بازتاب درمانی یا رفلکسولوژی چیست؟

11- در نواحی احتقان كه معمولاً بصورت درد احساس میشوند، موجب احساس رهایی میگردد. 3- دیدگاه ذهنی مثبت را تقویت می کند (تندرستی عبارتست از هماهنگی فعل و انفعال انرژیها در داخل بدن، افكار منفی و احساسات منفی جریان آزادانه این انرژیها را محدود كرده و سبب تورم و احتقان آنها در بدن میگردد كه اگر تصحیح نشوند سرانجام بصورت بیماری تظاهر میكنند). همچنین این نوع ماساژ به کاهش دردهای عضلانی بانوان باردار نیز کمک می کند. ماساژ بافت عمیق: شبیه به ماساژ سوئدی بوده و دردهای عضلانی مزمن و عدم تعادل را کاهش خواهد داد. برای اینکه به نقلقول برگردیم، من همچنین موافقم که روانکاوی یک پدیده بسیار پیچیدهی قرن بیستم است. مطالعات قلیلی در كشورهای غیر انگلیسی زبان انجام گرفته است و ترجمة انگلیسی كاملی از این تحقیقات در دست نیست تا تجزیه و تحلیل مطمئنی را از متدولوژی (روش شناسی) كار تحقیقی انجام شده ارائه کند. گزارشات فردی وی براین موضوع اشاره داشت كه تمامی بیماران احساس كرده بودند كه كیفیت زندگیشان با رفلكسولوژی بهتر شده بود و این بهبودی صرفاً نتیجة رفلكسولوژی نبود بلكه به دلیل افزایش ارتباط و تماس بیماران با متخصصین رفلكسولوژی بود. در دستها و پاهای ما انسانها قسمتهایی وجود دارد به نام رفلکس که هر کدام از آنها با بخشهای مختلفی از بدن در ارتباط هستند.

این ارتباط از طریق نصف النهارها یا مریدین هایی است که در داخل آن انرژی جریان دارد. در واقع کار بازتاب درمانگر در این مرحله، شناسایی قسمت هایی از بدن است که از حالت تعادل خارج شده و به اصطلاح بیمار شده اند با شناسایی این بخش ها، می تواند آن ها را درمان کند. واكنشهای احتمالی كه ممكن است پس از درمان رفلكسولوژی اتفاق بیافتد کدام است؟ در این مورد ما میتوانیم بیتفاوتی آشکار پسر دربارهی آنچه بین مادر و وینیکات درحال اتفاق افتادن بود را مشاهده کنیم. با توجه به این كه هنر درمانی كمك میكند كه مردم به ضمیر ناخودآگاه دسترسی داشته باشند و احساسات محصور شده خود را رها سازند، این درمان برای آنها كه از فشار روانی و بیماریهای ناشی از آن رنج میبرند، بسیار مفید میباشد. موارد استفاده از رفلكسولوژی برای درمان یا بهبودی چیست؟ در حدود ۱۰ درمانگاه آیورودا در بین سالهای ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۴ در آمریکا فعال بوده و در طی این سالها بالغ بر ۲۵۰۰۰ بیمار از خدمات درمانی آنها استفاده کرده اند .

4- بیرون كردن و رفع احساسات سركوب شده ناشی از فشارها و استرس، آرام سازی بدن و تغییر وضع زندگی (متخصصین این رشته بر این باورند كه 85% تمام بیماریهای امروزی بشر به نوعی مرتبط با استرس است). 2- موجب تحریك آن نواحی از بدن و ذهن كه عملكرد صحیح ندارند و آرام سازی نواحی پرفعالیت میشود. 1- افزایش ادرار. از آنجا كه كلیهها تحریك میشوند، ادرار بیشتری تولید میشود و این ادرار به دلیل سموم بیشتری كه دارد، ممكن است تیرهتر بوده و بوی تندتری داشته باشد. همانطور که بچه ها به رشد جسمی نیاز دارند و باید تغذیه بشوند، به رشد روحی هم احتیاج بسیار زیادی دارند که در قالب این نوع بازی ها سلامت روان آنها بهتر شکل می گیرد و از اختلالات رفتاری آنها پیشگیری میشود. اگر بدنی مستعد آسیب دارید نیز این ماساژ گزینهی خوبی برای شما است چون میتواند به پیشگیری از آسیبها و صدمات ورزشی کمک کند. 13- افسردگی و تمایل شدید به گریهكردن. 3- تشدید وضعیت پوستی، بویژه در مواردی كه سركوب شده باشند و تعریق شدید همراه با خارج شدن سمومی كه از طریق منافذ پوستی كف پاها، آزاد می شوند.

گفته میشود که مدارک و شواهد باستان شناسی نشان میدهد که بازتاب درمانی در 2700 سال قبل میلاد مسیح در کشورهای مصر و چین و ژاپن وجود داشته است. ۲- مصر ۲۵۰۰ تا ۲۳۳۰ سال قبل از میلاد باشد .پیدا شدن یک تصویر نقاشی شده در آرامگاه پزشکی مصری بنام Ankahar که نشان دهنده وجود رفلکسولوژی در این تاریخ است. گاهی ممکن است دوستی، به طور غیر معمول به حرفهای ما توجه نشان دهد و آماده گوش دادن به همهى حرفهای ما باشد؛ اما در سکوت گوش دادن به حرفهای ما کفایت نمیکند، چرا که بالاترین امکانهای گوش دادن، از عدم پریدن در حرفهای فرد از روی ادب بسیار فراتر میرود. پس از تکمیل فرم رضایت نامه به صورت آگاهانه توسط شرکت کننده ها، پرسش نامه کنترل آسم ( که حاوی 6 سوال 7 امتیازی است که کنترل آسم را ارزیابی میکند) توسط شرکت کننده ها و با نظارت کمک پژوهشگر آموزش دیده تکمیل خواهد شد. و با هدف مقایسه تاثیر بازتاب درمانی پا با مالیدن روغن زیتون به پا بر کنترل آسم انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید