بهترین روشهای طبیعی برای پیشگیری از سرطان پروستات چه هستند؟

سبزیجات خانواده کلم شامل کلم بروکلی، گل کلم، کلم بروکسل، اسفناج و کلم پیچ است که میتوانند روند پیشرفت سرطان پروستات را کند نمایند و ریسک بروز نوع بدخیم ان را کاهش دهند. افرادی که از طعم گرده خوششان نمی اید می توانند ان را با عسل به نسبت ۱به ۱ و یا ۲ به ۱ مخلوط و استفاده نمایند. علائم این بیماری معمولا با ایجاد غدههایی گردویی شکل بر روی اندام تولیدمثلی آقایان خود را نشان میدهد و عمدهترین علائم آن به شکل التهاب پروستات نمایان میشود. با این حال ، می تواند علائمی ایجاد کند که می تواند بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد. با این حال ، شواهدی مبنی بر موثر بودن آنها وجود ندارد. Cernilton اندازه پروستات را کاهش نداد، سرعت جریان ادرار را کاهش نداد و یا حجم باقیمانده را در مقایسه با دارونما یا مقایسات فعال بهبود بخشید. گاهی بزرگ شدگی غده به سمت داخل باعث اختلالاتی در دفع ادرار و یا وجود خون در ادرار خواهد شد.

گاهی اوقات ، کاهش سطح هورمون باعث کوچک شدن پروستات و بهبود جریان ادرار می شود. سطح استرس خود را کاهش دهید ، زیرا عصبی بودن می تواند دفعات ادرار را افزایش دهد. ممکن است علائم را با مهار شل شدن عضله گردن پروستات و مثانه و فراهم آوردن امکان جریان آزادانه ادرار، علائم دفع ادرار را وخیمتر نمایند. سیستوسکوپی. با استفاده از سیستوسکوپی پزشک مجرای ادراری و مثانه شما را با استفاده از یک لوله باریک و لنز مشاهده مینماید. به گزارش سلامت نیوز، دکتر حسین کرمی ، جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی در مورد بزرگی خوش خیم پروستات می گوید:بزرگی خوش خیم پروستات بعد از سن ۵۰ سالگی بروز می کند و ۵۰ تا ۵۵ درصد مردان دچار این مشکل می شوند. اگر علت بزرگی خوش خیم پروستات به دلیل افزایش سن باشد، تنها با معاینات منظم و دوره ای (آزمایش آنتی ژن خون ویژه پروستات) پس از 40سالگی به ویژه افرادی که سابقه ژنتیکی دارند، میتوان جلوی بروز عوارض ناشی از بیماری را گرفت اما به طور کلی برای این بیماری مردانه پیشگیری مشخصی عنوان نشده است. اگر عفونت باکتریایی باعث بروز علائم شدید در شما شده باشد، احتمالا در بیمارستان بستری شده و داروهای آنتی بیوتیک را از طریق آی وی یا سرم، دریافت خواهید کرد.

در صورت ایجاد عفونت ادراری، امکان دارد لازم باشد بخشی از پروستات با جراحی برداشته شود. علائم بزرگ شدن پروستات اغلب در ابتدا بسیار خفیف هستند ، اما در صورت عدم درمان جدی تر می شوند. تمامی داروهای موجود در بازار برای درمان این مشکل از کارایی لازم بهره نمی برند اما خوشبختانه داروهای موجود هر ساله قوی تر می شوند و توانایی های آن ها برای درمان بالاتر می رود. پزشک شما می تواند تنظیمات دارویی لازم را نیز انجام دهد و سعی نکنید خودتان داروها یا دوزهای خود را تنظیم و تغییر دهید. مردانی که بیضه های خود را در سنین پایین برداشته اند دچار بزرگی پروستات نمی شوند. اگرچه علت دقیق آن ناشناخته است ، اما تغییرات در هورمونهای جنسی مردانه که با افزایش سن ایجاد می شود ممکن است یک عامل باشد. یورولیفت و بخاردرمانی هر دو ثابت شده است که به اندازه درمان های جراحی بستری مانند TURP موثر هستند ، با مزایای اضافی این که کمتر تهاجمی هستند و هزینه کمتری دارند و احتمال حفظ عملکرد جنسی بیشتر است. معاینه پروستات شامل معاینه مقعدی است که به پزشک اجازه می دهد اندازه و شکل پروستات شما را تخمین بزند. مثانه شما از طریق کاتتر با مایعی پر میشود تا فشار مثانه شما در هنگام ادرار اندازه گیری شود (یوروفلومتر).

پزشک ابزار کوچکی را از طریق مجرای ادرار وارد پروستات می کند. با توجه به این اطلاعات متناقض، برای اینکه متوجه شوید کدام گزینه برای شخص شما بهتر است، حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. درمان بزرگی پروستات می تواند با مراقبت از خود و تنظیم شیوه زندگی آغاز شود. وقتی تغییرات شیوه زندگی برای تسکین علائم شما کافی نیست ، پزشک ممکن است دارو تجویز کند. ورزش منظم ، زیرا عدم ورزش می تواند علائم شما را تشدید کند. مسدود کننده های آلفا -۱ گردن مثانه را شل کرده و جریان ادرار را آسان تر می کند. مسدود کننده های آلفا -۱ دارویی هستند که ماهیچه های مثانه و پروستات را شل می کنند. معمولاً رشد این سرطان آهسته و محدود به همین غده است که در اینصورت احتمالاً مشکلی جدی ایجاد نمیکند؛ بعضی از سرطانهای پروستات اینگونه هستند و به درمان چندانی نیاز ندارند اما بعضی دیگر از آنها شدیدند و به سرعت گسترش مییابند. بنابراین باید مطمئن شد که همه مواد مغذی ضروری، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن شما تامین می شود. به محض احساس نیاز ، ادرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید