بازتاب درمانی یا رفلکسولوژی چیست؟

ممکن است برای آنکه بتوانید انتظاراتتان را خوب انتقال دهید و هر سوال مربوطی را بپرسید لازم باشد قبل از شروع جلسه ماساژ با درمانگرتان گفتگویی داشته باشید. همچنین آزادسازی اندورفین را در بدن افزایش می دهد و موجب افزایش سلامتی و نشاط و “احساس خوب بودن” در فرد میگردد. رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی که به عنوان طب جایگزین در جامعه پزشکی شناخته می شود یک نوع فشار درمانی است که نباید آن را با ماساژ اشتباه گرفت.در این روش درمانی، با کمک سر انگشت شست دست و دیگر انگشتان، نقاط بازتابی تحت فشار قرار می گیرند. در طب سنتی چین، کانالهای انرژی یا مریدینها (meridian) را،که از طریق آنها انرژی Chi منتشر میشود بسیار مهم میدانستند. قیمتهای انواع ماساژ در ایران بسیار متفاوت هستند. در این بخش از اول فارس قصد داریم به طور خلاصه و بسیار مفید علم سوجوک تراپی را برای شما عزیزان بازگو کنیم و روشهای درمانی این طب جدید، جالب و اثر بخش را به همراه تصاویر آموزش دهیم و به راحتی بتوانید طبق دستورالعمل به تناسب اندام ایده آل و درمان بیماریهای موضعی بپردازید.

آلمان یکی از آزادترین کشور های غربی در زمینه استفاده از طب مکمل می باشد در این کشور خصوصاً به طب های متمایل به طبیعت Nature – Oriented Medicine بهای زیادی داده می شود و این روشها در سیستم درمانی آلمان از جایگاه ویژه ای برخوردار ند . اگر به دنبال جلسات ماساژ درمانی ارزانتر هستید میتوانید یکی از موسسات ماساژ محلی را در منطقهی خودتان پیدا کنید که عمل ماساژ را در خانه انجام میدهند. ماساژ شیاتسو در کل بدن انجام میشود، اما ممکن است درمانگر شما بر روی نقاط و نواحی خاصی از بدنتان که به توجه بیشتری نیاز دارند تمرکز کند. در طول انجام این ماساژ میتوانید کاملا ملبس باشید.ماساژ شیاتسو عموما ۶۰-۹۰ دقیقه طول میکشد. ماساژ شیاتسو برای کسانی که میخواهند احساس آرامش داشته باشند و از استرس، درد و تنش رهایی پیدا کنند بهترین گزینه است. شخصی که سبب ورود رفلسکولوژی به بریتانیا بود، دورین بیلی می باشد که در مقابل انتقادات به او، برای نشان دادن مزایای درمان مقاومت کرد و اولین انستیتوی آموزش رفلسکولوژی در بریتانیا را تأسیس کرد. انواع مختلف ماساژ را با ماساژ درمانگران مختلف امتحان کنید تا نوع و شخصی را پیدا کنید که برای شما از همه ایدهآلتر است.

در طول ماساژ، یا به بغل دراز خواهید کشید، یا بر روی میز مخصوصی که برای شکم برآمدهی شما در آن فضایی خالی تعبیه شده است قرار میگیرید. ماساژ تایلندی برای کسانی که خواستار شکل فعالتری از ماساژ هستند و میخواهند درد و استرسشان بر طرف شود بهترین مورد است. برای کسانی که به دنبال آرامش یا احیای سطح انرژی طبیعیشان هستند، بازتاب درمانی بهترین گزینه است. میتوانید لباس راحت و گشاد به تن داشته باشید که اجازهی دسترسی درمانگر را به پاهایتان میدهد.ماساژ بازتاب درمانی ۳۰-۶۰ دقیقه طول میکشد. میتوانید در طول مدت ماساژ لباس کشاد و راحت به تن داشته باشید.ماساژ تایلندی ۶۰-۹۰ دقیقه طول میکشد. شورتهای گشاد و یک تاپ/رکابی گزینههای انتخابی مناسبی هستند.این ماساژ ۶۰-۹۰ دقیقه طول خواهد کشید. اگر در ساقهایتان یا سایر قسمتهای پایتان درد داشتید، قبل از ماساژ با پزشک مشورت کنید.این ماساژ ۴۵-۶۰ دقیقه طول خواهد کشید. شما میتوانید برای یافتن ماساژ درمانگر از پزشک خود، دوست یا فهرستهای آنلاین کمک بگیرید.

شما عزیزان همشهری نیز می توانید برای کسب اطلاع از سانس های ماساژ آقایان و سانس های ماساژ بانوان، به لیستی که در ابتدای این مقاله توسط وبسایت کارشد جمع آوری شده است، مراجعه نمایید و یا با آنها تماس حاصل فرمائید. طب سنتی از شیوه های قدیمی درمانی درجوامع بشری می باشد که خیلی پیش ترازطب مدرن جدید مورد استفاده ملت ها بوده رشد نمو خود را مدیون سنت، فرهنگ آداب رسوم ملل مختلف است. نیز دارای روش هایی منحصر به فردی در طب سنتی و مکمل هستند قاره های آفریقا و آمریکای جنوبی از تنوع بسیاری در روش های طب مکمل – جایگزین برخوردار می باشند که به منظور جلوگیری از اطاله کلام از توضیح بیشتر آنها خوداری می شود . ماساژ آیورودا شکل باستانی طب هندی است که شامل ماساژ آرام بدن با استفاده از روغنهای گیاهی، و حرکات و ضربههای ریتمیک میشود. از فشار ضرباندار یا ریتمیک استفاده میشود. اگر قبلا هرگز ماساژ نگرفتهاید، ماساژ روی صندلی میتواند راه خوبی برای آشنایی شما با این نوع از درمان باشد. باشد که ما نیز ضرورتهای اجتماعی و حتی مادی این موضوع را جدی بگیریم و برای آن برنامهریزی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید