بازتاب درمانی: تشخیص و درمان بیماری ها تنها با معاینه و ماساژ پا Refloxology

برای مشخص کردن شاخص BMI باید وزن را بر مجذور قد تقسیم کرد. BMI (Body Mass Index)، شاخص توده بدن است که به شما کمک میکند تا از میزان تجمع چربی در بدن خود آگاه شوید و محدوده وزن طبیعی خود را تشخیص دهید. چرب کردن کف پاها در بازتاب درمانی و سلامت ارگان های کل بدن نقش مهمی ایفا میکند. بازتاب درمانی چیست ؟ بازتاب: گروه درمانی چیست و چه فوایدی دارد؟ ریشه کلمه رفلکسولوژی چیست؟ • Dobbs در سال ۱۹۸۵ استفاده از رفلکسولوژی در مراقبت از ۷ بیمار مبتلا به سرطان که در فاز انتهایی بیماری قرار داشتند را توصیف نمود. به عنوان مثال، ممکن است در اوایل شما را به فیزیوتراپی یا کایروپراکتیک تراپی بفرستند. این روش را غالبا به همراه روشهای فیزیوتراپی انجام میدهند. در این فرمول وزن(به کیلوگرم) در صورت کسر مینشیند و قد(به متر) در مخرج کسر قرار میگیرد. برای در امان ماندن از بیماریهای خطرناک که در بالای همین نوشته گفته شد، باید هر چه زودتر به فکر کاهش وزن خود باشید. اگر پای دردِ دل افراد چاق بنشینید متوجه خواهید شد که اضافهوزنشان تا چه اندازه زندگی روزانه آنها را با مشکل روبرو کرده است مثلاً مشکل همه این افراد در چاقی خلاصه میشود: دخترخانمی که به علت اضافهوزن جذابیت خود را ازدستداده و خواستگار ندارد، آقایی که به علت بزرگ بودن شکمش ظاهر دلچسبی ندارد، تازهعروسی که به علت اضافهوزنش نمیتواند لباسهای دلخواهش را بپوشد و خانمی که همسرش از اندامش راضی نیست و این موضوع بهانهای برای اختلاف و دعوای او و همسرش شده است.

در این قسمت بررسی میکنیم که چاقی علاوه بر آسیبهایی که به ذهن و روح انسان وارد میکند، چه بیماریهایی را به دنبال خواهد داشت. در میانسالان هم چاقی منجر به مشکل در حرکت و درنتیجه بیتحرکی و پوکی استخوانها خواهد شد. دراینجا ذکر این نکته ضروری است که هیچیک از مکاتب یا روش های طبی نمی تواند پاسخگوی تمامی مشکلات و بیماری های بشر باشد و همانطور که در شماره های قبل نیز آمد، در موارد زیادی لازم می شود چند مکتب طبی به کمک هم برای رفع مشکل بیمار اقدام نمایند. چاقی و اینهمه مشکل؟ چاقی در بعضی مواقع، آنقدر دردسرآفرین است که فرد را به جدایی، خودکشی، انزواطلبی، افسردگی و گوشهگیری میکشاند. اینجاست که انسان باید قدم در یک راه تازه بگذارد. وقتی کف پا را روغن مالی می کنید به سرعت جذب خون می شود.تحقیقات نشان داده فقط 20 دقیقه طول می کشد که جذب خون شود.

وقتی چاقی تا این اندازه خطرناک است، باید بهسرعت برای از بین بردن آن چارهای اندیشید. وقتی آمار سازمان بهداشت جهانی را بخوانید متوجه خواهید شد که چاقی سلامتی ایرانیان را بهشدت تهدید میکند. ادامه این نوشته را بخوانید تا بیشتر شوکه شوید. جایِ ناراحتی و تفکر وجود دارد؛ زیرا میزان مرگومیر به علت چاقی، از مجموع مرگومیر به علت چهار سرطان اصلی ریه، روده، پستان و پروستات بیشتر است. اگر شاخص BMI در بدن شما بیشتر از 25 است، زنگ هشدارِ سلامتی شما به صدا درآمده است. چاقی در کودکان و میانسالان خطرناکتر از دیگر گروههای سنی است. حمایت از کارکنان مهم است. شما میتوانید برای مشخص کردن وزن طبیعی خود به پزشک مراجعه کنید یا از شاخص BMI کمک بگیرید. شاخص BMI چگونه محاسبه میشود؟ با این فرمول، عددی که به دست میآید شاخص BMI بدن شما خواهد بود. یادتان میآید که درگذشته مهمترین عامل مرگومیر را کشیدن سیگار میدانستند؟ امروزه عامل مرگ انسانها چاقی شده است؛ یعنی اگر سیگار کشیدن فرد را نکشد، چاق بودن او را به کشتن میدهد! انتخاب این نام از سوی او به دو دلیل بود. بسیاری از افراد میخواهند به سرافکندگی و نارضایتی از اندام خود پایان دهند و به همین دلیل به دنبال راهی برای کاهش وزن خود میگردند.

راهی به نام رفلکسولوژی… غالبا رفلکسولوژی را روی کف و کناره های پا انجام می دهند اما بر روی دست و پشت و گوش و سرهم کاربرد دارد. در واقع نقاط حساسی که به آنها نقاط انعکاسی یا نواحی بازتابی گفته می شود در مناطقی از دست، پا و لاله گوش قرار دارد که با تمام اعضا، غدد، بافت ها و ماهیچه های بدن در ارتباط است و با اعمال فشار بر این نقاط موجب افزایش گردش خون، اکسیژن و نیروی چی در کل بدن شده که این امر موجب تسکین درد و استرس در بدن و ایجاد حالت ریلکسی در فرد می شود. همانطور که اشاره شد، در رفلکسولوژی، مجموعه نقاط کف پا را به مثابه نقشهای از تمام ارگانهای حیاتی بدن میدانند. ما به چند نمونه از بیماریهای روحی وابسته به چاقی اشاره میکنیم. تک تک ارگان های ما گیرنده هایی هستند که همه پیام هایی را که به ما مربوط می شوند از درون و بیرون بدن دریافت می کنن و آن راتجزیه تحلیل می کنند. بنابراین، یکی از اهداف فنون گشتالت این است که به ما کمک کند مشکلات خود را به روشی جهانی و یکپارچه درک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید