بازتاب درمانی: تشخیص و درمان بیماری ها تنها با معاینه و ماساژ پا Refloxology

بهتر است کسانی که به نوعی با مشکلاتی در بینایی و چشمان خود مواجه هستند، حتما به چشم پزشکان مراجعه کرده و روش درمانی خاص خود را با مشورت با ایشان استفاده کنند. آیا زدن عینک موجب تضعیف بینایی می شود؟ در انتها به عنوان جمع بندی در رابطه با موضوع “عینک و رابطه آن با چشم” بايد گفت استفاده از عینک با توجه به اینکه عینک و رابطه آن با چشم در بعضی موارد باعث درمان و در بعضی موارد تنها باعث بهبود دید می شود، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. حال آنکه خلقت خداوند به گونهای انجام گرفته است که چشمها علاوه بر آشکارسازی احساسات و عواطف، مانند اسکنری دقیق، وضعیت سلامت و بیماری اندامهای درونی را نیز نشان میدهند. در ایالات متحده، دكتر ویلیام فیتزجرالد، در اوایل سال 1900 نشان داد كه میتواند جراحیهای كوچک را، بدون ناراحتی برای بیمارانش، با اعمال فشار بر روی كف دستهایشان انجام دهد. برای دیدن بازتاب چنگ زدن انگشت خود را در كف دست نوزاد قرار داده و قدري فشار دهيد. بازتاب چنگ زدن یکی از انواع بازتاب هاست که در در نوزادان به صورت یک عمل ذاتی انجام می شود و کودک را برای چنگ زدن ارادی در آینده که از مهارت های حرکتی ظریف (حرکاتی مثل بستن بند کفش، برداشتن اشیای ریز، استفاده از قیچی ) می باشد آماده می کند .

نوزادان به طور ذاتی توانایی گرفتن اشیا را دارند ولی تا حدود سه ماهگی این توانایی به صورت رفلکس چنگ زدن است و پس از آن به مرور عضلات نوزاد هماهنگ تر شده و توانایی گرفتن ارادی اشیا را به دست می آورد. اما این همان تئوری ده منطقه طولی بود که درمانگر را قادر به درمان هر نوع اختلالی در یک منطقه به خصوص از طریق کار کردن روی دست یا پا در همان منطقه می نماید. قبل از مداخله پرسشنامه افسردگی بک و چک لیست معاینه پا برای بیماران هر دو گروه تکمیل شد. بر این اساس مطالعه حاضر با هدف بررسی تاثیر بازتاب درمانی کف پا بر افسردگی دوران منوپوز انجام شد. لذا انجام مداخله ای با کمترین عارضه جهت رفع افسردگی در این افراد دارای اهمیت ویژه ای است. مرتاضهای هندی نیز طب کف دستی را مورد استفاده قرار داده و استفاده از آن را برای موارد درمانی به ویژه برای درمان پیرچشمیتوصیه میکنند. در مورد قلب،فقط پای چپ باید ماساژ داده شود. رفلکسولوژی در واقع نوعی ماساژ درمانی در قسمتهای خاصی از دستها و پاها بهمنظور پیدا کردن جریان انرژی، درمان درد و سلامت مطلوب میباشد. این روغن برای ماساژ بدن کودکان بیخطر است پوست آنها را لطیف میکند.

بدن ما انرژی مادون قرمز را با طول موجی مابین ۳ و ۵۰ میکرون یا میکرومتر، و با بیشترین بازده انرژی با طول موج ۹.۴ میکرومتر را از سطح پوست ساطح میکند. کف دست انسان، انرژی مادون قرمز را با طول موجی مابین ۸ الی ۱۴ میکرومتر بازتاب میدهد. مالش روغن کف پا ایمنی را بالا می برد ، درد را کاهش ، پوست را با طراوت ، هضم را آسان ، گرفتگی سینه را کاهش ، سالخوردگی و التهاب را کم و از عفونت جلوگیری می کند. در بدن انسان، نقاطی در روی کف دست یا پا وجود دارند که با قسمتهای دیگر بدن از قبیل عصب , غده , استخوان و غیره قرینه یا منطبق می باشند و فشار بر روی این نقاط در کف پا, التهاب, درد, گرفتگی و یا بیماری را درآان نقاط از بین برده, باعث تمدد اعصاب و آرامش می شود. شواهد علمی اندکی دال بر چنین ارتباطی بین ظاهر عنبیه و وضعیت سلامت بیمار، وجود دارند.

بین بازی و خودارضایی اختصاص میدهد: «یک چیزی وجود دارد که من میخواهم از سر راه بردارم» (وینیکات، ۱۹۸۸). در ادموند یک میل ناخودآگاه وجود دارد که، حتی به یک روش محدود، آنچه از واقعیت ادراک میشود را بازتولید کند و تغییرشکل دهد. هر عضو بدن یک منطقه نمایندگی روی پوست دارد و آن منطقه وابسته به همان رشته عصبی (یا کانالهای انرژی در طب چینی) است که به آن عضو خاص میرود و با تحریک منطقهای روی پوست که نمایانگر یکی از اعضای بدن است آثار ملموس یا محسوس درآن عضو پدید خواهد آمد. مثلا در مورد رنگها، مطابق نقشههای عنبیه، رنگهای مناطق معین روی چشم، به منطقه مشخصی از بدن مربوط است. رو وارد کنید تا کتاب های مورد نظرتون رو پیدا کنید. داده ها با استفاده از نرم افزار آماری spss و آزمون های توصیفی و تحلیلی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. ولی مطالعات علمی اندکی در مورد تاثیر این روش به چاپ رسیده است و نیاز به مطالعات بیشتر و کامل تری دارد. اما به هر حال باید به این نکته توجه داشت که عدم استفاده از عینک سبب می شود تا زندگی فرد تحت تاثیر قرار گرفته و این باعث می شود تا در اثر دید نامناسب، حادثه یا مشکلاتی برای فرد به وجود بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید