بازتاب درمانی چیست ؟

علاوه بر اتاق های نمکی، نمک ها به تنهایی در انواع و اقسام ماساژ کاربرد دارند. البته دقت داشته باشید که علاوه بر آنکه باید این تکنیک را روی نقاط مشخص شده روی دست اجرا کنید، باید همین تکنیک را روی همین نقاط در پشت دست دوباره تکرار کنید تا بتوانید نتیجه بهتری از تکنیک فشار درمانی به منظور افزایش قدرت دید و تقویت چشم بهدست آورید. نتیجه اصلی خدمات اسپا ، سلیقه ای است و قضاوت فقط بر عهده مشتری است. در نتیجه آن عضو که کارکرد ناقصی دارد مجددا به حالت اولیه و نرمال خود بر میگردد و بیماری ها و مشکلات ناشی از آن نیز درمان میشود. این هدف، تاثیر زیادی در انتظاری که وی از پولی که خرج میکند و زمانی که سپری می کند دارد. جالب اینجاست که هر کدام از این نمکها بسته به خواستگاهشان از خواص و قیمت متفاوتی برخوردار هستند. همانطور که از نامش پیداست، برخی از سالن های اسپا ، خدمات اکسیژن بار را در اختیار مشتریان قرار می دهند.

معمولی ترین تا تخصصی ترین سطوح ماساژ و آبدرمانی و آنچه از مفهوم SPA در ذهن منعقد می شود را میتوان در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران در اختیار داشت. اگر قصد دارید در عرصه ای جذاب و هیجان انگیز با بازار کار عالی در ایران و کشورهای منطقه خلیج فارس فعالیت کنید، فعالیت تحصصی و حرفه ای در عرصه اسپا و ماساژ، میتوانید گزینه خوبی باشد که ظرفیت های بوم گردی و روستاگردی ایران نیز این فرصت را در اختیار فعالان این حوزه قرار می دهد تا به سمت حوزه درامد زای پایدار در عصر ایران ۱۴۰۰ باشند. آدابی که در اسپا باید توسط کارکنان و مدیریت رعایت شود، بخشی از اکو سیستم الهام بخش و انرژی آفرینی است که در آرامش گاه ها به مشتریان منتقل می گردد تا حس هیجان انگیز و لطیفی را دریافت نمایند. یعنی استفاده از ظرفیت های پزشکی ، بهداشتی و درمانی و حتی زیبایی، برای استفاده از خدمات گردشگری یک شهر در نقطه ای از جهان، روز به روز در حال توسعه بوده و گردشگران فراوانی را به سمت مرزهای جذاب و هیجان انگیز آرامش بخش خود سوق می دهد. گردشگری مجازی (cyber tourism) مصداقی از این فضای نوین دیجیتالی بوده که قابلیت های فراوانی برای توسعه گردشگری سنتی که صنعتی میان رشته ای است فراهم نمود.

آنچه گرایش این روزهای کشورهای پیشرفته است، فراهم کردن شرایط لازم برای حضور فعالانه کودکان به همراه والدینشان در مراکز اسپاست. یکی از جذاب ترین فعالیت های گردشگری که در یک دهه اخیر با استقبال گسترده توریست ها به خصوص لاکچری گردها مواجه شده است، خدمات ماساژ و تندرستی است که در قالب اسپا (SPA) معرفی و شناخته شده است. این حس، تاثیر بسزایی در بهبود نظر مشتریان در مواجه با مرکز و ترغیب وی به مراجعه دوباره می شود. معمولا در اسپاهایی که با محدودیت فضا مواجه هستند، با غارهای نمکی یا اتاق های نمکی مواجه هستیم که تصاویرش را در بالا و پایین مشاهده میکنید. جامع نگری (کامل نگری ) پاسخی است به این معضل که باید جسم و جان ، جامعه و ایمان و کل جهان را با انسان در یک مجموعه هماهنگ و واحد در نظر گرفت و این دستیابی به توحید حقیقی است . پزشکی نوین در قرن حاضر پیشرفتهای چشمگیری خصوصا در زمینه درمان بیماریهای حاد و عفونی داشته ولی هنوزجامعۀ مدرن نتوانسته است جواب خود رابصورت کامل در تخصصها، فوق تخصصها، و غیره بیابد و هر ساله انسانهای بیشماری از بیماریهایی چون ایدز ، سرطان ، سکته های قلبی و مغزی واز ویروسهای تغییر شکل یافته جدید چون سارس و…

اسپاهای تخصصی تلاش میکنند تا سبک زندگی افراد را تغییر دهند و با استفاده از کادر درمانی و آموزشی و مشاوره، رژیم غذایی، رفتاری و عملکرد نامناسب افراد را پس از تشخیص صحیح، تغییر دهند. به هر حال تمامی افراد می توانند این علم را بیاموزند ولی برای مهارت پیدا کردن به سالها تمرین و کسب تجربه نیاز می باشد. در این وضعیت که به جز ابزارهای ذهنی خود چیزی در دست نداریم، تردید دربارهی ارزشمندی چیزی که تلاش برای معنادار کردن آن هستیم به سرعت در ما شکل میگیرد و ممکن است تمایل مقاومت ناپذیری در حین گوش دادن اخبار یا خوردن بیسکویت، به جای اندیشیدن به آن موضوع بر ما مستولی شود. انواع ماساژ متناسب با وضعیت جسمی یک سالمند، میتواند به وسیله افزایش جریان خون به بهبود عملکرد عضلات و… چون کسی که سابقه جراحی یا بیماری داشته است با کسی تا کنون به پزشک مراجعه نکرده و سابقه مصرف هیچ دارویی ندارد، وضعیت بدنی متفاوتی دارد و در نوع و سطح خدماتی که دریافت میکند تاثیر گذار است. این ارتباط از طریق نصف النهارها یا مریدین هایی است که در داخل آن انرژی جریان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید