بازتاب درمانی دست: با فشار این ۹ نقطه بیماری ها را بهبود دهید – خبرنامه

بسته به میزان راحتی خودتان میتوانید کاملا یا تا حدودی برهنه باشید. این تکنیک برای بررسی اینکه آیا افکار مراجعه کننده توسط درمانگر به درستی درک شده اند ، روشن می شود و ایده ها را واضح تر نشان می دهد و می گوید که درمانگر در تلاش است تا احساسات و افکار مراجعه کننده را درک کند. طریقه زندگی و نوع تغذیه و سبک افکار و بینش ما در دوران زندگی، می تواند تأثیر مستقیم بر روی تغییرات رفتاری ما و فرزندانمان ایجاد کند. یک مکتب بسیار جالب است که در آن مردمک هر یک از چشمها به بخش های فرضی تقسیم شده و هر بخش به یک عضو یا ارگان بدن نسبت داده می شود؛ بنابراین می توان با بررسی مردمک ها و تغییرات آنها به وضعیت اجزای بدن از نظر سلامت و بیماری آنها و یا پیشرفت و بهبودی بیماری پی برد؛ لذا دانستن این علم می تواند کمک تشخیصی بزرگی به پزشک کند.

به علت کاربردهای مختلف درمانی، عوارض جانبی کم، هزینه پایین و تأثیر سریع، این روش همچنان مرسوم مانده است و در حال حاضر، هم به عنوان یک روش درمانی اولیه و هم در کنار سایر روش های درمانی در ایران و جهان مورد استفاده قرار میگیرد. ️این مکتب درمانی، از قوانین و تئوری های علمی دنیای نو، در کنار تجارب ارزنده مکاتب کهن، بهره گرفته و با تلفیق صحیح این دو، راه حل های جامع برای درمان بیماریهای جسمی، روحی و ذهنی، ارائه می دهد. در این متد درمانی، دست و پا، هولوگرامی از بدن در نظر گرفته شده و درمان، بر روی این اعضاء، صورت خواهد گرفت. تکنیک های بازتاب درمانی عبارت است از به کار گرفتن فشار انگشتان و دست برای قسمت های خاصی یعنی نقاط انعکاس از دست ها و پاها. آنها سوزن های خود را تا عمق 25-4 میلیمتر در بدن فرد فرو میکنند یا از روش های دیگر تحریکی مثل فشار یا اشعه یا الکتریسیته استفاده می کنند. تعدادی از مطالعات در دانشگاه دوک نشان داد که ترکیب مشارکت فعال در یک جامعه مذهبی و دعای مکرر اثرات فوقالعادهای روی فشار خون دارد. ماساژ روشی برای پیشگیری از بیماری است، توصیه می شود همه افراد به طور منظم و حداقل در هفته دو مرتبه ماساژ را بگیرند تا از انرژی بیشتر، گردش خون بهتر و اگر لخته ای در بخشی از عروق و رگ ها بخواهد ایجاد شود، قبل از ایجاد شدن پیشگیری کرد.

با دریافت ماساژ در این نقطه علاوه بر بهبود عملکرد مثانه میتوان هنگام بروز بیماریهایی مثل سنگ مثانه، التهاب و تورم مثانه یا بروز عفونت در این عضو به عنوان درمانی کمکی به رفلکسوتراپیست مراجعه کرد یا با یادگرفتن شیوه صحیح ماساژ آن را در خانه انجام داد. البته شواهدی بر استفاده مصریهای باستان از آن نیز یافت شده است. البته هرچه مکتبی غنی تر، عقلانی تر، مبتنی تر بر تجربه صحیح و فراگیر تر باشد طبیعتا می تواند استقلال بیشتری در حفظ سلامت و درمان بیماری داشته باشد که بهترین مصداق این مورد طب سنتی ایران می باشد. البته این علم در چند دهه گذشته در اروپا و آمریکا مورد توجه قرار گرفته و توسعه زیادی پیداکرده و به عنوان یک روش درمانی مکمل ارزیابی شده است. اکثر مردم معتقدند که دعا در بهبود آنها نقش دارد چنانکه یک مطالعه در سال 1996 در آمریکا نشان داد که 82 درصد مردم معتقد به تاثیر دعای خود شخص در بهبود بیماری، 73 درصد معتقد به تاثیر بیشتر درمان با دعای دیگران، 77 درصد معتقد به نقش خدا در درمان بیماری های صعب العلاج یا خطرناک و 64 درصد نیز معتقد بودند که در صورت درخواست و خواهش بیمار پرسنل درمانی نیز باید در دعا جهت بهبودی او مشارکت کنند.

این مکتب تقریبا همان اصول تشخیصی و فیزیوپاتولوژیکی طب جدید را دارد و همان اصطلاحات را بکار می برد، فقط در درمان به جای داروهای شیمیایی از فراورده های طبیعی بهره می برد. از آنجایی که عنبیهشناسی روشی برای درمان نیست، متخصصان اغلب، شاخههای دیگر طب جایگزین، مانند طبیعت درمانی را مطالعه کرده و از ایریدولوژی به عنوان قدم اول تشخیص استفاده میکنند. در این مطالعه ۸۶ نفر با رده سنی ۷۵-۲۵ سال وارد شدند که در بررسی اولیه کاهش قابل ملاحظه الاستیته با افزایش سن و کاهش سبوم پوست مشاهده شد. در یک مطالعه آیندهنگر، دو سو کور با آزمون بالینی تصادفی ( RCT) که نه بیماران و نه کادر درمانی درباره مداخله و نحوه آن اطلاعی نداشتند، تأثیر دعا بر موفقیت عمل بارورسازی درون رحمی (IVF) را بررسی کردند. ️سوجوک تراپی، طب کره ای است که بر پایه طب چینی، بنیانگذاری شده و از جهاتی طب پیشرفته چینی به حساب می آید. طب سوجوک (طب کره ای/بازتاب درمانی/علم نقاط کیهانی): طب سوجوک، همان درمان از طریق ماساژ دست و پا است.

دیدگاهتان را بنویسید