بهترین مرکز آموزش فارکس؛ گزارشی از معیارهای انتخاب درست یک مرکز آموزشی باکیفیت برای یادگیری فارکس

سرمایه گذاری در بازار فارکس، از گذشته تاکنون ثروت بسیاری را نصیب افرادی کرده است که به درستی معامله کردن را آموزش دیده اند. اهمیت انتخاب یک مرکز آموزشی باکیفیت برای یادگیری فارکس آن قدر زیاد است که تعیین کننده سود یا زیان احتمالی افراد در آینده خواهد بود. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم بهترین مرکز آموزش فارکس و مهمترین ویژگی های آن را بررسی کنیم اما پیش از آن لازم است با فرصت های کسب ثروت در فارکس که به آن بازار تبادل ارزها نیز گفته می شود، آشنا شوید.

نحوه کار بازار فارکس به چه صورت است؟

کسب سود از بازارهای مالی یکی از بهترین روشهای کسب درآمد بالاست و یکی از مهمترین بازارهایی که سرمایه گذاری در آن بازدهی یا سود بسیار زیادی دارد، فارکس است اما فارکس چیست؟

بازار تبادل ارزهای خارجی (Foreign Exchange Market) که مخفف آن فارکس (Forex) است، محلی برای مبادله پول رایج کشورها با یکدیگر است. اگر به خارج از کشور سفر کرده باشید می‌دانید به دلیل این که ارزش پول کشورها با یکدیگر متفاوت است، مقدار پول شما به ریال ارزش برابری با همان مقدار دلار آمریکا ندارد.

برای اینکه با نحوه کار بازار فارکس یا جفت ارزها آشنا شوید از یک مثال ساده استفاده می کنیم. فرض کنید با مقداری دلار به فرانسه سفر می کنید. در بدو ورود به فرانسه باید در یک صرافی دلار خود را به یورو تبدیل کنید. فرض کنید نرخ تبادل ارز یا قیمت یورو به دلار در آن لحظه 1.2 است یعنی 100 دلار شما، تقریبا برابر با 83 یورو است. با این تبادل ارزی، شما دلار خود را فروخته و یورو می خرید. در پایان یک هفته اگر نصف پول خود را خرج کرده باشید تقریبا 42 یورو خواهید داشت. حالا فرض کنید می خواهید بازگردید و باید باقی پول خود را به دلار تبدیل کنید اما به هنگام مراجعه به همان صرافی با قیمت 1.3 در جفت ارز یورو به دلار مواجه می شوید. به نظر شما در این حالت برای تبدیل یورو به دلار خود سود می کنید یا ضرر؟ در ادامه این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم.

چطور می توان با فارکس به ثروت رسید؟

چطور می توان با فارکس به ثروت رسید؟

همان طور که از مثال قبل مشخص است سرمایه گذاران فارکس از تفاوت ارزش پول کشورها نسبت به یکدیگر سود به دست می آورند. بگذارید به مثال قبلی برگردیم. فرض کنید اصلا 83 یورو خود را خرج نکرده اید و بعد از یک هفته که موقع برگشت می رسد، قیمت جفت ارز یورو به دلار از 1.2 به 1.3 تغییر پیدا کرده است. حالا برای تبدیل 83 یورو به دلار آن را در عدد 1.3 ضرب کنید.

بله. حالا شما به جای 100 دلار، 107.9 دلار دارید. به همین سادگی مقدار دلار شما افزایش پیدا کرد. البته در این مثال شانس با شما همراه بود اما در فارکس سواد معامله گری عامل اصلی موفقیت سرمایه‌گذاران است و به همین دلیل شناخت یک مرکز آموزشی معتبر فارکس بسیار مهم و حیاتی است. نحوه دقیق محاسبه سود و ضرر و معامله کردن در فارکس را می توانید با مراجعه به سایت آموزش بورس به آدرس اینترنتی www.amoozesh-boors.com یاد بگیرید. در این سایت تمام نکته های مربوط به ساختار بازار فارکس و نحوه خرید و فروش جفت ارزها توضیح داده شده است. همیشه شانس به شما رو نمی کند پس بهتر است با مراجعه به این سایت، پیشبینی قیمت جفت ارزها را یاد بگیرید تا بتوانید همیشه معاملات موفقی داشته باشید و به سود برسید.

شاید فکر کنید ارزش 7 دلار کم است و نمی توان با این شیوه به ثروت زیادی دست پیدا کرد اما باید بگوییم که از سودهای کوچک با تعداد بالا، ثروت حاصل می شود علاوه بر این فارکس ویژگی های منحصر به فردی دارد که به شما اجازه می دهد با پول کم، سود بیشتری به دست بیاورید. در قسمت بعدی این خصوصیت فارکس و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

بازار فارکس چه خصوصیاتی دارد؟

بازار فارکس خصوصیات منحصر به فردی دارد که سعی می کنیم در ادامه به مهمترین آنها اشاره کنیم.

بازار بدون وقفه: بازار تبادل ارزهای خارجی به صورت شبانه روزی باز است و امکان معامله کردن در آن در هر ساعتی ممکن است.

نقدینگی بالا: امکان تبدیل سریع دارایی به پول نقد در فارکس وجود دارد. بنابراین هر زمان به سرمایه خود نیاز داشته باشید می توانید به راحتی آن را به پول نقد تبدیل کنید.

بازار دوطرفه: در فارکس با خرید و افزایش قیمت می توان سود کرد اما نکته جالب این جاست که با فروش و کاهش قیمت هم می توان سود به دست آورد.

اهرم معاملاتی: اگر یادتان باشد در قسمت قبلی گفتیم فارکس بازاری است که می توان در آن با سرمایه اندک سود زیاد به دست آورد. این ویژگی با ضریب اهرمی یا لوریج (Leverage) در فارکس امکان پذیر است. فرض کنید شما 1 دلار دارید و می دانید قیمت قرار است حدود 10 درصد افزایش پیدا کند. در این حالت شما به اندازه 10 سنت سود می کنید اما اگر از لوریج 100 در فارکس استفاده کنید، می‌توانید با همان یک دلار به اندازه 10 دلار سود کنید. برای این که با منطق لوریج و سایر ویژگی‌های منحصر به فرد فارکس آشنا شوید می توانید مطالب مفید سایت آموزش بورس را مطالعه کنید. امکان و فرصت کسب سود و درآمد دلاری در فارکس زیاد است. تنها کاری که باید انجام دهید یادگیری اصولی فارکس است.

چطور می توان سرمایه گذاری در فارکس را یاد گرفت؟

چطور می توان سرمایه گذاری در فارکس را یاد گرفت؟

برای یادگیری فارکس باید در یک مرکز معتبر آموزش فارکس، از ابتدا تا انتها نحوه خرید و فروش هوشمندانه در بازار بزرگ جفت ارزهای خارجی را یاد بگیرید. در دوره فارکس سایت آموزش بورس تمام نکاتی که برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای به آن نیاز دارید به صورت پیوسته و با زبان ساده به شما آموزش داده می شود. در این دوره ابتدایی ترین مفاهیم پایه فارکس مثل خطوط حمایت و مقاومت تا پیشرفته ترین استراتژی های جامع معاملاتی آموزش داده می شود. یکی از مهمترین خصوصیات این دوره امکان تمرین دانشجو و رفع خطای آنان در معاملات است. زمانی که مطالب تئوری در فارکس با تمرینات عملی همراه شوند، کیفیت دوره آموزشی دوچندان می شود و افراد در معاملات خود به سود بیشتری دست پیدا می کنند. یک دوره معتبر آموزش فارکس، ویژگی های خاصی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

مهمترین ویژگیهای دوره آموزش فارکس سایت آموزش بورس چیست؟

خیلی از مراکز آموزشی ادعای آموزش فارکس را دارند و سرفصلهای معتبر آموزشی را ارائه می کنند اما کیفیت مطالب آموزشی آنها در سطح پایینی قرار دارد و اصلا کاربردی نیست.

در این جا قصد داریم به سه نکته طلایی اشاره کنیم که به وسیله آنها می توانید به راحتی فرق یک دوره یا مرکز آموزشی معتبر را با سایر مراکز و دوره ها تشخیص دهید.

اولین نکته طلایی  

دوره کاربردی آموزش فارکس باید در کنار یاد دادن تمام موارد مربوط به معامله گری، به شما استراتژی معاملاتی یاد بدهد. علاوه بر این مدیریت ریسک و سرمایه دو موضوع مهمی هستند که حتما باید در دوره آموزشی فارکس وجود داشته باشند. این موارد در دوره آموزش فارکس سایت آموزش بورس وجود دارد و شما می توانید با مراجعه به آن به مقایسه این دوره با سایر دوره های مشابه بپردازید.

دومین نکته طلایی

دومین نکته برای تشخیص یک مرکز معتبر آموزش فارکس، امکان ارتباط دانشجویان با آن مرکز و قابلیت رفع اشکال آنها در معاملات واقعی است. همان طور که می دانید آموزش بدون تمرین فایده ای ندارد بنابراین امکان ارتباط افراد با مرکز آموزشی باید مهیا باشد. برای مثال در سایت آموزش بورس، گروهی از متخصصین، سوالات دانشجویان در مورد اشکالات معاملاتی را با جزئیات جواب می دهند و به این طریق مطالب تئوری یاد گرفته در ذهن آنها با عمل ترکیب می شود و میزان کسب سود آنها از بازار بیشتر می شود. علاوه بر این اگر در سایت مرکز، انجمن یا فروم مخصوص دانشجویان وجود داشته باشد آنها با یکدیگر تعامل بیشتری خواهند داشت. بنابراین به وجود قابلیت تمرین دانشجویان و کیفیت آن نیز توجه کنید.

سومین نکته طلایی

سومین نکته مهم برای انتخاب بهترین مرکز آموزش فارکس، مفید بودن مطالب آموزشی سایت آن مرکز است. یک مرکز معتبر آموزش فارکس بایستی مطالب آموزشی فارکس را به صورت رایگان هم در اختیار علاقه مندان قرار دهد تا کسانی که توانایی پرداخت هزینه های دوره ها‌ی آموزشی را ندارند بتوانند از مقالات مفید و کاربردی این سایت ها بهره مند شوند. علاوه بر این وجود مطالب به روز خود یکی از نشانه های فعال بودن مرکز آموزشی و معتبر بودن آن است.

آیا بعد از گذراندن دوره فارکس می توان به سود زیاد دست پیدا کرد؟

گذراندن دوره های معتبر فارکس و یادگیری نحوه درست خرید و فروش جفت ارزها برای شروع سرمایه گذاری در فارکس الزامی است. اگر این دوره ها همزمان با تمرین دانشجو باشند، فراگیران با رفع اشکال می توانند مطالب را در عمل یاد بگیرند. در مجموعه آموزش بورس، استراتژی های معاملاتی‌ای به دانشجویان یاد داده می شود که سوددهی آنها از قبل امتحان شده است.

در عین حال میزان تلاش هر فرد و وقتی که برای یادگیری صرف می کند متفاوت است. علاوه بر این شخصیت و ذهنیت افراد هم با یکدیگر فرق می کند. بنابراین نتایج معاملاتی هر کس می تواند متفاوت باشد. علاوه بر این باید نکات مربوط به کنترل خصوصیات اخلاقی و روان شناسی معامله گر را که در این دوره ها ارائه می شود، به خوبی یاد بگیرید تا دچار احساساتی همچون حرص و طمع به هنگام انجام معاملات نشوید.

چطور یک مرکز معتبر آموزش فارکس می تواند باعث کسب درآمد دلاری افراد شود؟

چطور یک مرکز معتبر آموزش فارکس می تواند باعث کسب درآمد دلاری افراد شود؟

انتخاب بهترین مرکز آموزش فارکس ممکن است یکی از حیاتی ترین نقاط عطف زندگی شما به حساب بیاید. همان طور که می دانید، تورم در ایران هر روز در حال افزایش است و کسب درآمد ریالی کفاف یک سطح زندگی متوسط را نمی دهد. به همین دلیل افراد زیادی سعی می کنند درآمد دلاری داشته باشند تا ارزش سرمایه و درآمدشان حفظ شود. برخی دیگر هم سعی می کنند که علاوه بر درآمد دلاری، سود دلاری هم به دست بیاورند. با این روش، سرمایه آنها نسبت به ارزش دلار افزایش پیدا می کند و این نکته با توجه به شرایط سخت زندگی در ایران، می تواند تغییر بسیار بزرگی از نظر مالی در زندگی افراد ایجاد کند.

کسانی که قصد دارند سرمایه زیادی از طریق معامله گری در فارکس به دست بیاورند باید به دنبال معتبرترین مرکز آموزشی فارکس باشند. سایت آموزش بورس به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزشی فارکس در ایران با آموزش نحوه معامله گری به صورت پله به پله و تدریجی افراد را برای کسب درآمد دلاری در فارکس آماده می کند. استفاده از مهمترین و جدیدترین متد معامله گری در دنیا در مجموعه آموزش بورس که برنده نشان استاندارد بین المللی CPD از انگلستان است، می تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای موفقیت در کسب ثروت و درآمد دلاری محسوب شود.

آیا در مراکز آموزش فارکس، همه مطالب مهم فارکس آموزش داده می شود؟

برای انتخاب بهترین مرکز آموزش فارکس باید میزان پوشش دهی مطالب آموزشی فارکس را در نظر بگیرید. به طور کلی یک مرکز آموزش فارکس بایستی موارد زیر را آموزش دهد:

  • تحلیل تکنیکال
  • تحلیل فاندامنتال یا بنیادی
  • مدیریت ریسک
  • مدیریت سرمایه
  • روان شناسی معامله گر و بازار
  • استراتژی جامع معاملاتی
  • مدیریت پوزیشن

در ادامه این موارد را توضیح می دهیم تا بتوانید در انتخاب بهترین مرکز آموزش فارکس موفق عمل کنید.

یادگیری تحلیل تکنیکال در مراکز آموزش فارکس

تحلیل تکنیکال، علم بررسی قیمت در نمودار است. یک دوره آموزشی معتبر هم باید به شما تحلیل تکنیکال یاد بدهد هم پرایس اکشن. در این مراکز باید اندیکاتورها به شکل کاربردی آموزش داده شوند.

یادگیری تحلیل فاندامنتال در مراکز آموزش فارکس

تحلیل فاندامنتال اخبار مهم اقتصادی و سیاسی و تاثیر آنها بر بازار جفت ارزها را نشان می دهد. یک مرکز معتبر هم تحلیل تکنیکال را آموزش می دهد و هم تحلیل فاندامنتال. چون هر دوی این موارد برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق و کسب ثروت الزامی است.

یادگیری مدیریت ریسک در مراکز آموزش فارکس

فارکس مثل هر بازار مالی دیگری، ریسک های مربوط به خودش را دارد. بنابراین باید بتوانید با آموزش مدیریت ریسک، آنها را در پایین ترین حد ممکن نگه دارید. یادگیری تحلیل تکنیکال و فاندامنتال تنها بخش کوچکی از موفقیت در فارکس است. بخش دیگر آن به مدیریت ریسک و سرمایه مرتبط می‌شود. پس پیش از انتخاب یک مرکز آموزش فارکس به وجودِ سرفصل های مدیریت ریسک توجه کنید.

یادگیری مدیریت سرمایه در مراکز آموزش فارکس

مدیریت سرمایه به زبان ساده یعنی با کمترین ضرر ممکن بیشترین سود را به دست بیاورید به طوری که اثر ضرر از بین برود و سرمایه شما هم بیشتر شود. مدیریت سرمایه اصولی رمز موفقیت معامله‌گران حرفه ای در فارکس است بنابراین شما هم به هنگام انتخاب دوره های آموزشی فارکس باید به آن دقت کنید.

یادگیری روان شناسی بازار در مراکز آموزش فارکس

روان شناسی یکی دیگر از مباحث مهم سرمایه گذاری در فارکس است که بسیاری از افراد به اشتباه آن را نادیده می گیرند و همین عدم توجه باعث می شود بسیاری از معامله گران با ضرر و زیان از فارکس خارج شوند. بنابراین وجود مباحث آموزشی مربوط به روان شناسی معامله گر و بازار در مراکز آموزشی الزامی است.

یادگیری استراتژی معاملاتی در مراکز آموزش فارکس

یادگیری استراتژی معاملاتی در مراکز آموزش فارکس

یکی دیگر از نکات مهمی که به هنگام انتخاب دوره فارکس باید به آن دقت کنید وجود استراتژی معاملاتی است. هستند افراد بسیاری که تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را یاد می گیرند ولی نمی توانند از خرید و فروش در فارکس، سود به دست بیاورند. مهمترین دلیل شکست این معامله گران نداشتن یک استراتژی معاملاتی مشخص است. پس حتما به این نکته دقت کنید که باید فارکس را به همراه یک استراتژی جامع معاملاتی یاد بگیرید.

یادگیری مدیریت پوزیشن در مراکز آموزش فارکس

مدیریت پوزیشن و نحوه ورود به معامله و خروج از آن یکی دیگر از موارد مهمی است که بسیاری از دوره های نامعتبر فارکس آن را نادیده می گیرند. با یادگیری مدیریت پوزیشن می توانید در بهترین نقاط وارد بازار شده و در بهترین زمان با سود از بازار خارج شوید.

آیا ایرانیان می توانند در فارکس سرمایه گذاری کنند؟

آیا ایرانیان می توانند در فارکس سرمایه گذاری کنند؟

یکی دیگر از نکات مهمی که به هنگام انتخاب دوره فارکس باید به آن دقت کنید وجود استراتژی معاملاتی است. هستند افراد بسیاری که تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را یاد می گیرند ولی نمی توانند از خرید و فروش در فارکس، سود به دست بیاورند. مهمترین دلیل شکست این معامله گران نداشتن یک استراتژی معاملاتی مشخص است. پس حتما به این نکته دقت کنید که باید فارکس را به همراه یک استراتژی جامع معاملاتی یاد بگیرید.

یادگیری مدیریت پوزیشن در مراکز آموزش فارکس

مدیریت پوزیشن و نحوه ورود به معامله و خروج از آن یکی دیگر از موارد مهمی است که بسیاری از دوره های نامعتبر فارکس آن را نادیده می گیرند. با یادگیری مدیریت پوزیشن می توانید در بهترین نقاط وارد بازار شده و در بهترین زمان با سود از بازار خارج شوید.

آیا ایرانیان می توانند در فارکس سرمایه گذاری کنند؟

u;s

اگر ایرانیان امکان فعالیت در فارکس را نداشتند، شناخت بهترین مرکز آموزش فارکس هم بی فایده به نظر می رسید. فارکس بازاری بین المللی و خارج از بورس است. به همین دلیل هر کسی در هر گوشه از جهان می تواند با ثبت نام در فارکس و یادگیری آن به این بازار بزرگ وارد شود.

نحوه ورود به فارکس در تمام دنیا از طریق بروکرهای فارکس صورت می گیرد. بروکرها شرکت های واسطی هستند که امکان سرمایه گذاری افراد شخصی را در بازار تبادل ارزها را ممکن می کنند.

به نقل از سایت آموزش بورس، فارکس بازاری است که محل اصلی تبادلات ارزی بین کشورها، بانکهای مرکزی و کمپانی های بزرگ است. از آنجایی که این سازمان ها به دلیل برآوردن نیازهای خود مدام در حال تبادلات ارزی هستند، فرصت های معاملاتی سرمایه گذاری روی جفت ارزها برای افراد عادی با سرمایه کم هم از طریق بروکرها یا کارگزاری های فارکس ممکن می شود. برای این که با نحوه انتخاب بهترین بروکر برای ایرانیان آشنا شوید می توانید به مقالات معتبر سایت آموزش بورس مراجعه کنید.

آیا سرمایه گذاری در فارکس امن است؟

همان طور که گفتیم کشورها به تبادلات ارزی نیاز دارند و از آنجایی که فارکس محل این تبادلات ارزی به شکل غیرمتمرکز است، سرمایه گذاری در این بازار امنیت بالایی دارد چون:

  • غیرمتمرکز بودن باعث می شود که یک نهاد متمرکز نتواند در انجام معاملات این بازار دستکاری کند.
  • نهادهای ناظر معتبری در فارکس وجود دارند که بر فعالیت بروکرها نظارت می کنند تا آنها نتوانند در معاملات مشتریانشان اختلال ایجاد کنند. به این نهادهای ناظر رگولاتور گفته می شود.
  • میزان نوسانات در فارکس در حد مطلوبی است و می توان از طریق تفاوت قیمت خرید و فروش سود به دست آورد. این میزان از نوسانات نسبت به بازار ارزهای دیجیتال کمتر است و به همین دلیل امنیت سرمایه در آن بیشتر است.

چطور می توان اطلاعات مفیدی درباره فارکس و نحوه معامله کردن در آن به دست آورد؟

یکی از مهمترین ویژگی هایی که بهترین مراکز آموزش فارکس ارائه می کنند، انتشار اطلاعات مفید و معتبر درباره فارکس است. این اطلاعات بایستی از صفر تا صد نحوه معامله کردن در بازار فارکس را در برگیرد. کارشناسان سایت آموزش بورس به عنوان بهترین مرکز آموزش فارکس سعی کرده اند بهترین و کاربردی ترین مطالب آموزشی درباره بازار فارکس و بورس را برای علاقه مندان به بازارهای مالی گردآوری کنند تا همه بتوانند با جزئیاتِ سرمایه گذاری در این بازارها آشنا شوند.

برای مثال می توان به مفاهیم و اصطلاحات فارکس اشاره کرد. یکی از مهمترین موضوعاتی که افراد پیش از ورود به فارکس باید با آن آشنا شوند همین اصطلاحات است. اگر با این واژه ها آشنایی نداشته باشید نمی توانید سایر مطالب آموزشی و نحوه کسب سود از فارکس را یاد بگیرید. با استفاده از سایت این مرکز آموزشی می توانید به صورت رایگان مجموعه ای از اصطلاحات مهم فارکس را به همراه توضیح و مثال یاد بگیرید.

جایگاه فارکس در بین بازارهای جهانی چیست؟

در ادامه مبحث معرفی بهترین مرکز آموزش فارکس بد نیست به این نکته اشاره کنیم که فارکس نسبت به سایر بازارهای مالی در جهان چه تفاوت هایی دارد.

به گزارش سایت آموزش بورس، بازار FX بزرگترین بازار مالی در دنیاست که ارزش بازار آن چیزی در حدود 6.6 تریلیون دلار است و تاکنون هیچ بازار مالی دیگری نتوانسته است با این رقم برابری کند. به همین دلیل انتخابِ اول بسیاری از معامله گران، بازار فارکس است. چون این حجم بالا به آنها اطمینان می دهد که هر وقت بخواهند می توانند دارایی خود را به پول نقد تبدیل کنند و علاوه بر این فرصت‌های معاملاتی بیشتری هم نصیب‌شان می شود. برای درک بهتر موضوع نقدینگی، بهتر است فارکس را با بازار بورس ایران مقایسه کنید.

در بورس ایران، گاهی برخی سهم‌ها صف فروش می شوند و کسی حاضر نیست سهم شما را بخرد اما در فارکس چنین اتفاقی نمی افتد. در واقع حجم نقدینگی آن قدر بالاست که شما هر لحظه بخواهید می‌توانید معامله خود را بسته و سود و اصل سرمایه خود را به پول نقد تبدیل کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید