بازتاب درمانی: تشخیص و درمان بیماری ها تنها با معاینه و ماساژ پا Refloxology

مسدود کردن و سنگ فرش باند کندرو معبد آناهیتا، اجرای پلازا، نمایش تصاویر قدیمی معبد آناهیتا و همچنین طرح بازتاب درمانی می تواند دودی را از دودکش خاموش این معبد بلند کند و چه بسا نقطه امیدی باشد برای ساماندهی بیشتر، کاوش های میدانی و نهایتا مرمت و بازسازی این یادگار اشکانی که به رویایی برای مردم استان کرمانشاه و کنگاور تبدیل شده است. همچنین هر پا شامل 26 استخوان کوچک، 114 لیگامان و 20 عضله میباشد که توسط بافت همبندی، عروق خونی و اعصاب به همدیگر متصل گشته و توسط پوست پوشیده شدهاند. تعدد تکنیکهای بازسازی شدۀ شیوه های کهن شفاگری و تکنیکهای ابداع شدۀ جدید و گستردگی حجم مطالب موجود دربارۀ آنها موجب گشته تا طبقه بندی تکنیکها و اطلاعاتی که ما درباره آنها داریم هنوز کامل نباشد .هدف ما شناسایی انواع روشهای درمانی از سراسر دنیاست . یعنی نظم و ترتیب قرارگیری بخش های مختلف بدن در کف پاها مشابه قرارگیری آنها در بدن است. در علم رفلکسولوژی کف پاها و دست ها نمایانگر یک نقشه از کل اعضای بدن هستند. بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی یک هنر ظریف و شکلی از درمانهای شفابخش طب کل نگر است و نباید آنرا با ماساژ کف دست و پا اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین می باشد.

نقطه انعکاس غدد فوق کلیوی در دامنه برآمدگی کف هر دو پا، بین شست انگشت دوم قرار دارد. نقطه انعکاس غده هیپوفیز در قسمت پشت انگشتان شست پا و درست در مرکز آنها قرار دارد. او احداث موزه خیابانی با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان را یکی از برنامه های پایگاه ملی معبدآناهیتا به عنوان یکی از بخش های مهم این پلازا برشمرد و تصریح کرد: نرده های حریم معبد آناهیتا در فواصل ۹ متری برش خورده و ۴۵ باکس برای نمایش تصاویر کهن سیر تاریخی معبد آناهیتا از قدیم تا امروز ایجاد خواهد شد که با دیدن آنها علاوه بر آشنایی با این بزرگترین تک بنای سنگی کشور و معرفی صنایع دستی و سوغات کنگاور، حس و حال نوستالوژیک برای مردم و گردشگران تداعی خواهد شد. برای درمان یبوست نقطه روده بزرگ ۴ یا (LI4) را بین شست و انگشت اشاره پیدا و رویش یک دقیقه فشار وارد کنید (هر دو دست). هنگام تنفس، هوا به نای، که به دو نایژه تقسیم می شود (یک نایژه برای هر م ریه)، و پس از آن به شاخه های ریزتری وارد می گردد. ابزار مورد استفاده پرسشنامه کیفیت خواب پیترزبورگ بود که قبل و بعد از مداخله برای هر دو گروه تکمیل¬شد.

این پیوستگی هوشیاری در مورد بازتاب دغدغهها و نگهداشتن و سپس حل کردن آنها در افکارمان است. سپس درمانگر با استفاده از روشهای بازتابدرمانی خاص یک سری نقطه را در صورت شما به آرامی و با هدف درمان تحریک میکند. سپس اکسیژن از طریق جریان خون به سراسر بدن می رسد. انجام تکنیک برای هر بیمار 50دقیقه (هرپا 25 دقیقه) به طول می انجامد. Kovaks و همكاران در ۱۹۹۳ “یك آزمون دوسوكور” با استفاده از رفلكسولوژی برای درمان كمردرد انجام دادند. میراثی كه وی درخصوص رفلكسولوژی برجا گذاشته بود توسط Dwigt Byers برادرزاده وی تداوم یافت. غالباً رفلكسولوژی را روی كف پا انجام می دهند، لیكن روی كف دست هم كاربرد دارد. در مصر 2330سال قبل از میلاد و هندی ها وچینی ها (5000سال قبل) وسرخ پوستان آمریکای شمالی (1200سال قبل از میلاد) به طوروسیعی بازتاب درمانی را انجام میدادند. درمانگر حالات صورت را از “چشمانداز بازتابدرمانی” با مراجعهکننده در میان میگذارد و توصیههایی برای او دارد.خواص بازتاب درمانی برای سلامتی تان واقعا شما را شگفت زده می کند .

در این شیوهی درمانی شما معمولا یک مشاورهی کوتاه میگیرید، و درمان با تمیز کردن و آمادهسازی صورت آغاز میشود. چگونگی لمس بسیار مهم است و با روشهای انجام کار ترکیب میشود تا شما حسکنید تحت مراقبت هستید. پس اگر علاقهمند به شکوفایی استعدادهای پنهانتان و یا آشنایی با رواندرمان در مسیر علاج بسیاری از عارضههای روانی کوچک و بزرگ در زندگیتان هستید حتما این کتاب را بخوانید. تحقیقات وی به این امر منتهی شد که او بدن را به ده منطقه طولی، از سر تا انگشتان تقسیم کرد. «بازتاب درمانی» علم کنترل جریان انرژی در بدن است که بر اساس آن به روی نقاط خاصی از بدن فشار وارد می آورند و از این طریق غدد، اندام ها و دستگاه های مرتبط با آن نقاط تحریک و منجر به برقراری تعادل عملکرد در اعضا می شود. وی با اشاره به اجرای مسیر بازتاب درمانی با کمک شهرداری و شورای شهر کنگاور که طی جلسات مختلف شهرستان به تصویب رسیده و ضمن قدردانی از پلیس راهرو بخاطر همکاری در انسداد مسیر کندرو، بیان داشت: پیاده روی بدون کفش بر روی این مسیر که از قلوه سنگ های نامنظم تشکیل شده، باعث می شود هفت هزار رشته عصبی پا تحریک و در نتیجه شاهد کاهش درد و التیام و اضطراب و استرس در نقاط داخلی بدن خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید