بازتاب شناسی درمانی كف پا

بازتاب درمانی میتواند بیشتر برای متعادل سازی كل بدن استفاده شود تا برای بهبود و شفای اختلالات خاص، لیكن با كاربرد مناسب، بازتاب درمانی میتواند قدرت شفابخشی خود بدن را افزایش دهد. شفای پولاریتی (Polarity Therapy) توسط راندولف استون در سال ۱۹۱۴ ابداع گردید . دوره ماساژ رفلکسولوژی(بازتاب درمانی) انجمن ملی ماساژ در مورخه بیست و ششم دی ماه ۱۳۹۸ در محل آکادمی مرکزی انجمن ملی ماساژ برگزار گردید. او احداث موزه خیابانی با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان را یکی از برنامه های پایگاه ملی معبدآناهیتا به عنوان یکی از بخش های مهم این پلازا برشمرد و تصریح کرد: نرده های حریم معبد آناهیتا در فواصل ۹ متری برش خورده و ۴۵ باکس برای نمایش تصاویر کهن سیر تاریخی معبد آناهیتا از قدیم تا امروز ایجاد خواهد شد که با دیدن آنها علاوه بر آشنایی با این بزرگترین تک بنای سنگی کشور و معرفی صنایع دستی و سوغات کنگاور، حس و حال نوستالوژیک برای مردم و گردشگران تداعی خواهد شد. مهم است که مدت زمان درمان از قبل تعیین شده باشد ، مصاحبه در یک اتاق درمانی با طراحی مناسب انجام شود و محیط درمان عاری از اشیاء و اشیاء مزاحم و مزاحم باشد. جالب توجه است که این بار فقط پاها دارای اثر مهم نبودند، بلکه درمان مؤثر از طریق فشار دست، پا، زبان و لب اعمال می شود.

بدینگونه او کودک را تنها نمیگذارد بلکه یک رابطهی خیالی را بهتر میکند. بازی میکند، باید در مقداری از این انکار سهیم شود – نه تاجایی که مثل آنها رفتار کند بلکه با اتخاذ طرزبرخوردی که رابطهاش با واقعیت را معلق میکند. من در شگفتم که ما چگونه میتوانیم تمام این تروماهایی که توسط واقعیت تحمیل میشوند را بدون بازی تابآوریم. جایگاه این رشته های طبی در دنیا نشانه چه واقعیت مهمی است؟ سعی کنید برای ارتقا کیفیت و طراز و پرستیژ فعالیت خود، به کارمندان مجرب آموزش دیده، بر اساس فیدبک مشتریان و توانمندی های آنها و رضایت مشتری (CUSTOMER SATISFACTION)، پاداشی مبتنی بر سیستم پاداش پرداخت کنید. رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی یکی از شاخه های طب کل نگر به شمار می آید، که تاریخچه آن به 2200 سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد. با وجود آنكه مقالات داستان گونهای در زمینة رفلكسولوژی وجود دارد ولی تعداد اندكی گزارش مبتنی بر تحقیقات و مطالعات علمی نیز در این زمینه وجود دارد، كه در مجلات مستقل به چاپ رسیدهاند تا متخصصین علوم سلامتی را قادر سازند كه در زمینة تأثیر رفلكسولوژی تصمیم آگاهانهای بگیرند. به همین خاطر است که تفاوت زیادی بین مرکز ماساژ در یک هتل یا سالن ورزشی با مرکز SPA وجود دارد.

اگرچه اكثریت مردم با پاهای سالم به دنیا میآیند ولی تخمین زده می شود كه تقریباً در 80% بزرگسالان ، مشكلات پاها پیش خواهد آمد. خانم اونیس اینگهام (1974-1869) كه مادر بازتاب شناسی مدرن نامیده شده است از كارهایی كه در باب «منطقه درمانی» در گذشته انتشار یافته بود در درمانهای خود استفاده كرد و نقشه كل بدن را بر روی كف پاها تكمیل نمود. كف دست نیز كه مركب از 27 استخوان میباشد ممكن است در رفلكسولوژی مورد استفاده قرار گیرد (دستها و پاها نیمی از استخوانهای بدن را شامل می شوند). 3- دیدگاه ذهنی مثبت را تقویت می کند (تندرستی عبارتست از هماهنگی فعل و انفعال انرژیها در داخل بدن، افكار منفی و احساسات منفی جریان آزادانه این انرژیها را محدود كرده و سبب تورم و احتقان آنها در بدن میگردد كه اگر تصحیح نشوند سرانجام بصورت بیماری تظاهر میكنند). از طرفی با برقرار شدن جریان انرژی در بدن, تنش و استرس در بدن کاهش می یابد. 4- بیرون كردن و رفع احساسات سركوب شده ناشی از فشارها و استرس، آرام سازی بدن و تغییر وضع زندگی (متخصصین این رشته بر این باورند كه 85% تمام بیماریهای امروزی بشر به نوعی مرتبط با استرس است).

6- با افزایش آزادسازی اندورفینها به كنترل درد كمك میكند. پاشنه پا قسمتی است كه فشار وزن بدن ما را تحمل میكند و توسط لایههای محافظت كنندة چربی برای جلوگیری از اصطكاك در بین استخوانها، در هر قدمی كه بر می داریم، عایقكاری شده است. دكتر A. Cornelius آلمانی در سال 1902 متوجه شد كه درد خود وی كه ناشی از یك عفونت بود بعد از فشار دادن كف پا تخفیف یافت. هدف بازی درمانی ارتقا سطح فرزندپروری والدین و ایجاد اعتماد به نفس و خلاقیت در وجود کودک با دادن اجازه تصمیم گیری و رهبری به اوست. بازتاب درمانی روش درمانی بر پایه درمان بیماری و دردها با وارد آوردن فشار به دست ها و پاها، می باشد. تقویت دیدگاه ذهنی مثبت (تندرستی عبارتست از هماهنگی واکنشهای داخل بدن و اینکه افکار و احساسات منفی, جریان آزادانه این انرژیها را محدود کرده و سبب تورم و حبس آنها در بدن می گردد که اگر برطرف نشود, سرانجام باعث بیماری می گردد). 10- گردش خون و جریان عصبی را بهبود میبخشد. تقریباً در كف هر پا 7200 پایانة عصبی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید