بازی برد پیت حضور داشته است.

بیل برای فیلم های حقه بازی آمریکایی، رکود بزرگ و معاون نامزد جایزه اسکار شده و برای فیلم مشت زن جایزه اسکار را دریافت کرده است.

کریستین بیل سال 2000 با مدل سابق و آرایشگر صربستانی-آمریکایی به نام سیبی بلازیک ازدواج کرد. حاصل این ازدواج یک دختر به نام امیلین (متولد سال 2005) و یک پسر به نام جوزف (متولد سال 2014) می باشد.

عکس کریستین بیل و فرزندانش
عکس کریستین بیل و فرزندانش

بیل به طور جدی در زمینه محیط زیست فعالیت می کند.

سوار کار اسب حرفه ای است و به مطالعه علاقه زیادی دارد.

پدرش سال 2000 با گلوریا استاینم که از فمینیست های معروف است ازدواج کرد و سال 2003 به دلیل لنفوم مغزی از دنیا رفت.

عاشق حیوانات است و دو سگ و سه گربه دارد که همگی از حیوانات ولگرد بوده اند.

وینونا رایدر نقش مهمی در زندگی اش داشته است، رایدر او را برای فیلم زنان کوچک انتخاب کرد و از طریق او با همسرش که دستیار شخصی رایدر بود آشنا شد.

برای فیلم ماشین کار 28.5 کیلوگرم کاهش وزن داشت، او در این مدت فقط سالاد و سیب می خورد، آدامس می جوید و لاته های بدون چربی می نوشید.

از مصاحبه کردن بیزار است.

عاشق بازی های ویدئویی است و سوپر ماریو یکی از بازی های محبوب او در دوران کودکی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید