بازتاب درمانی چیست ؟

بازتاب درمانی، در درمان بعضی از بیماری های موضعی مانند عفونت ها، نه تنها کاربردی ندارد، بلکه می تواند شرایط را بدتر کند. افزایش گردش خون در بدن، باعث می شود که عفونت شدید تر شود نه تنها بیمار بهبود نمی یابد، بلکه ممکن است که بیشتر در معرض خطر قرار بگیرد. درمانگران و تیمارکنندگان به این روش اعتقاد دارند، نقاطی را روی پاها می توان یافت که سلامت و عدم گرفتی و سفت شدن و گردش خون سریع در آن نواحی به منزله سلامتی کامل شخص مراجعه کننده است. ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما ممکن است بتواند یک درمانگر خوب را توصیه کند. وینیکات یک تکلیف سهگانه را انجام میدهد: او باید کاملا به مادر توجه کند، با کودک بازی کند، و طبیعت بازی دایانا را ضبط کند تا بتواند مقالهاش را بنویسد. اما ما اکنون به نتیجهگیری عمومی میرسیم، همانگونه که وینیکات به زیبایی برای بیمار فرمولبندی میکند: «این خودت بودی که در جستجوی آن بودی» (۱۹۷۱). هر گاه که درمانگر یکی از این گونه نقاط را پیدا کرد تشخیص میدهد که کدام عضو بدن بیمار گرفتار بیماری شدهاست. برخی از غده های بدن انسان، هورمون هایی ترشح می کنند که احساس درد را کاهش می دهد.

این هورمون احساسی خوب برای بدن به همراه دارد. بازتاب درمانی، ابتدا در کشورهای هند و چین مورد استفاده قرار می گرفته است، تا اینکه پس از گذشت سال های طولانی، در قرن بیستم میلادی، یک پزشک آمریکایی به نام ویلیام جرالد از این روش برای درمان بیماری ها استفاده کرد. انجام می شود. البته در تکنیک بازتاب درمانی، بخش های مختلف دست انسان نیز ماساژ داده می شوند. هورمون هایی در بدن انسان وجود دارند، که می توانند فعالیت سلول های عصبی مربوط به احساس درد را کاهش دهند. در نتیجه، فرد با ترشح شدن این هورمون ها، درد کم تری را احساس خواهد کرد. بازتاب درمانی، می تواند غده های موجود در بدن انسان را نیز تحریک کند. شاید برخی از افراد، هنگامی که برای بار اول نام بازتاب درمانی را می شوند، گمان کنند که این روش درمانی، یک روش نوین است و با استفاده از طیف های الکترو مغناطیسی انجام می شود. هر عضو بدن یک منطقه نمایندگی روی پوست دارد و آن منطقه وابسته به همان رشته عصبی (یا کانالهای انرژی در طب چینی) است که به آن عضو خاص میرود و با تحریک منطقهای روی پوست که نمایانگر یکی از اعضای بدن است آثار ملموس یا محسوس درآن عضو پدید خواهد آمد.

به نظر می رسد که ماساژ کف پا تمام تنش های عضلانی که در حال ساخته شدن است راشروع به کاهش دادن می کند که احساس تسکین و راحتی را برای بدن فرد به همراه دارد .رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی یک تمرین درمانی شفابخش است زمانی که فشار بروی مناطق مشخصی از پا و گاهی اوقات دست و گوش اعمال میشود . همانطور که گفته شد رفلکسولوژی با فشار دادن و تحریک نقاط معینی در دست، پا و گوش انسان باعث متعادل ساختن کارکرد عضو مرتبط با همان نقطه معین میشود. شاید برای شما سوال باشد که چگونه می توان تنها با ماساژ دادن پا یا دست، عارضه های بخش های دیگر بدن را درمان کرد؟ تجربیات خلاقانه بعضیاوقات تنها راه ممکن برای فرد است که خودش باشد. بازیکردن کثیف بودهایم. چنین بازیای برمبنای یک مبادله نیست بلکه برمبنای آرزوی تسلط داشتن است؛ این راهی برای تحمیل آرزوی یک نفر و آرزوی تسلیمکردن است. و گاهی در اثر واکنش بیش از حد افراد به نور آفتاب برای مثال حین رانندگی رخ می دهند.

گاهی ممکن است دوستی، به طور غیر معمول به حرفهای ما توجه نشان دهد و آماده گوش دادن به همهى حرفهای ما باشد؛ اما در سکوت گوش دادن به حرفهای ما کفایت نمیکند، چرا که بالاترین امکانهای گوش دادن، از عدم پریدن در حرفهای فرد از روی ادب بسیار فراتر میرود. برخی از رفلکسولوژیست ها از روش های درمانی مکملی مانند ماساژ دست یا گوش کار می کنند. بعضی از این ناقل های عصبی، در مغز وجود دارند و در روش درمانی بازتاب درمانی، مکان هایی وجود دارند که با ماساژ آنها، می توان سلول های عصبی مغز را تحریک کرد و باعث شد که فرد احساس آرامش بیشتری کند و تفکرات منفی را از خودش دور کند. برای مثال، ماساژ دادن قسمتی از پا، می تواند باعث تحریک و یا احساس آرامش در اعصاب شود. بازتاب درمانی، می تواند برای افزایش سرعت دفع اوره از بدن نیز استفاده شود. در مواقعی که بخش هایی از بدن دچار درد شده اند، بازتاب درمانی، می تواند میزان درد را کاهش دهد. اوره، یکی دیگر از مواد دفعی بسیار مهم است که توسط کلیه ها جذب می شود و از طریق ادرار، از بدن خارج می شود.

دیدگاهتان را بنویسید