بیماری پروستات و پیشگیری از بیماری پروستات – جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری

اگر چه سرطان ها همانطور که در بالا گفته شد تحت تاثیر عوامل ارثی و زیست محیطی نیز قرار می گیرد، مطالعات گسترده نشان می دهند که مردان ژاپنی و آن هایی که رژیم غذایی گیاهی دارند، پایین ترین میزان سرطان پروستات را در بین جوانان و مردان دارند. سپس پزشک می تواند فشار مثانه را اندازه گیری کرده و کیفیت عملکرد عضلات مثانه را تعیین کند. مشکلات این غده بر عملکرد جنسی مردان اثر میگذارد و کیفیت این رابطه را به چالش میکشد. تحقیقات نشان داده است فعالیت بیش از حد این آنزیم باعث طاسی و ریزشمو میشود از این رو مردانی که این علایم را دارند باید تصمیم به تغییر الگویغذایی خود بگیرند زیرا این نشانه، زنگ خطری بر افزایش سطح این هورمون فعال در بدن بوده که در صورت ادامهیافتن باعث بزرگی پروستات میشود. چربی. خوردن بیش از حد چربی موجب اضافه وزن شده و خطر ابتلا به سرطان تهاجمی یا پیشرفته پروستات را افزایش می دهد. به این ترتیب می توان گفت که پروستات مسئول کنترل ادرار است. پختن، باعث افزایش فعالیت این آنتیاکسیدان میشود از این رو حرارتدادن گوجه یا استفاده از رب گوجهفرنگی مناسبتر است. فعالیت جنسی با کاهش تجمع مایع در غده پروستات، جلوی ایجاد ضایعات سرطانی را میگیرد.

آنتی اکسیدانها با محافظت سلولها در برابر مواد سرطانزا، خطر سرطان پروستات را کاهش میدهند. پزشکان اغلب بسته به شدت و نوع سرطان درمان سرطان پروستات را مشخص می کنند اما تحقیقات اخیر خبر از درمان جدید و انقلابی برای درمان سرطان پروستات می دهند. عقیده طب سنتی این است که انواع سرطان به دلایلی که ذیل آورده میشود به وجود می آیند.بنابراین به منظور پیشگیری از سرطان باید از مصرف خوراکی ها یا انجام کارهای ذیل خودداری کنید. مطالعهای در دانشگاه هاروارد امریکا نشان داد افرادی که با مصرف غلات کامل، میوه، سبزی و حبوبات فیبر بیشتری دریافت میکنند در معرض خطر کمتری برای ابتلابه سرطان پروستات هستند. این مادهی معدنی در ماهی و منابع دریایی یافتشده و میزان آن در سبزیجات، بستگی به خاکی دارد که سبزی در آن رشد کرده است. به طور عمده هرچه میوه یا سبزی رنگ صورتی یا قرمز تیرهتری داشته باشد، میزان لیکوپن در آن بیشتر است. میزان مرگ و میر د راثر این بیماری درکشورهای اروپای مرکزی بین 7/2 و 16/1 بوده است. آمارهای جهانی نشان میدهند که این سرطان دومین عامل بزرگ مرگ و میر مردان به شمار میروند. گاهی ممکن است سلولهای این عضو از بدن دچار اشکالاتی شوند و همین امر سبب بروز سرطان پروستات شود.

این روش ممکن است در صورتی که به راحتی دچار خونریزی میشوید یا دارای مشکلات سلامتی دیگری هستید، گزینهی مناسبی باشد. تورم غده پروستات: در این بیماری این غده دچار عفونت میکروبی میشود و همین امر این غده را متورم میکند و با علائمی نظیر تب و لرز و درد در هنگام ادرار مشخص میگردد. به علاوه از آنجایی که این آنتیاکسیدان، محلول در چربی است در صورتی که با غذا مصرف شود، اثربخشی بیشتری دارد. مصرف فیبر را به ۲۵-۳۰ گرم در روز برسانید. مصرف دو تا سه لیتر آب در روز باعث کاهش خطر ابتلا به عفونتهای مجاری ادراری و مشکلات کلیوی مرتبط با بزرگی غدهی پروستات میشود. از آنجایی که شیر و محصولات لبنی برای حفظ سلامت پروستات توصیه نمیشود، توصیه به مصرف شیر سویا میشود. از روغن کانولا و زیتون برای پختوپز استفاده کنید. اولتراسونوگرافی: میتوان از سونوگرافی ترنسرکتال (نوعی سونوگرافی که پروب آن داخل رکتوم قرار میگیرد.) برای بررسی تغییرات پروستات استفاده کرد.

در دنیای الان که تحقیقات زیادی روی داروهای گیاهی انجام شده است، نمیتوان اثر معجزهآسای انواع داروی گیاهی برای پروستات را نادیده گرفت. کمبود روی نیز ریسک سرطان پروستات را بالا میبرد. مطالعات مربوط به ریسک سرطان پروستات و ورزش، نشان می دهد افرادی که ورزش می کنند ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهند. البته هیچ گونه استراتژی اثبات شده ای برای پیشگیری از سرطان پروستات وجود ندارد اما با انتخاب های صحیح، ورزش و رژیم غذایی سالم می توانید تا حد زیادی از بروز این عارضه در خود پیشگیری کرده و ریسک بروز آن را کاهش دهید. از این روش همچنین، زمانی که به علت سن، سلامتی یا انتخاب شخصی امکان جراحی وجود ندارد، استفاده می کنند. همچنین می تواند بزرگ شدن پروستات به علت BPH را نیز کند کرده یا متوقف سازد. اکثر روش های طبیعی کاهش ابتلا به سرطان پروستات کاملا ایمن می باشند و هنگامی که شخص طبق نظر و تجویز دکتر از آنها استفاده می کند به هیچ عنوان واکنش های آلرژی زا نخواهد داشت به همین علت توصیه می شود حتما قبل از اجرای تمامی روش ها با پزشک متخصص مشورت کرد. آن می تواند خواص کموپروتکتیو داشته باشد که به جلوگیری از پیشرفت سرطان پروستات نیز کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید