بازتاب درمانی (Reflexology) – فکر بنیان

این رابطه یک رابطه حرفه ای است. بدن ما به وسیله مجموعه ای از کانال های انرژی (انرژی چی) برنامه ریزی شده است. دوباتن در این کتاب قصد دارد روان درمانی را برای مخاطبان آثارش شرح دهد و در قالب این مطالب برای آنها روشن کند که روان درمانی به کدام نیاز انسان پاسخ میدهد و از چه روش های برای پاسخ گویی به این نیازها بهره میبرد. 3- دیدگاه ذهني مثبت را تقویت می کند (تندرستي عبارتست از هماهنگي فعل و انفعال انرژيها در داخل بدن، افكار منفي و احساسات منفي جريان آزادانه اين انرژيها را محدود كرده و سبب تورم و احتقان آنها در بدن ميگردد كه اگر تصحيح نشوند سرانجام بصورت بيماري تظاهر ميكنند). گاهی اوقات در طول درمان ، مشتری در مورد چیز مهمی صحبت می کند. هنردرمانی با این اوصاف میتواند به رشد عاطفی، عزت نفس و یکپارچگی روانی و اجتماعی کمک کند. کمک کردن به رشد هویت اشخاص حس خوبی را در انسان منتقل میکند. با اینکه بازتاب درمانی، یکی از راحت ترین، سریع ترین و بهترین روش ها برای درمان بیماری های موضعی شناخته می شود، اما در صورتی که بیماری موضعی، شدید تر از این باشد که بدن بتواند آن را درمان کند، بازتاب درمانی تأثیری نخواهد داشت و باید راه های درمانی دیگری را امتحان کرد.

با توجه به اینکه انسدادها و گرهها در کف پا نمود پیدا میکند، میتوان با شیوۀ بازتاب درمانی اختلال پیش آمده را تشخیص داد و برای برطرف نمودن آن اختلال، اقدام نمود و تعادل از دست رفته را باز گردانید . دما، فعالیت های بدنی زیاد، فعالیت در محیط گرم، امواج موبایل، رادیوتراپی و پارازیت، از جمله علل مهمی هستند که می ­توانند به شدت بر باروری اثر بگذارند و عملکرد طبیعی هورمونها را دچار اختلال کنند. این مناطق عرضی به کمربند شانه ای، کف لگن و کمر مرتبط شده و مناطق مربوطه مناطق عرضی در پا قابل توصیف می باشند. روش بازتاب درمانی، برای آرام سازی بخش های مختلف بدن استفاده می شود، به طور مثال، هنگامی که بخشی از بدن تورم می کند، با استفاده از روش بازتاب درمانی و شناسایی نقطه رفلکس مرتبط با بخش متورم شده در دست و پا، می توان با ماساژ دادن آن نقطه، تورم را کاهش داد و یا حتی از بین برد. این مطالعه اثر نگهدارنده درمان های محصولات مراقبت پوستی را مطرح می کند.

اگر بدنی مستعد آسیب دارید نیز این ماساژ گزینهی خوبی برای شما است چون میتواند به پیشگیری از آسیبها و صدمات ورزشی کمک کند. درمانگر شما ممکن است هنگامی که با استفاده از فشار ملایم بخشهای مختلفی از بدنتان را ماساژ میدهد سنگ را نیز در دست خود نگه دارد. انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که بر بخشهای مختلفی از بدن یا رویکردهای درمانی مختلف تمرکز دارند. مراکز اسپا از آب زیادی استفاده میکنند و تجهیزات آن ها برق زیادی مصرف میکند. در روش تجربی این امکان وجود داشته که در تعیین نقاط مربوط به کلیه، نواحی قلب و کبد هم که با آن در ارتباطند خود نمایی کنند و باعث اشتباه در تعیین نواحی بازتابی شوند. به همین جهت در این اثر آلن دو باتن (Alain De Botton)، تلاش بر آن است تا روان درمانی معرفی و توضیح داده شود که این حوزه پاسخگوی کدام یک از نیازهای درونی است و از چه طریقی این نیازها بررسی میشود و نتیجهی رواندرمانی در حالت ایدهآل چه میتواند باشد. کارشناس ارتباط درمانی افزود: در فرآیند تصویرسازی فرد در اصل از کشیدن تصاویر و رنگ آمیزی به عنوان ابزاری جایگزین برای شرح احساسات و بیان آن استفاده میکند.

شاید همین شباهت موجب توجه انسان به آن شده است. انسان با درک هنر میتواند آگاهی خود را نسبت به خود و دیگران بالا ببرد. در استخدام منابع انسانی برای یک اسپا سبز، باید افرادی گزینش شوند که به انسان اهمیت می دهند چرا که همه فعالیت شما با انسان و روح و جسم انسان در ارتباط است. به بازتاب درمانگر کمک می کند. این کار اصلا بچه را لوس نمی کند ؛ بلکه توجه کافی را به او می دهد و خیلی از مشکلات بچه ها از این طریق حل می شود. به دلیل اینکه اکثر سردرد ها مانند میگرن، دارای ریشه عصبی می باشند، هنگامی که کانالهای عصبی باز شوند، بیماریهایی از این قبیل نیز بهبود پیدا میکنند. ایجاد می کنند که براساس آن ها می توان به محل و نوع بیماری پی برد. که به خصوص در شمال غربی هند و پاکستان طرفداران زیادی دارد . یکی از معروفترین نمکهای دنیا نمک دریایی بحرالمیت است که طرفداران زیادی هم دارد. روغنهای معطر قبل از استفاده روی بدن رقیق میشوند. 4- رها شدن احساسات سرکوب شده ناشی از فشارها و استرس، آرام سازی بدن و تغییر وضع زندگی. این نوع از انواع ماساژ میتواند به از بین بردن گرههای عضلانی کمک کند، و برای زمانی که لازم است در طول ماساژ آرامش کامل داشته باشید انتخاب خوبی به حساب میآید.

دیدگاهتان را بنویسید