بازتاب درمانی یا رفلکسولوژی چیست؟

بیش از نیمی از شرکتکنندگانِ مطالعهای از سال ۲۰۱۵ کاهش سردرد را با استفاده از بازتاب درمانی دست تجربه کردند. در مطالعه کوچکی در سال ۲۰۱۰ ۹۴ درصد از شرکتکنندگان بعد از ۶ هفته انجام بازتاب درمانی دست، بهبود یبوست را تجربه کردند. چون عنصر روانتنی در هر فردی خاص خود اوست.نظرات موافق (Pro): • Falcco و Oleson در ۱۹۹۳ یک آزمون “کنترل با دارونما” که برای تحقیق در مورد توانایی رفلکسولوژی برای کاهش “آشفتگی قبل از قاعدگی” انجام داده بودند گزارش نمودند که در نتیجه این مطالعه، ۳۵ نفر از افراد به میزان معنی داری نسبت به گروه کنترل، کاهش علائم پیش از قاعدگی را نشان دادند و این نتایج در بررسی ۲ ماه بعد نیز باقیمانده بود. در حالی که ماساژ پا ممکن است همانند درمان رفلکسولوژی به نظر آید، تفاوت آن با رفلوکسولوژی این است که یک رفلکسولوژیست بر روی بخش هایی از پا که مربوط به اندام های خاصی هستند کار می کند. هدف تکنیک رفلسکولوژی پراکنده کردن این کریستال ها و تسهیل در ترشح آنها به درون خون و سیستم لنفاتیک می باشد. بنا بر نظر رفلکسولوژیست ها، فشار روی نقاط رفلکس می تواند به تعادل سیستم عصبی بدن کمک کند و باعث آزاد شدن اندورفین هایی شود که به کاهش درد و از بین بردن استرس کمک می کنند.

اعمال فشار به این نقطه کمک می کند آبریزش بینی یا گرفتگی آن تا حدی برطرف شود. بسیاری از مردم برای ماساژ و کمک به بازگرداندن سلامتی عمومی و ایجاد آرامش و حس خوب به رفلکسولوژیست (کسی که عمل رفلکسولوژی را انجام می دهد) مراجعه میکنند. رفلکسولوژی درد را از طریق آرامش عضلانی تسکین می دهد. غالبا رفلکسولوژی را روی کف و کناره های پا انجام می دهند اما بر روی دست و پشت و گوش و سرهم کاربرد دارد. فشار بر روی نقاط غیرارادی پا و کف پا می تواند کارکرد بدن را متعادل سازد. رفلکسولوژی یا بازتاب شناسی عبارت است از فشار ملایم بر روی نقاط غیرارادی در تمام سطوح کف پا، اندام های داخلی، غدد و ساختمان بدن به این نقاط غیرارادی مربوط هستند. بنابراین کتاب هایی که اخیراً چاپ و یا تجدید چاپ می شوند، اختلاف قیمت بسیاری با نسخه های قدیمی خود دارند! رفلکسولوژی هیجان های روحی را متعادل می سازد. بدن ما به وسیله مجموعه ای از کانال های انرژی (انرژی چی) برنامه ریزی شده است. فیلمسازی، برگزاری کلاسها، ارائهی خدمات درمانی و تولید سلسهای از محصولات در عرصهی روانشناسی از دیگر فعالیتهای این مجموعه میباشد. بدلیل اینکه قدرت مسکن و کاهش درد در این نوع ماساژ وجود دارد، میتوان بهراحتی از آن برای کاهش درد در زنان باردار در حین زایمان و پس از آن استفاده کرد.

وی کشف کرد که لبه داخلی پا که نماینده منطقه نخاعی است، با دوران بارداری نیز ارتباط دارد. بهطورکلی ادبیاتی که زندگی کودکان را بازتاب میدهد، میتواند کودکان را در حل مشکلات و ناشناختههای زندگی خود یاری دهد. رفلکسولوژی فشار روحی و تنش را کاهش می دهد. هربخش دارای یک نقطه مرتبط با خود روی دست و پا است، زمانی که این نقاط خارجی توسط تکنیک های رفلکسولوژی (بازتاب درمانی) تحریک می شوند بخش هایی که به آن نقاط مربوط بوده نیز تحریک شده و واکنش نشان می دهند. مواد و روشها: این مطالعه، یک کارآزمایی بالینی تصادفی کنترل شده بر روي 40 بیمار مبتلا به بیماري انسدادي مزمن ریوي است که در مرکز آموزشی – درمانی امام رضا (ع )تبریز انجام گرفت. افرادی که فعالیتهای زیادی را در طول روز انجام میدهند و نیاز به قدرت و توان بازوهایشان دارند، حتی افرادی که پشت میز نشین هستند و به طور مرتب با کامپیوتر کار میکنند، میتوانند با فشار درمانی این نقطه سه بار در روز به مدت ۳دقیقه به افزایش میزان انرژی عضلات شانه خود کمک کنند.

مطابق با متخصصین، ماساژ هر نقطه از این خط میتواند به بهبود عطسه، لرز و گلودرد کمک کند. بهترین روش برای تقویت بینایی این است که روزانه دو بار به مدت ۳ دقیقه نقطه مربوط به چشمها را در کف پا یا کف دست ماساژ دهید. برای این منظور میتوانید نقطه LI4 که در بالا گفته شد را فشار دهید. مزایای رفلکسولوژی صرفاً جسمی نیست بلکه می تواند وضعیت روحی فرد را بهبود بخشد. در دهه 1930 خانم اینگام، اولین کسی بود که از رفلسکولوژی همانند آنچه امروز کاربرد دارد، استفاده می نمود. درست در زیر انگشتان و روی بر آمادگی پا، منطقه فشار مرتبط با ریه است که با فشار دادن آن احتقان نوزاد به دلیل سرماخوردگی کاهش می یابد. ماساژ فشرده وی به نظر می رسید راه کار کردن روی کریستالین موجود در زیر پوست است که حاصل از انباشت کلسیم و اسیداوریک فراوان در هنگام می باشد که متابولیسم به هم خورده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید