بازتاب شناسی درمانی كف پا

گرچه مشکلاتی نظیر میخچه، پینه و موارد مشابه را غالباً ناشی از کفشهای نامناسب میدانند و لیکن اینها تنها بخشی از اختلالات هستند و بازتاب شناسی بر این باور است که مشکلات پاها با اختلالات درونی بدن مرتبط هستند. نحوه ی اعمال رفلکسولوژی به چه صورت است؟ بسیاری از مردم برای ماساژ و کمک به بازگرداندن سلامتی عمومی و ایجاد آرامش و حس خوب به رفلکسولوژیست (کسی که عمل رفلکسولوژی را انجام می دهد) مراجعه میکنند. با اعمال فشار به مکان های خاصی مثل روی دست، پا و لاله گوش که دارای اعصاب محیطی هستند و به سیستم عصبی مرکزی فرد متصل هستند، به سیستم عصبی مرکزی نیرو وارد کرده و با برقراری جریان انرژی به از بین بردن درد، استرس و تنش های روزانه در بدن و عضو مشخصی از بدن کمک می کند. توصیه من به شما این است که درمانگری را انتخاب کنید که توسط هیئت صدور گواهینامه رفلکسولوژی آمریکا گواهی شده و حداقل 200 ساعت کلاس آموزشی را در یک موسسه معتبر سپری کرده باشد. توصیه من به شما این است که درمانگری را انتخاب کنید که توسط هیئت صدور گواهینامه رفلکسولوژی آمریکا گواهی شده و حداقل ۲۰۰ ساعت کلاس آموزشی را در یک موسسه معتبر سپری کرده باشد.

به این ترتیب اعمال فشار در این ناحیه برای درمان سرفهی مزمن و سرماخوردگی که خلط ایجاد میکنند، موثر است. بازتاب درمانی یا رفلکسولوژی یک نوع ماساژ بدن است که شامل اعمال فشار به دست و پا برای تغییر میزان درد بوده و مزایای دیگری نیز برای بدن دارد. لوسیون یا روغن نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد و از ابزارها مانند توپ، برس و وردنه مخصوص استفاده شود. 2. به آرامی کمی از روغن ماساژ را روی پوست پا و ناخنها بمالید. در این روش ممکن است از لوسیون یا روغن استفاده شود، و همچنین رفلکسولوژیست ممکن است از ابزارهایی مانند توپ، برس و میله های مخصوص استفاده کند. پاشنهی پای نوزاد با ناحیهی لگن خاصره مرتبط است. در این نوشتار درباره قطع فوری گریه نوزاد با استفاده از فشار دادن ۸ نقطه بازتاب درمانی در کف پاهای نوزاد بحث می شود. این مطالعه، اگر چه با نتایج مثبتی همراه بود ولی در آن از گروه کنترل استفاده نشده بود. بازتاب درمانی یا رفلکسولوژی علم کنترل جریان انرژی در بدن است که براساس آن بر روی نقاط خاصی از بدن فشاروارد می آورند واز این طریق غدد، اندامها ودستگاههای مرتبط با آن نقاط تحریک شده ومنجر به برقراری تعادل عملکرد در اعضا می شود .

این علم یک درمان ظریف و هنری شفا بخش است که جزو علوم کل نگر یا طب مکمل می باشد و با ایده درمان از طریق ماساژ کف پاها، دست ها و لاله گوش ها پایه ریزی شده است. مابقی سفارشات نیز از طریق پست (پیشتاز و یا سفارشی به انتخاب خودتون!) ارسال می شوند. پس از انجام رفلکسولوژی چه احساسی خواهید داشت؟ عملکرد رفلکسولوژی یا بازتاب شناسی به چه صورت است ؟ از منظر رابطه درمانی ، شامل برخی از جزئیات خوب است و دو طرف دارد. كه با قسمت داخلی هر پا مرتبط است، در جایی قرار دارد كه انگشتان پا به قسمت بدنه پای شما متصل میشوند. چون عنصر روانتنی در هر فردی خاص خود اوست.نظرات موافق (Pro): • Falcco و Oleson در ۱۹۹۳ یک آزمون “کنترل با دارونما” که برای تحقیق در مورد توانایی رفلکسولوژی برای کاهش “آشفتگی قبل از قاعدگی” انجام داده بودند گزارش نمودند که در نتیجه این مطالعه، ۳۵ نفر از افراد به میزان معنی داری نسبت به گروه کنترل، کاهش علائم پیش از قاعدگی را نشان دادند و این نتایج در بررسی ۲ ماه بعد نیز باقیمانده بود. در ماساژ رفلکسی، نقاط خاصی از دست یا پا ماساژ داده میشود.

پای چپ آینه سمت چپ بدن است وپای راست آینه سمت راست بدن را نشان میدهد.بازتاب درمانی یک روش تأمیین سلامتی کل نگر است .به این معنی که در درمان ذهن، جسم وروان فرد درنظر گرفته می شود .به همین علت در هنگام کار توصیه های همه جانبه ای داده می شود . ۲- مصر ۲۵۰۰ تا ۲۳۳۰ سال قبل از میلاد باشد .پیدا شدن یک تصویر نقاشی شده در آرامگاه پزشکی مصری بنام Ankahar که نشان دهنده وجود رفلکسولوژی در این تاریخ است. اگرچه به ظاهر نام رفلکسولوژی نامی امروزی به شمار می آید، اما با بررسی تاریخ به این نتیجه می رسیم که ریشه این روش درمانی به هزاران سال قبل بر میگردد. یک جلسه ی درمانی معمولا ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد و با بررسی تاریخچه ی سلامتی و مشاوره در مورد سلامت و شیوه ی زندگی شما آغاز می شود. بی دلیل نیست که اغلب بیماران در طول درمان یا پس از پایان دوره درمان با ناباوری به رفع سایرمشکلات دیگر جسمی یا گاه روانی خود که فکر می کردند به این روش مربوط نمی شود یا نمی توان از آن انتظار درمان این گونه بیماری ها را داشت،اشاره می کنند.در بازتاب درمانی به کل بدن بیمار توجه می شود،نه فقط بخشی از اندام های گرفتار بیمار.

دیدگاهتان را بنویسید