بازتاب درمانی دست: با فشار این ۹ نقطه بیماری ها را بهبود دهید – خبرنامه

دوره ماساژ رفلکسولوژی(بازتاب درمانی) انجمن ملی ماساژ در مورخه یازدهم تیرماه 1399با رعایت پروتکل بهداشتی در محل آکادمی مرکزی انجمن ملی ماساژ برگزار گردید. درمانگران این شیوه بر این باورند که استفاده از روغن و تماس مستقیم دست با بدن در این شیوه درمانی مانع از ارائه ماساژی عمیق به عضلات و بافت های بدن می شود. می رسد. علاوه براین درمانگر ممکن است به کمک تکنیک های کایروپرکتیک برای درمان اسپاسم ها و گرفتگی های عضلانی و بافتی بیمار اقدام کند یا از شیوه درمانی شیاتسو برای بهبود گرفتگی هایی که سطح بافت را سفت می کنند استفاده کند. همواره پس از ارائه تکنیک های درمانی یومی هوتراپی یا ماساژدرمانی به بیماران مان به آن ها پیشنهاد می کنیم که دوش آب گرم بگیرند و درصورتی که شرایطش را دارند به استخر بروند و آب درمانی کنند؛ به این ترتیب که درون آب راه بروند و حرکت های آرام کششی انجام دهند. ضمن آن که بیمار درون آب فشاری را روی مفاصل و ماهیچه هایش احساس نمی کند و رضایت بیشتری نسبت به تمرینات کششی که بیرون از آب انجام می دهد، دارد. افرادی که مبتلا به بیماری هایی مثل آرتروز، آرتریت روماتوئید و خشکی مفاصل هستند نسبت به فصل های گرم سال احساس خشکی و درد بیشتری دارند.

تکنیک های یومی هو تراپی از جمله تکنیک های شرقی است که برخلاف ماساژهای غربی از روی لباس برای بیمار انجام می شود. انجام این تکنیک بهصورت شخصی به ما برای درک خود در لحظه اکنون کمک میکند. به طور کلی بهتر است پیش از دریافت هر نوع تکنیک یداوی یا ماساژ به این نکات توجه شود و سابقه این بیماری ها در بیمار مورد بررسی قرار گیرد تا احتمال بروز خطا به صفر برسد. ارائه یک تکنیک یداوی در محلی نامناسب ممکن است، منجر به گرم شدن محل تومور یا توده سرطانی و سرایت آن به دیگر بافت ها یا سلول های بدن شود. در استرالیا نیوزیلند: این کشورها از اولین کشورهایی بودند که: مکمل-جایگزین را بطور قانونی در سیستم طبی خود پذیرفتند برنامه های آموزشی منظمی را برای آن ارایه دادند. افرادی که فعالیتهای زیادی را در طول روز انجام میدهند و نیاز به قدرت و توان بازوهایشان دارند، حتی افرادی که پشت میز نشین هستند و به طور مرتب با کامپیوتر کار میکنند، میتوانند با فشار درمانی این نقطه سه بار در روز به مدت ۳دقیقه به افزایش میزان انرژی عضلات شانه خود کمک کنند. برای این منظور میتوانید نقطه LI4 که در بالا گفته شد را فشار دهید.

شیوه های درمانی کایروپرکتیک، شیاتسو، ماساژدرمانی و بازتاب درمانی از جمله تکنیک هایی است که در این شیوه درمانی مورد استفاده درمانگران قرار می گیرد. گرچه ریشه های رفلکسولوژی به مصر و چین باستان باز می گردد، ویلیام فیتز جرالد، پزشک گوش، بینی و گلو، در سال ۱۹۱۵ مفهوم “منطقه درمان” را معرفی کرد. دردهای مفصلی، علایم پیری مثل چروکیدگی ها بدن، سفیدی مو ها، پوکی استخوان، غم و افسردگی و خشم زیاد، یبوست، خشکی پوست بدن، سوزش کف پا، کاهش فعالیت ارگان ها مثل کاهش ضربان قلب، کاهش فعالیت تخمدان ها و یائسگی زودرس، تنظیم قاعدگی، کم کاری تیرویید، ضعف حافظه و عدم تمرکز، تشکیل بافت های متراکم و فیبری مثل فیبروم، فشارخون بالا در افراد سرد، فشار خون پایین، کم خونی، دردهای شدید قلبی، میگرن، اسپاسم و گرفتگی عضلانی، ضعف جنسی و بی میلی جنسی، دیابت خصوصا نوع ۲ ، لاغری، درمان ارتباط با زیبایی پوست، درمان کلیه ها و روده ها (که در طب چینی ریشه های بدن هستند و سلامت همه ارگان های داخلی وابسته به آن هاست) و بسیاری از سرطان ها. حدود 2500سال قبل از میلاد برای اولین بار مقاله ای توسط تعدادی نویسنده در چین نوشته شد، که در آن به ریشه های رفلکسولوژی اشاره شده بود.

به این ترتیب گرفتگی های کتف، دردهای گردن و کوفتگی عضلات ساق پا به دلیل کار زیاد از جمله عوارض ناشی از کار خانه برای خانم های خانه دار است که با کمک تکنیک های یومی هو تراپی قابل درمان است. مواد و روش ها: پژوهش حاضر یک مطالعه تجربی است که بر روی 46 نفر از سالمندان مرد، با یک گروه بازتاب¬درمانی و یک گروه حمام پا انجام شده¬است. ورزشکارانی که به دلیل انجام حرکات ورزشی، کششی یا وزنه برداری دچار کوفتگی و گرفتگی در عضلات خود هستند نیز می توانند با کمک تکنیک های یومی هوتراپی برای درمان این گرفتگی ها اقدام کنند. خانم های خانه دار به این دلیل که فعالیت زیادی را در منزل انجام می دهند معمولا دچار انواع گرفتگی ها و کوفتگی های عضلات بدن هستند. یکی از جذاب ترین فعالیت های گردشگری که در یک دهه اخیر با استقبال گسترده توریست ها به خصوص لاکچری گردها مواجه شده است، خدمات ماساژ و تندرستی است که در قالب اسپا (SPA) معرفی و شناخته شده است. در طول بازیدرمانی، کودک، هدایت گر و رهبر است. با شروع فصل پاییز و زمستان و سرد شدن هوا بسیاری از دردهای مفصلی و استخوانی در بدن تشدید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید