بازتاب درمانی چیست ؟

وی افزود: کودک یا نوجوان درباره کتاب مورد نظر با آموزگار، کتابدار یا هر فرد بزرگسال که با او کار میکند، میتواند گفت و گو کند، گزارشی در باره داستان بنویسد یا احساسات خود را به شکل هنر نقاشی یا هر گونه دیگر از هنر بیان کند. کودک یا نوجوان درباره آن کتاب با آموزگار، کتابدار یا هر فرد بزرگسال که با او کار میکند، میتواند گفتوگو کند، گزارشی درباره داستان بنویسد یا احساسات خود را به شکل هنر نقاشی یا هرگونه دیگری از هنر بیان کند. توجه به تمامیت وجود انسان یعنی کلیت آن ، که شامل تن ، روان و ذهن است و درک نیروی حیاتی در ایجاد توازن و هماهنگی و حفظ سلامت ، موضوعی است که در فلسفه طب کل نگر مورد تایید قرار گرفته است . در طب سنتی چینی یکی از نسخه های تجویز شده که به آسانی می باشد و به سرعت سلامتی را بهبود می بخشد شستشوی پاها و سم زدایی کف پا می باشد که به آن بسیار توجه شده است. حتی با چند بار استفاده تاثیر درمانی آن را در وضعیت سلامتی خود به وضوح خواهید دید. برای اینکه با روغن زیتون پاهای خود را ماساژ دهید می توانید از ترکیبات نمک اپسوم ، نیم فنجان روغن زیتون و پنج قطره روغن لیمو و روغن نعنا را با یکدیگر مخلوط کنید .

انواع روغن ها را برای ماساژ کف پا میتوان استفاده کرد، اما روغن های زیتون و کنجد، بنفشه و سیاهدانه، روغن های ملایم بدون حساسیت با تاثیر فوق العاده زیاد هستند، میتوانید از ترکیب همه روغن های ذکر شده به تساوی به کف پاها بمالید. انواع روغن ها برای ماساژ استفاده می شوند اما روغن های زیتون و کنجد روغن های ملایمی هستند؛ روغن زیتون معتدل تر و روغن کنجد به نسبت زیتون گرم تر است. هر شب کف پاها را با روغن زیتون، کنجد طبیعی، روغن بنفشه و روغن سیاهدانه، به مقدار زیاد چرب کنید. مقدار روغن زیاد روی پوست پا استفاده کنید، چراکه فرایند جذب تا صبح ادامه خواهد داشت. مقدار روغن زیادی روی پوست پا اسفاده کنید چراکه فرایند جذب تا صبح ادامه خواهد داشت. چینی ها، روش های مختلف فشار درمانی را بیش از ۵۰۰۰ سال پیش آزموده اند و احتمال می رود که این روش ها، چیزی مشابه روش امروزی بوده اند.شواهدی هم وجود دارد مبنی بر اینکه مصرباستان آگاه بودند و آن را به کار می بردند.همچنین روش های مشابهی نیز در هند و ژاپن شناخته شده اند.در بین برخی از سرخپوستان قبایل آمریکای شمالی نوعی بازتاب درمانی پا رایج بود، به خصوص ، سرخپوستان چروکی، که این روش درمانی را تا قرن هفدهم به کار می بردند و تا به امروز، همچنان این شیوه را به عنوان بخشی از آیین شفابخشی خود ادامه می دهند.

اگر در محل تلاقی این دو پرتو یک فیلم قرار گیرد تصویر که بر آن ثبت می شود یک تصویری هولوگرافیک خواهد بود که هر جز آن تمام اطلاعات کل تصویر رادر خود دارد چنانکه اگر به یک قطعه کوچک از آن نور لیزر بتابانند تصور جسم در آن سو تشکیل می شود. خانم اونیس اینگهام (۱۹۷۴-۱۸۶۹) كه مادر بازتاب شناسی مدرن نامیده شده است از كارهایی كه در باب «منطقه درمانی» در گذشته انتشار یافته بود در درمانهای خود استفاده كرد و نقشه كل بدن را بر روی كف پاها تكمیل نمود. سپس این عمل را برای پای دیگر خود انجام دهید . در مواردی که دارای یک جفت عضو باشیم مانند شش ها، ریه ی سمت راست را باید در پای راست به حساب آورد و ریه سمت چپ را در پای چپ. فقط نگاه میکند، مانند یک آینه کنش میکند به این بخش پراکنده شده یک وحدت میدهد که به بیمار بازتاب داده میشود و بخشی از او میگردد.

سپس یک پلاستیک نرم روی آن بپیچید و روی آن جوراب بپوشید و یا پاها را در سلفون نرم و نازک بپیچید، صبح روغن را از پاها پاک کنید، این کار را تا یکماه ادامه دهید، تا معجزه ان را ببینید. دردهای مفصلی، علایم پیری مثل چروکیدگی ها بدن، سفیدی مو ها، پوکی استخوان، غم و افسردگی و خشم زیاد، یبوست، خشکی پوست بدن، سوزش کف پا، کاهش فعالیت ارگان ها مثل کاهش ضربان قلب، کاهش فعالیت تخمدان ها و یائسگی زودرس، تنظیم قاعدگی، کم کاری تیرویید، ضعف حافظه و عدم تمرکز، تشکیل بافت های متراکم و فیبری مثل فیبروم، فشارخون بالا در افراد سرد، فشار خون پایین، کم خونی، دردهای شدید قلبی، میگرن، اسپاسم و گرفتگی عضلانی، ضعف جنسی و بی میلی جنسی، دیابت خصوصا نوع ۲ ، لاغری، درمان ارتباط با زیبایی پوست، درمان کلیه ها و روده ها (که در طب چینی ریشه های بدن هستند و سلامت همه ارگان های داخلی وابسته به آن هاست) و بسیاری از سرطان ها.

دیدگاهتان را بنویسید