بازتاب درمانی (Reflexology) – فکر بنیان

بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی هنری ظریف و شکلی از درمانهای شفابخش طب کل نگر است که نباید آنرا با ماساژ کف دست و پا اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین است. شواهدی هم وجود دارد مبنی بر اینکه مصریان باستان آگاه بودند و آنرا به کار می بردند. این روش برای کسانی که از زیاد بودن گاز معده یا سوءهاضمه رنج میبرند، اثری شگفتانگیز دارد! سوال: چرا احساس میکنم دوستپسرم از من دور میشود؟ اما شاید این سوال برای بسیاری به وجود آمده باشد که ” چرا قیمت کتاب ها اینقدر متفاوت است؟ کتاب آنلاین24 هیچگونه دخالتی در نحوه قیمت گذاری کتاب ها ندارد و ملاک قیمت گذاری ما، مبالغ درج شده بر روی کتاب هاست. دکتر J. Riley، در سال ۱۹۱۹ کتاب “منطقه درمانی آسان شده” را منتشر کرد و در آن نمودارهایی با جزئیات کامل چاپ نمود. بر اساس نظریات بازتاب درمانی تمام قسمت های بدن با یکدیگر در ارتباط بوده و برهم اثر می گزارند. باور بر این است که طیفی از مهمترین مشکلات مردم به دلیل عدم خودشناسی، همدلی و ارتباط بین آنهاست. متخصصین بازتاب درمانی وجود یک رابطهی مستقیم را بین این نقطه از پا و چشم گزارش میدهند. بر اساس بازتاب درمانی، نوک انگشتان پا مستقیماً با سر و مغز مرتبط هستند.

این کار باعث میشود که بازتاب درمانی برای آنها عالیترین درمان باشد. گفته میشود که نوزادان نسبت به بازتاب درمانی در مقایسه با افراد بزرگسال واکنشیتر هستند. وقتی از این تکنیک ارتباط درمانی به طور مناسب استفاده می شود ، برای مراجعه کننده بسیار مفید است که در مورد آنچه گفته می شود فکر کند ، آنها را جمع آوری کند ، جذب کرده و از برخی احساسات و افکار خود آگاه شود. در این روش با توجه به این که تمامی اعضای بدن و اعصاب با هم ارتباط دارد، می توان با فشار دادن درست قسمت های مختلف بدن، درد را کاهش داد. چه تحقیقاتی در این زمینه وجود دارد؟ کسی که تپش قلب یا درد قفسهی سینه دارد باید فوراً به یک پزشک مراجعه کند. در نتیجه آن عضو که کارکرد ناقصی دارد مجددا به حالت اولیه و نرمال خود بر میگردد و بیماری ها و مشکلات ناشی از آن نیز درمان میشود.

عدم تعادل بدن در طول جریان زندگی روزانه میتواند سبب شود که پیامهای عصبی در هر جای بدن مسدود (بلوکه) گردند و این بدان معنی است که سرعت حرکت پیامهای عصبی به عضلات، اعضاء و غدد بدن تا حدودی کند میشود. وی متوجه شد چنانچه عضوی که توسط اعصاب به این ناحیه از پوست مرتبط میشود دچار بیماری گردد، این بخش پوست ، حساسیت بیشتری به فشار پیدا میکند . در محیط درمانی ، در چارچوب رابطه درمانی ؛ به اشتراک گذاشتن درمانگر در مورد زندگی و احساسات خود به عنوان افشای خود بیان می شود تا بیمار احساس تنهایی نکند و بصیرت پیدا نکند. رابطه درمانی از جمله عوامل تعیین کننده ای است که کیفیت درمان را برای مراجعه کننده و درمانگر در طول فرآیند درمان نشان می دهد. در ادامه با برخی از روشهای مرسومِ درمان ناباروری آشنا می شویم. در نتیجه، این شکل از درمان نسبتاً منحصر به فرد است. در عوض، باید بتوانیم این احساسات را روشن کنیم تا از چسبیدن به درد و رنج یا حتی بهوجود آمدن کینه در دلمان جلوگیری کنیم. برای انجام این کار، ما باید فضا را برای شناسایی احساسات و تفکرات فعلی خود ایجاد کنیم. مجمع تحقیقاتی طب مکمل که در سال ۱۹۸۳ بنیان گذاشته شده ،کمکهای مالی، علمی و پشتیبانی را از متخصصین طب مکمل که در این زمینه تحقیقاتی را انجام میدهند بعمل میآورد.

در این طب از روشهای درمانی مختلفی چون طب فشاری ،طب سوزنی ، رایحه درمانی ، بازتاب درمانی و… برای انجام این کار میتوانیم یک شبیهسازی، یک روند ذهنی دیدار مجدد، رویارویی و خداحافظی با شخصی که از دست دادهایم را انجام دهیم. گشتالت درمانی روشی برای سلامتی ذهنی است که به افراد کمک میکند درگیریهای گذشته را حل کرده و حضور بیشتری در لحظه حال پیدا کنند. دائماً ایدههای بیربط و رقابتجویی، عادتوار به افق ذهنی ما گریز میزنند و بینشهای ابتدایی ما را فرو میریزند. همچنین اگه سوالی براتون باقی مونده، میتونید از طریق واتساپ و یا اینستاگرام به ما پیام بدید. بازتاب درمانی در ایران باستان نیز مورد توجه بسیاری از پزشکان واطباء قرار می گرفته به طوری که در قانون ابن سینا در بسیاری ازموارد از این ماساژ به عنوان درمان بیماریها به کار رفته است. این رابطه یک رابطه حرفه ای است. یک رابطه درمانی سالم ؛ این امر با تحقق عوامل متعددی مانند محیط مناسب ، رعایت قوانین درمان ، همدلی ، باز بودن به اشتراک گذاری اطلاعات و دانش خوب آسیب شناسی روانی صورت می گیرد. اگر دچار زخم پا، صدمه، جراحات مچ پا، نقرس یا وضعیت بحرانی قلب و عروقی شده اید، رفلکسولوژی ممکن است برای شما مناسب و بی خطر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید