بازتاب درمانی چیست ؟

بااینوجود من فکر نمیکنم که برای مثال بازیکردن در رابطه مادر-کودک ریشه داشته باشد یا عمیقا تحتتاثیر آن قرار گرفته باشد. اما اگر اینچنین است، و من باور دارم که هست، این جهانشمولی با تمامی گوناگونی روابط مادر-کودک هماهنگ است چه در مراحل مختلف تاریخی یا در فرهنگهای مختلف بر روی کرهی زمین هرچند بازی بهطور ثابت همهجا حضور دارد. حرکات بازتاب درمانی بر روی پا و دست به افزایش جریان گردش خون و انتشار اندروفین در بدن کمک میکند. بسیار عالی شرح میدهد – من باید بهطور نظاممند تمام بحثها مرتبط به پیشینه تاریخی و شخصیتی او را نادیده بگیرم. تحقیقات نشان میدهد كه سركوب احساسات قوی میتواند به ایجاد استرس منتهی شود و این استرس قادر است علائم بیماری را تشدید كند. گفته میشود که مدارک و شواهد باستان شناسی نشان میدهد که بازتاب درمانی در 2700 سال قبل میلاد مسیح در کشورهای مصر و چین و ژاپن وجود داشته است. بااینوجود دراینجا علاقهی من چیزی نیست که گفته میشود وینیکات از دیگران «دزدیده» است بلکه چیزی است که نظریهاش انتخاب کرد کنار بگذارد و نپذیرد. بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی هنری ظریف و شکلی از درمان های طب کل نگر است که نباید آن را با ماساژ اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین است.

بازتابدرمانی (Reflexotherapy)، شیوهای تشخیصی-درمانی است، که با پیشینۀ طولانی خود، در دامنه طب کل نگر یا پزشکی آلترناتیو جای میگیرد. در این مکتب، پاها یک نقشه کوچک از کل بدن هستند. بازتاب درمانی دست نوعی تکنیک ماساژ است که بر اساس آن روی نقاط خاصی از دست فشار وارد میشود. در واقع فیش اسپا ، نوعی از میکرو ماساژهای پوست بدن است که توسط نوع خاصی از ماهیهای آب شیرین به نام «گاراروفا» انجام میشود که با جدا کردن بافتهای خشک و ناسالم پوست از بدن توسط این نوع ماهی انجام میشود. کلیه نقاط بدن از طریق نقاط موجود در دست ها و پاها قابل درمانند. همچنین این باور وجو دارد که دست و پاها بسیار حساس هستند و اعمال فشار بروی این حسگرها(پا و دست) باعث تحریک مکانیسم مبارزه کننده بدن می شود . اعمال فشار به مناطق خاص روی پا و دست موجب انتشار انرژی مسدود شده در بدن میشود. در ابتدا این طب فقط در طبقه پادشاهان و ثروتمندان جامعه کاربرد داشت اما امروزه به صورت فراگیر استفاده میشود.

در مورد اشخاص مبتلا به بیماری های مزمن و علاج ناپذیر باید محتاط بود و با دقت بیشتری عمل کرد. بازتابشناسی قدرت شفابخشی بدن را فعال میكند بنابراین بعضی واكنشها بدلیل آن است كه با این درمانها بدن خودش را از دست سموم خلاص میكند، اجتناب ناپذیر هستند. بسیار قابل ملاحظه است که ببینیم وینیکات چه میزان انرژی در جداکردن بازی از جنسانیت صرف میکند. اعمال فشار به مناطق خاص روی پا و دست موجب انتشار انرژی مسدود شده در بدن می شود . این احساس رضایت زمانی هست که فشار بر روی نقاط مختلفی از کف پا اعمال می شود . این مناطق که فشار روی آنها اعمال می شود ، مناطق بازتابی نیز نامیده می شوند . بازتاب شناسی جمله است از فشار ملایم بر روی نقاط غیر ارادی در تمام سطوح کف پا، هیکل های داخلی، غدد و ساختمان جسم به این نقاط غیر ارادی مربوط هستند. کشورهای چین و هند از جمله اولین کشورهایی هستند که بنیان گذار این روش درمانی بودند و قدمت استفاده از این روش که در حقیقت نوعی هنر به شمار می رود به حدود چهار هزار سال پیش می رسد . یعنی همه کارکنان و مدیران از خود و از بیرون سازمان (مشتریان) درس بگیرند و مرتب خود را به روز کنند.

در واقع بشر امروزی جهت دستیابی به سلامت کامل، آرامش خاطر و اعتماد به نفس بیشتر سعی دارد به روشهای درمانی دست یابد که نسبت به سایر روشها موثرتر و کم عارضه تر بوده و از طرفی اثر درمانی سریع تری داشته باشند و کمترین هزینه را بر دوش بیمار بگذارد. درمانگر ابتدا وضعیت عمومی سلامت شما را ارزیابی کنند. از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. خاندان سلطنتی انگلستان برای چهار نسل متوالی از همیوپاتی به عنوان طب اصلی خود بهره گرفته اند . من قصد ندارم که رابطهی بازیکردن به آن جنبهها را بازآزمایی کنم بلکه درعوض تلاش خواهم کرد که آنچه بهنظر من خصوصیات بیشتر بنیادین – آنطور که من آنها را میبینم – میآید را روشن سازم. فکر نمیکند جاییکه درآن نیز اگر برانگیختگی مقاومتناپذیر باشد، آنچه خواهیم داشت انزال نابهنگام است که پایانی را برای رابطهی جنسی بههمراه دارد. پاشنه پا قسمتی است كه فشار وزن بدن ما را تحمل میكند و توسط لایههای محافظت كنندهٔ چربی برای جلوگیری از اصطكاك در بین استخوانها، در هر قدمی كه بر می داریم، عایقكاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید