بازتاب درمانی چیست؟

از دکوراسیون هایی که برای ساخت آن هیچ درختی قطع نشده است و مصرف متریالی که شیمیایی نبوده و استفاده از پارچه هایی که برای تولید الیاف آنها، محیط زیست آلوده نشده و قابل بازیافت در طبیعت است. وقتی شما در فعالیت های خدماتی خود، آب را به درستی مصرف کنید و در واقع از نورپردازی ملایم و حرفه ای رمانتیک برای سیستم روشنایی مجموعه استفاده کنید، حتما رفتاری در راستای حفظ محیط زیست به خرج داده اید که میتواند عامل تبلیغاتی خوبی برای اسپا شما باشد. بازتاب شناسی بدن را پاکیزه می سازد، سموم بدن را دفع می کند و به بدن در مبارزه با میکروب یاری می رساند. و چه کمکی میتواند به انسانها کند؟ جایگاه این رشته های طبی در دنیا نشانه چه واقعیت مهمی است؟ انسان مهم نیست که در چه سنی هست، چه ملیتی دارد، چه دانشی دارد، چه سوادی داری، چه رنگی دارد، چه عواطفی دارد و امثالهم. همواره به کارکنان وقت استراحت در طول روز و ماه بدهید. نوزادان نمیتوانند آنچه آزارشان میدهد را به شما منتقل کنند و بنابراین واکنششان در برابر درد جسمانی فقط گریه است. با توجه به قیمت بالای این خدمات، از مراکز اسپا انتظار می رود که اطلاع رسانی خوب و چند رسانه ای در این حوزه داشته باشند و به زبان ساده، این فرآیند ها را در سایت و بروشورها توضیح داده و دلایل معقول برای جذب مشتریان نسبت به استفاده از این خدمات لوکس ارائه کنند.

استخدام منابع انسانی از مراکز استخدامی که دغدغه محیط زیستی دارند گزینه خوبی برای استفاده از منابع انسانی حرفه ای حوزه اسپا در عرصه اسپا سبز است. این نوع روش درمانی می تواند شرایط بدن را برای بهبودی مسائد سازد، همچنین باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود و حس سلامتی را برای فرد به وجود می آورد. بنا به دلایل ذکر شده در بالا همچنین احتمال افسردگی پس از زایمان نیز کاهش می یابد و التیام زخم های پس از زایمان نیز تسریع می یابد. همچنین برای سالمندانی که شاید انجام حرکات ورزشی کمی دشوار و خستهکننده است، میتوان با انجام ماساژهایی که حرکات کششی دارند، بدون آنکه فرد کار خاصی انجام دهد، شادابی جسمی را به وی هدیه کرد. متخصصین رشد و پرورش کودکان، بارها، کتاب درمانی را برای مواردی که کودکان در فشارهای روحی مانند بستری بودن در بیمارستان، از دست دادن دوست و جدایی والدین، یا در شرایط جنگ و رخداد های طبیعی همچون سیل و زلزله قرار می گیرند، توصیه کردهاند. حضور پزشک مقیم، پرستیژ مرکز را ارتقا داده و در جذب مشتری موثر خواهد بود.

جزییات برنامه های پایدار سازی مراکز اسپا می بایست توسط مشاوران تخصصی در اختیار مدیران و کارکنان قرار بگیرد تا موسسه اسپا در راستای استانداردهای مربوطه، پرستیژ سبز خود را حفظ و ارتقا دهد. انتشارات علم و حرکت دومین چاپ کتاب را در سال 1385 منتشر کرده است. به همین خاطر، اکنون با پدیده ای به نام مد سبز (GREEN FASHION) طرف هستیم که می کوشد تا صنعت پوشاک که دومین صنعت آلوده کننده جهان است را دوستدار محیط زیست کرده و از متریالی در تولید پوشاک و کیف و کفش استفاده کند که آلایندگی زیست محیطی نداشته باشد. در رفلکسولوژی این اصل مورد نظر است که نقاطی درکف پای انسان وجود دارد که ارگانهای دیگر بدن و به عبارتی تمام بدن را نمایندگی میکنند ، با ماساژ درستِ این نقاط و تحریک آنها در کف پا، بازتابهایی ایجاد میشود که میتوان با درک و شناخت اختلال پیشآمده ، اختلال مذکور را بر طرف ساخت و با ایجاد تعادل به بهبود بیمار کمک نمود. اگر شما در ایران اسپا می زنید، میتوانید از مصالح بازیافت شده داخلی از چوب و سنگ و دیگر متریال استفاده کنید تا حتی القمدور از پلاستیک و مواد غیر قابل بازیافت استفاده نکنید. اخذ مدرک CIDESCO’S DIPLOMA اهمیت زیادی برای فعالیت حرفه ای بین المللی در زمینه مدیریت مجموعه های آرایشی و بهداشتی و اسپا دارد.

یک بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۵ که در مجله ی درمان سرطان منتشر شد نشان داد که ماساژ برای کاهش درد سرطان، به ویژه برای کاهش درد پس از جراحی مؤثر است. یونس اینگرام، فیزیوتراپ آمریکایی، تئوری مناطق درمانی بدن را در دهه 1930 توسعه داد و به چیزی دست یافت که امروزه به عنوان رفلکسولوژی مدرن شناخته می شود. یکی از روش هایی که مراکز اسپا میتوانند خود را به عنوان GREEN SPA یا SUSTAINBLE SPA معرفی کنند، مصرف بهینه آب و بهینه سازی در مصرف انرژی است. این ارتباط به خصوص هنگامی وجود دارد که کار کردن روی پا به علت عفونت یا شاید قطع عضو امکان نداشته باشد و درمانگر در آن صورت روی دست های همان مناطق کار می کند، همانند زمانی که روی پاها کار می کند. زارع نیستانک یادآور شد: ادبیات میتواند کودکان را در درک عواطف خود، همزاد پنداری با شخصیتهایی که احساسهای مشابه را تجربه میکنند و نیز کسب بینشی نوین نسبت به چگونگی برخورد دیگران با همان مشکلات، یاری رساند. البته در میان مدت، روش های تجهیز اسپا به شاخص ها و معیارهای اسپا سبز را ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید