بازتاب درمانی (رفلکسولوژی) چیست و چگونه عمل میکند؟

بازتاب شناسی یا رفلكسولوژی یك هنر ظریف و شكلی از درمانهای شفابخش طب كل نگر است و نباید آنرا با ماساژ كف دست و پا اشتباه گرفت بلكه یك نوع فشار درمانی ویژه و معین می باشد. بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی یک هنر ظریف و شکلی از درمانهای شفابخش طب کل نگر است و نباید آنرا با ماساژ کف دست و پا اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین می باشد این رشته یک تکنیک قدیمی است وبراین اساس پایهریزی شده که نقاط بازتابی(رفلکس) در روی کف دستها، پاها، گوش و … انتظار چه نوع گفتگویی از آنها دارید؟ به من بگو واقعاً چه مشکلی داری. سکته مغزی عموما با عوارضی نظیر مشکلات حرکتی در بعضی از اندام ها خود را نشان می دهد که در واقع نوعی اختلال نورولوژیک است که به یک باره بروز می کند. اگرچه اکثریت مردم با پاهای سالم به دنیا میآیند ولی تخمین زده می شود که تقریباً در ۸۰% بزرگسالان ، مشکلات پاها پیش خواهد آمد.

بنا بر نظر رفلکسولوژیست ها، فشار روی نقاط رفلکس می تواند به تعادل سیستم عصبی بدن کمک کند و باعث آزاد شدن اندورفین هایی شود که به کاهش درد و از بین بردن استرس کمک می کنند. در کشور فرانسه بر خلاف آلمان انجام طبابت با روش طب مکمل – جایگزین نیازمند داشتن دکترای پزشکی است و این امر سبب شده است که حیطه طبابت – به هر شکلی – تا حد زیادی از دسترس غیر پزشکان دور بماند .در میان پزشکان آلوپاتی ، ۴/۵% بطور اختصاصی ، ۷/۲۰% در اکثر موارد و ۸/۷۲% هرازگاهی از این روشها استفاده می کنند . آیا می دانید با بازتاب درمانی، می توانید امید را به بیماران سکته مغزی باز گردانید ؟ یافته ها: مقالات متعددی بر اثرات مفید بازتاب درمانی در بیماران بستری در بخش مراقبت ویژه تنفسی تاکید ورزیده اند. ماساژ درمانی فشار خون و در بیماران تنظیم کرده و علاوه بر جلوگیری از سکته مغزی مجدد، به سلامتی فرد کمک می کند.

توجه به ساختار سازمانی اهمیت دارد. برای برخی از مشتریان، خرید محصولات و خدمات شرکت هایی که دوستدار محیط زیست هستند اهمیت زیادی دارد. در صورتی که مچ پای چپ بیمار شکسته باشد، مچ دست چپ را می توان ماساژ داد. قسمت های مختلف بدن ، معمولا در راست و چپ بدن تکرار می شوند و نقاط بازتاب نیز در همان سمت بدن ، در هر دو پا وجود دارند. عملی ملایم میباشد که برای کلیة قسمت های بدن به کار می رود تا به گردش خون کمک کند و عضلات سفت را شل کند. مالش، عضلات را کشیده و شل میکند و مشخصاً برای نواحی گوشتالو مانند رانها مفید است. تصویر بالا این قسمتها و نواحی مرتبط با این قسمتها را روی کف پاها نشان میدهد. فشار خون بالا ، ناراحتی های پوستی و سرما خوردگی های مقطعی همه و همه از جمله عوارض فشارهای عصبی می باشند. سکته مغزی عوارض گوناگونی دارد که می توان از خفیف ترین آن مثل تاری دید چشم تا فلج شدن بعضی از اندام های کوچک و یا اندام های بزرگ و حتی مرگ را متصور بود.

رفلکسولوژی (ماساژ عوارض سکته مغزی) یا بازتاب درمانی، یک ماساژ کاملا تخصصی برای بیماران دچار عارضه سکته مغزی است . بعضی قسمت ها ی بدن مثل قلب فقط در یک سمت بدن موجودند و در نتیجه فقط به یک پا مربوط می شوند. مراقب باشید فشاری که به این ناحیه وارد میکنید قابل کنترل و مهار شده باشد و موجب وارد آمدن آسیب به انگشتانتان نشود. تعدد تکنیکهای بازسازی شدۀ شیوه های کهن شفاگری و تکنیکهای ابداع شدۀ جدید و گستردگی حجم مطالب موجود دربارۀ آنها موجب گشته تا طبقه بندی تکنیکها و اطلاعاتی که ما درباره آنها داریم هنوز کامل نباشد .هدف ما شناسایی انواع روشهای درمانی از سراسر دنیاست . به خصوص در شرایطی که بخش مورد نظر به راحتی در دسترس درمانگر نباشد یا بسیار دردناک باشد، استفاده از نقاط مرتبط سود بخش خواهد بود. به مشتری نگویید سعی کن ریلکس باشی! به مشتری نگویید که به چیزی فکر کند یا نکند. در این وضعیت که به جز ابزارهای ذهنی خود چیزی در دست نداریم، تردید دربارهی ارزشمندی چیزی که تلاش برای معنادار کردن آن هستیم به سرعت در ما شکل میگیرد و ممکن است تمایل مقاومت ناپذیری در حین گوش دادن اخبار یا خوردن بیسکویت، به جای اندیشیدن به آن موضوع بر ما مستولی شود.

دیدگاهتان را بنویسید