بازتاب درمانی معبد آناهیتا، ایدهای که برای اولین در کشور اجرا میشود

همچنین در افراد مبتلا به صرع از فشار بر نواحی سر و مغز اجتناب شود. فیتزجرالد، پزشکی آمریکایی و متخصص گوش وحلق و بینی بود که مشاهده کرد تصور بیمار از درد می تواند تحت تأثیر جایی از بدنشان که تحت فشار قرار گرفته، باشد. احتمالا این روش نمیتواند حالات غیر عادی ساختاری بدن چون بادفتق، مسدود شدن روده و یا شکستگی استخوان را درمان کند.ولی این روش در درمان یبوست، تنگ نفس، حالات فشار عصبی-روانی، مشکلات کیسه مثانه، مشکلات سینوسها، و حتی مشکلات شدید چون سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا موفقیت خوبی داشتهاست، همچنین برای درمان انواع سردردها به ویژه سردرد میگرن مفید بودهاست. ناقل های عصبی، مولکول هایی هستند که از سلول های عصبی ترشح می شوند و انواع مختلفی دارند. بازتاب درمانی، می تواند سرعت دفع لاکتیک اسید را از ماهیچه ها افزایش دهد و از اسپاسم و گرفتگی ماهیچه ها جلوگیری کند. برای مثال، افرادی که ورزش های سنگین و طولانی مدت انجام می دهند، مقدار لاکتیک اسید موجود در ماهیچه های آنها افزایش می یابد و باعث اسپاسم و گرفتگی عضلات می شود.

بازتاب درمانی، در درمان بعضی از بیماری های موضعی مانند عفونت ها، نه تنها کاربردی ندارد، بلکه می تواند شرایط را بدتر کند. در مواقع دیگر، درمانگر نمیکوشد همه نقاط پای بیمار را بخواند و از ابتدا روی نقطهای خاص از پای بیمار تمرکز میکند زیرا به وضوح می داند که بیماری شخصی که نزد او آمده چیست و به کدام نقطهٔ خاص پای او مربوط است. درمانگر این روش پای بیمار را همانگونه میخواند که نابینا حروف بریل را روی صفحهای میخواند. انجام بازتاب درمانی در این ناحیه از پای نوزاد میتواند به حل مشکلات گوارشی مثل انسداد روده و سوزش سر دل کمک کند. در مواقعی که بخش هایی از بدن دچار درد شده اند، بازتاب درمانی، می تواند میزان درد را کاهش دهد. وجود دارندکه با هر قسمت بدن اعم از عضله، عصب،غده و استخوان مطابقت دارند وفشار روی این نقاط تورم یا احتقان را ازبین میبرد و به آرامش اعصاب کمک میکند و این آرامسازی اعصاب هم به نوبهی خود انقباض عروقی را کاهش می دهد بطوریکه خون و جریان عصبی با آزادی راحتی (بیشتری جریان می یابند و در نتیجهی بهبود) جریان خون، سموم نیز از بدن خارج میشوند. این شهرستان ۱۲۰ اثر تاریخی و طبیعی ثبت ملی و بیش از ۱۰۰ اثر واجد شرایط حفاظت دارد.

کار اصلی انعکاس درمانی تحریک نیروهای شفابخش طبیعی بدن به فعالیت بیشتر و بر انگیختن آنها و هدایت تمرکز آنها روی یک عضو خاص بدن است. در آن زمان یک پزشک آمریکایی متخصص گوش و حلق و بینی به نام دکتر ویلیام فیتز جرالد آن را به نام زون درمانی به کار گرفت. در نتیجه، بازتاب درمانی، می تواند احساس درد در نواحی مختلف بدن را کاهش داده و تسکین دهد. در دوران کودکی که از جنبه عاطفی سالم باشد، باز اشتباهات زیادی رخ میدهد. آنگاه که درمانگر شروع به مالش شدید روی منطقهای از پای بیمار میکند، بیمار دردی در آن منطقه یا عضوی که آن منطقه خاص پایش نمایانگر آن است، یا هر دو مکان حس میکند. درجه دردی که ماساژ درمانگر در پای شخص بیمار تولید میکند، ممکن است نسبتا شدید باشد، حتی اگر او نقطهٔ انعکاسی پا را به نرمی ماساژ دهد، ممکن است شدید باشد. هنگامی که فرد متخصص، بخشی از پا را انتخاب می کند و آن را ماساژ می دهد، در واقع در حال تحریک بخش دیگری از بدن نیز هست که ممکن است در دور ترین نقطه از پا نیز قرار داشته باشد.

نقاطی بر روی پا و دست انسان قرار دارند که هر کدام از آنها، با نقاط دیگر بدن ارتباط دارند. بعنوان مثال، درد سرشانه(اگر ربطی به آبستنی نابجا نداشته باشد) بازتاب ناراحتی حجاب حاجز است زیرا هر دوی آنها پیوستگی به یک رشته عصبی دارند. GT نتیجه تحقیق آنها در مورد سیستمهای مختلف از جمله ادیان شرقی، فیزیک جهان و نظریه سیستمها بود. هرچند این نوع ماساژ در کشور ما سابقه چندانی ندارد و هنوز هم بسیاری از افراد حتی نام آن را هم نشنیدهاند. شاید برای شما سوال باشد که چگونه می توان تنها با ماساژ دادن پا یا دست، عارضه های بخش های دیگر بدن را درمان کرد؟ روش بازتاب درمانی، برای آرام سازی بخش های مختلف بدن استفاده می شود، به طور مثال، هنگامی که بخشی از بدن تورم می کند، با استفاده از روش بازتاب درمانی و شناسایی نقطه رفلکس مرتبط با بخش متورم شده در دست و پا، می توان با ماساژ دادن آن نقطه، تورم را کاهش داد و یا حتی از بین برد. بعضی از این ناقل های عصبی، در مغز وجود دارند و در روش درمانی بازتاب درمانی، مکان هایی وجود دارند که با ماساژ آنها، می توان سلول های عصبی مغز را تحریک کرد و باعث شد که فرد احساس آرامش بیشتری کند و تفکرات منفی را از خودش دور کند.

دیدگاهتان را بنویسید