بازتاب درمانی چیست ؟

حتی با چند بار استفاده تاثیر درمانی ان را در وضعیت سلامتیان به وضوح خواهید دید. برای دیدن این بازتاب در نوزاد با انگشتان دست، کف پای نوزاد را از سمت انگشتان به سمت پاشنه پا فشار دهید و در ادامه خواهید دید که انگشت شست نوزاد رو به بیرون به عقب خواهد رفت و بقیه انگشتان از هم باز میشوند. اگر آن کار در توان کودک نبود، والدین باید کمک کنند؛ ولی اگر خود کودک می تواند آن کار را انجام دهد، والدین باید با جملات تشویقی مثل« خودت می تونی انجام بدهی.»، «آفرین یه کم دیگه بپیچونی، باز میشه»؛ یا «یه کم دقت می خواد ولی تو خیلی با دقتی میتونی درستش کنی.» مسئولیت کار را به خود کودک واگذار کنند. اگر نوزاد این واکنش را فقط در یکی از پاها نشان دهد، میتواند نشانهای از بروز مشکل در بخشی از سیستم اعصاب باشد. اگر چه رفلکسولوژی نباید به عنوان یک درمان کلیدی برای تمام بیماری ها مورد استفاده قرار گیرد، می تواند درمان آرامش بخشی برای پای شما باشد و مزایای زیادی برای کل بدنتان داشته باشد.

فقط نگاه میکند، مانند یک آینه کنش میکند به این بخش پراکنده شده یک وحدت میدهد که به بیمار بازتاب داده میشود و بخشی از او میگردد. عنصری که نباید فراموش شود این است که حتی زمانی که کودک تنها بازی میکند، همیشه کسی درحال تماشاکردن است یا مشابه موقعیتهایی که توصیف کردیم، فردی با فرد دیگر دربارهی آنچه در جریان است صحبت میکند. به این ترتیب اعمال فشار در این ناحیه برای درمان سرفهی مزمن و سرماخوردگی که خلط ایجاد میکنند، موثر است. برای انجام این درمان ابتدا کف دست و پا تمیز میشود و سپس درمانگر با بررسی دقیق کف دست و پا به دنبال هرگونه تغییر یا ضایعه میگردد که میتواند به تشخیص کمک کند سپس بر اساس شرایط بیمار، نقاط خاصی را انتخاب کرده و به وسیله دست یا ابزار مخصوصی فشار میدهد. ماساژ درمانی فشار خون و در بیماران تنظیم کرده و علاوه بر جلوگیری از سکته مغزی مجدد، به سلامتی فرد کمک می کند. بنابراین برای جلوگیری از پیشروی مساله خوب است خودتان با برخی از نشانههای آسیب آشنا شوید. وی افزود: این روش بهترین راه رفع خشکی، تامین گرمی و رطوبت کافی برای بدن است که با چرب کردن روغنهای گرم و ملایم به بافتهای کف پا درمان بسیاری از بیماریها میسر میشود.

روش استفاده: هر شب کف پاها را با روغن زیتون،کنجد طبیعی ، روغن بنفشه و روغن سیاهدانه، زیاد چرب کنید.مقدار روغن زیاد روی پوست پا استفاده کنید چراکه فرایند جذب تا صبح ادامه خواهد داشت.روغن های بسیار نافذ هستند و سریع از طریق کف پا در بافت بدن جذب می شوند. متخصصان رشد و پرورش کودکان، بارها، کتابدرمانی را برای مواردی که کودکان در فشارهای روحی مانند بستریبودن در بیمارستان، از دست دادن دوست و جدایی والدین، یا در شرایط جنگ و رخدادهای طبیعی همچون سیل و زلزله قرار میگیرند، توصیه کردهاند. بازتابها برای ادامه زندگی نوزاد ارزش زیادی دارند و در صورت عدم وجود آنها روند طبیعی رشد مختل خواهد شد و نوزاد قادر به رفع نیازهای اولیه خود نیست. روغن های ذکر شده باید بو و عطر مخصوص خود را داشته باشند ،در غیر این صورت قابل اطمینان نیستند. انواع روغن ها را برای ماساژ کف پا میتوان استفاده کرد، اما روغن های زیتون و کنجد، بنفشه و سیاهدانه، روغن های ملایم بدون حساسیت با تاثیر فوق العاده زیاد هستند،؛میتوانید از ترکیب همه روغن های ذکر شده به تساوی به کف پاها زده شود. محرکهای متعددی منجر به حرکت انگشتان پا در نوزاد شده که با بازتاب کف پا مشابه هستند.

دلیل وجود همه بازتابهای نوزاد تاکنون مشخص نشده ولی نشانهای برای سلامت نوزاد است. کارشناس طب سنتی در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: چرب کردن کف پاها در بازتاب درمانی و ارتباط با سلامت همه ارگانهای بدن نقش مهمی را ایفا میکند و باید مورد توجه قرار گیرد. و ارتباط با سلامت همه ارگان های کل بدن نقش مهمی را ایفا میکند . توجه به تمامیت وجود انسان یعنی کلیت آن ، که شامل تن ، روان و ذهن است و درک نیروی حیاتی در ایجاد توازن و هماهنگی و حفظ سلامت ، موضوعی است که در فلسفه طب کل نگر مورد تایید قرار گرفته است . همچنین اگر از لمس شدن کل بدنتان خوشتان نمیآید و معذب میشوید این نوع ماساژ برای شما مناسب خواهد بود. در این موارد مشاور کودک به والدین کمک خواهد کرد تا در صورت وجود مشکلات ذهنی مانند بیش فعالی و اوتیسم از روشهای درمانی مناسب استفاده کنند. در این روش ممکن است از لوسیون یا روغن استفاده شود، و همچنین رفلکسولوژیست ممکن است از ابزارهایی مانند توپ، برس و میله های مخصوص استفاده کند. این روش که “رفلکسولوژی ” نام دارد علمی سنتی-مدرن است که ریشه کشف آن به کشور چین در 5000 سال قبل بازمیگردد.

دیدگاهتان را بنویسید