بازتاب درمانی (Reflexology) – فکر بنیان

پاسخ مثبت است. بررسی ها نشان می دهد که اسپاها میتوانند نقش اساسی در تامین نیازهای روانی و جسمی سالمندان ایفا کرده و به عنوان محیطی آرامش بخش، گزینه خوبی برای مراجعه سالمندان و دریافت خدماتی به منظور تقویت نیازهای جسمی و مهارتی باشند. اما می تواند ما را در برخورد بهتر با فشارهای کمک کند و آرامش بیشتری در ما به وجود بیاورد. این رابطه به عنوان یک فرایند منحصر به فرد ، جامع و پیچیده ظاهر می شود که شامل تعاملی است که در آن نگرش ها و شخصیت طرفین به طور غیرقابل انکاری موثر است. اطمینان حاصل کنید که تاریخچه کامل و دقیق پزشکی خود را با رفلکسولوژیست خود در میان گذاشته اید. با توجه به میزان وسعت تخریب بافت ها شدت و ضعف بیماری مشخص می شود که ماسور می بایست با ماساژهای درمانی کار خود را آغاز کند. برای نفوذ عمیق، از فشار شست ها بر یک نقطة ثابت در کنار ستون فقرات، یا بصورت یک دایره کوچک روی پوست، استفاده می شود. آیا می دانید عدم تکلم و یا از کار افتادن دست و پا، چقدر بر میزان افسردگی افراد مبتلا به عارضه مغزی تاثیر می گذارد ؟ در صورت بروز سکته مغزی می بایست حتما فرد در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد و قطعا متخصص مغز و اعصاب برای بیمار، فیزیوتراپی تجویز خواهد کرد که اینجا نقش ماساژ برای بهبود بخشیدن به فرد دچار سکته مغزی آغاز می شود.

بر اساس بازتاب درمانی، نوک انگشتان پا مستقیماً با سر و مغز مرتبط هستند. و هدف از آنها ایجاد تعادل در انرژی موجود در بدن بر اساس فلسفة شرقی است. تکنیک های ماساژ درمانی در عمق انجام می شود که تاثیرات بسزایی در روند بهبودی فرد به همراه دارد. آیا می دانید با انجام ماساژ رفلکسولوژی، شعاع حرکت اندام هایی که بعد از عارضه مغزی دچار نقص شده اند بیشتر می شود ؟ خون رسانی صحیح و درست انجام می شود که با توجه به اینکه گفته می شود. اگر مشتریان شما به صورت فصلی و مداوم به اسپا می آیند، احوالپرسی با آنها و یاد سپاری مسائلی که قبلا به شما گفته اند میتوان تاثیر خوبی در برقراری ارتباط کارکنان با مراجعه کنندگان داشته باشد. یکی از حرکاتی که باعث تحریک غدد هیپوفیز می شود ماساژ تخصصی شست دست و شست پا می باشد . باعث تنظیم دستگاه بدن و پرده پوست می شود.

این حرکات معمولا در اطراف مفاصل اعمال می شود. حرکات سریع و ماساژ ممکن است برای گرم کردن دست و پا استفاده شود. ماسور با حرکات حرفه ای که حاصل سال ها تجربه است می تواند به تحریک مغز از طریق غدد هیپوفیز کمک نماید . به این ترتیب با تقویت مغز خونرسانی به آن را تقویت شده و به طور غیرمستقیم بر عملکرد قلب، دستگاه گوارش و سیستم عصبی بدن کمک میکنید. درحالیکه وینیکات بهطور پیوسته تکرار میکند که با فروید اختلافنظر ندارد بلکه به نظریهاش افزوده است، درباب موضوع بازی یک ارجاع به کارهای فروید وجود ندارد. شامل متدهایی که بر پایأ فیزیولوژی و آناتومی طب غربی بنا نهاده شده اند. در این حالت درمانگر با استفاده از همه دست شامل انگشتان و کف دست این کار را انجام می دهد و یک میزان فشار فزاینده را اعمال می کند. این متدها شامل طب فشاری یا شیاتسو می باشند. ماساژ بر سیستم ایمنی تاثیر می گذارد. ماساژ بر سیستم گردش خون تاثیر می گذارد. آن کودک یا نوجوان خاص می تواند کتاب را خود بخواند یا برایش خوانده شود. در ماساژ بیودینامیک بر روی رهاسازی عواطف، یا “انرژی حیاتی یا چی” که اعتقاد بر این است که در درون بدن حس میشود، تمرکز میشود.

به خصوص در شرایطی که بخش مورد نظر به راحتی در دسترس درمانگر نباشد یا بسیار دردناک باشد، استفاده از نقاط مرتبط سود بخش خواهد بود. در کتاب درمانیهای گروهی، کودکان و نوجوانان داستانی را بلند میخوانند یا برایشان کتابی خوانده میشود. به عنوان مثال ، در سالهای اخیر ، مفهوم بازی درمانی در کلینیک های کودکان بسیار رایج شده است تا بتواند بر احساسات منفی مانند ترس و اضطراب بیماران اطفال در بیمارستان غلبه کند ، تنش کودکان را کاهش دهد ، درد را کاهش دهد و تا بتوان با آنها ارتباط مثرتری برقرار کرد. هرچند روشهای زیادی برای اصلاح رژیم غذایی وجود دارد که میتواند از درد معده بکاهد، اما میتوانید بازتاب درمانی را نیز به کار ببرید. 1. سينوسهایتان را تقويت كنيد ابتلا به درد در ناحیه سینوس به دلایل مختلفی در انسان ایجاد میشود که از مهمترین آنها میتوان به سرماخوردگی، قرار گرفتن در مسیر باد، ابتلا به آلرژی، تغییر دمای ناگهانی محيط و دود سیگار اشاره کرد که موجب بروز التهاب، فشار و درد در ناحیه سینوس میشود، بنابراین باید دقت داشته باشید که برای پیشگیری از ابتلا به سینوس علاوه بر رعایت نکات ذکر شده از تکنیکهای بازتاب درمانی به طور پیوسته و مستمر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید