بازتاب درمانی (Reflexology) – فکر بنیان

میتوانید لباس راحت و گشاد به تن داشته باشید که اجازهی دسترسی درمانگر را به پاهایتان میدهد.ماساژ بازتاب درمانی ۳۰-۶۰ دقیقه طول میکشد. میتوانید در طول مدت ماساژ لباس کشاد و راحت به تن داشته باشید.ماساژ تایلندی ۶۰-۹۰ دقیقه طول میکشد. برای این نوع ماساژ میتوانید لباس سبک بپوشید یا کاملا/تا حدودی برهنه باشید.این نوع ماساژ معمولا ۶۰-۹۰ دقیقه طول میکشد. این ماساژ به مدت ۶۰-۹۰ دقیقه طول خواهد کشید.در حالی که بافتهای عمیق ممکن است تحت فشار بیشتری باشند، اما شما نباید احساس درد یا ناراحتی داشته باشید. در این مقاله در مورد ماساژ رفلکسولوژی، فواید و چگونی عملکرد آن پرداخته خواهد شد پس با ما همراه باشید. اگر دوست داشته باشید میتوانید در حین ماساژ با هم صحبت کنید. همچنین میتوانید از ماساژ ورزشی برای افزایش انعطاف پذیری و عملکرد بدنی خود استفاده کنید. به علاوه، ماساژ ورزشی را میتوان برای تسکین درد، رفع اضطراب، و تنش عضلانی استفاده کرد. ماساژ ورزشی را با یا بدون لباس میتوان انجام داد. از ماساژ ورزشی میتوان به عنوان یک ماساژ برای کل بدن استفاده کرد یا اینکه ماساژ درمانگر میتواند بر بخشهایی از بدن که به توجه بیشتری نیاز دارند تمرکز کند. ماساژ ورزشی گزینهی خوبی است اگر مرتبا از یک نوع آسیب عضلانی رنج میبرید، مثلا ممکن است در اثر انجام یک ورزش خاص آسیبی به قسمت خاصی از بدنتان وارد شود.

اگر قبلا هرگز ماساژ نگرفتهاید، ماساژ روی صندلی میتواند راه خوبی برای آشنایی شما با این نوع از درمان باشد. این نوع ماساژ، با تمرکز بر کاهش درد نقاط ماشهای، میتواند درد کلی بدن را کاهش دهد. در این روش، با استفاده از ماساژ، کشیدن، و حرکت دادن رباطها، تاندونها، و ماهیچهها وضعیت حرکتی بیمار را بهبود و درد وی را تسکین میدهند. این روش بر حرکت دادن ستون فقرات، مفاصل، و ماهیچههای بدن برای بهبود تحرک، آرامسازی ماهیچهها، و بهبود وضعیت استقرار بدن تمرکز دارد. این روش، با رفع تنش و گرفتگی در بافت همبند که مسئول اتصال اندامها، ماهیچهها، و اعصاب به یکدیگر است، به درمان بیماریها کمک میکند. شما و پارتنرتان کنار یکدیگر روی دو میز مجزا قرار میگیرید، و هریک ماساژ درمانگر خود را خواهید داشت که جداگانه روی بدن شما کار میکند. یین و یانگ دو قطب مخالف و متضاد جهان را تشکیل میدهند، اما در عین حال مکمل یکدیگر نیز هستند.

به همین خاطر، اکنون با پدیده ای به نام مد سبز (GREEN FASHION) طرف هستیم که می کوشد تا صنعت پوشاک که دومین صنعت آلوده کننده جهان است را دوستدار محیط زیست کرده و از متریالی در تولید پوشاک و کیف و کفش استفاده کند که آلایندگی زیست محیطی نداشته باشد. بسته به نیازهای شما ممکن است فشار عمیق با نوازشهای آرامش بخش جایگزین شود. در ماساژ تریگر پوینت (نقطه ماشهای) از نوازشهای گسترده و روان استفاده میشود که با فشارهای قدرتمندتر و عمیقتر آرام و آرامش بخش ترکیب میشوند. این روانشناسان کتابی را منتشر کردند که رئوس این رویکرد سلامتی را در دهه 1950 بیان کرد. او بر این واقعیت تاکید کرد که آنها دوقلو نیستند: گوسفند اول به دنیا میآمد و فقط بعد از آن خرس عروسکی. جوری به صورت گشاد روی صندلی مینشینید که قفسهی سینهتان به پشتی صندلی فشار بیاورد، و به این طریق درمانگرتان به قسمت پشت و کمر شما دسترسی خواهد داشت.این ماساژها معمولا ۱۰ تا ۳۰ دقیقه طول میکشند. شورتهای گشاد و یک تاپ/رکابی گزینههای انتخابی مناسبی هستند.این ماساژ ۶۰-۹۰ دقیقه طول خواهد کشید. اگر ترجیح میدهد لباس به تن داشته باشید، حتمن لباسی نازک و گشاد باشد تا به درمانگر اجازهی دسترسی به عضلاتتان را بدهد.

این ماساژ شامل کار بر روی کل بدن میشود، هرچند ممکن است درمانگر شما بر نواحی خاصی از بدنتان که به تنش زدایی نیاز دارند تمرکز کند. پایه و بنیاد انعکاس درمانی، مالش و ماساژ نواحی مچ پا تا پنجه و انگشتان است که به طور دقیق تر می توان به ماساژ و مالش نواحی کف پا، روی پا، کناره های پا، انگشتان پا، بین و خارج انگشتان پا اشاره نمود. ارگان بعدی که میتواند از مزایای ماساژ پا بهرهمند شود، رودهی کوچک است. به همین دلیل اگر می خواهید از این روش درمانی بهرهمند شوید، حتما باید به متخصص این امر مراجعه کنید، در غیر این صورت ممکن است افراد غیر متخصص باعث آسیب های جبران ناپذیری به بدن وارد شوند. ماساژ شیاتسو برای کسانی که میخواهند احساس آرامش داشته باشند و از استرس، درد و تنش رهایی پیدا کنند بهترین گزینه است. برای کسانی که به دنبال آرامش یا احیای سطح انرژی طبیعیشان هستند، بازتاب درمانی بهترین گزینه است. این نوع آرام و مؤثر ماساژ درمانی همان قوانین طب سوزنی را دنبال نموده، اما با تهاجم کمتری همراه است. شما معمولا میتوانید نوع ماساژی را که دوست دارید بگیرید انتخاب کنید، و شما و پارتنرتان هر یک میتوانید بسته به ترجیحتان و ماساژهایی که در یک چشمهی آب گرم ارائه میشود نوع ماساژ را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید