بازتاب درمانی: تشخیص و درمان بیماری ها تنها با معاینه و ماساژ پا Refloxology

بزرگترین مبلغ این روش در کشورهای غربی یک آمریکائی دیگر به نام اونیس اینگام بود که آموزه دکتر فیتز جرالد را کامل تر کرد و سپس آن را تقریبا به طور کامل روی مناطق پا متمرکز کرد. اما ممکن است برای برخی این سوال پیش بیاید که آیا عینک می تواند سبب تقویت یا ضعیف تر شدن چشم شود؟ خستگی و عدم تعادل بدن در طول روز, باعث مسدود شدن پیامهای عصبی در بدن می گردد و رفلکسولوژی این انسدادها را باز می کند. بدن ما انرژی مادون قرمز را با طول موجی مابین ۳ و ۵۰ میکرون یا میکرومتر، و با بیشترین بازده انرژی با طول موج ۹.۴ میکرومتر را از سطح پوست ساطح میکند. سوالی که اغلب بین افراد مختلف جامعه به وجود می آید، آن است که آیا عینک زدن باعث بهبودی و درمان چشم ها و عینک نزدن باعث تضعیف آن می شود یا خیر؟ البته ذکر این نکته لازم است که در برخی موارد با تجویز چشم پزشک، استفاده از عینک ها ضروری بوده و برداشتن و نزدن آنها باعث می شود تا برای فرد این مشکل پابرجا بماند.

البته نباید از تاثیرات کار مداوم با موبایل ها، لپ تاپ ها و زل زدن به صفحات الکترونیکی غافل شد زیرا این عوامل می توانند سبب تضعیف چشم ها شوند. یکی دیگر از موضوعاتی که باید در این مقاله “عینک و رابطه آن با چشم” بيان كرد، عوارض عينک نزدن برای افراد مبتلا به آستیگماتیسم ها می باشد. در حقیقت، چندین مطالعه نشان دادهاند که بازتاب درمانی در کاهش دادن اشکالی از احتقان بسیار موثر است. بههرحال ماساژ دادن این ناحیه از پا به عملکرد بهتر کبد کمک میکند و این ارگان را سالمتر نگه میدارد. در سینه پا که گوشتآلودترین قسمت در کف پاست نقاطی وجود دارد که فشاردادن و ماساژ دادن آن به تنظیم عملکرد ریهها و افزایش حجم ششها و بهبود عملکرد قفسه سینه کمک میکند. درمانگران رفلکسوتراپی با ارائه فشارهایی که به کمک ۲ انگشت شست و سبابه به نقاط مربوطه وارد میکنند و با توجه به زمانبندی ویژهای که برای این کار در نظر دارند، علاوه بر درمان و تسکین دردهای اندامهای درونی مثل مغز، چشم یا سینوسها میتوانند در بهبود عملکرد و ساختار آنها نیز موثر باشند. در انتها به عنوان جمع بندی در رابطه با موضوع “عینک و رابطه آن با چشم” بايد گفت استفاده از عینک با توجه به اینکه عینک و رابطه آن با چشم در بعضی موارد باعث درمان و در بعضی موارد تنها باعث بهبود دید می شود، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

در مورد عینک و رابطه آن با چشم باید گفت عینک وسیله ای است که از عدسی ساخته شده و انسان ها از آن برای ایجاد یک دید بهتر استفاده می کنند. عینک، قاب های عدسی مانند از جنس شیشه یا پلاستیک هستند که با کمک دو دسته بر روی گوش ها سوار شده و باعث می شود تا قسمت عدسی روبروی چشم ها قرار بگیرد. اما به هر حال باید به این نکته توجه داشت که عدم استفاده از عینک سبب می شود تا زندگی فرد تحت تاثیر قرار گرفته و این باعث می شود تا در اثر دید نامناسب، حادثه یا مشکلاتی برای فرد به وجود بیاید. نکته جالب توجه آن است که استفاده از وانهای آروماتراپی یا نمکدرمانی و… طبق گفته دکتر علیرضا کشتکار جعفری، با توجه به مزایای استفاده از عینک و رابطه آن با چشم، هر چند این افراد می توانند از عینک استفاده نکنند اما توصیه می شود تا به طور کلی عینک را کنار نگذارند. بهتر است کسانی که به نوعی با مشکلاتی در بینایی و چشمان خود مواجه هستند، حتما به چشم پزشکان مراجعه کرده و روش درمانی خاص خود را با مشورت با ایشان استفاده کنند. این روش درمانی در اواخر قرن نوزدهم نجدید حیات یافت و در قرن بیستم افرادی همچون، ویلیام فیتزجرالد با مطالعات فراوانی در زمینه رفلکسولوژی توانست به مرور اصول بیشتری را کشف کند و به توسعه آن در سیستم درمانی و کار حرفه ای خود پرداخت.

در این روش از يك توپ توپر كمك بگيريد و به مدت 30 ثانیه توپ را در نقطه مربوط به عصب سياتيك حرکت دهید و بعد 30 ثانیه نقطه موردنظر را رها کنید و این کار را در 4 تا 5 دقیقه دوباره تکرار کنید. بازتاب بابینسکی یا بازتاب کف پا در نوزاد، در بزرگسالان با تحریک کف پا در هنگام خواب و یا بعد از پیاده روی های طولانی مشاهده میشود. در طب سنتی هند، انرژی حیاتی از طریق نادیها (Nadi) جریان مییابد و عامل هستی و هوشیاری و بیداری فرد میگردد. در سال ۱۹۹۵بسیاری از بیمه های سلامتی خصوصی،رشته های طب مکمل – جایگزین همچون طب سوزنی را تحت پوشش بیمه داشته اند ، که یکی از این دلایل آن ارزانتر بودن خدمات درمانی این روشها نسبت به تکنولوژی های مورد استفاده در پزشکی مدرن است . در آلمان: یکی از آزاد ترین کشورهای غربی در زمینه استفاده از طب مکمل می باشد تحقیقات اخیرنشان می دهد: داروهای هومیوپاتی گیاهی در آلمان آنقدر رایج است که %پزشکان از آنها در تجویزهای روزمره خود استفاده می کنند تقریبا تمامی پزشکان این کشور بر این باورند که طب مکمل-جایگزین باید با پزشکی رایج ادغام گردد. مقررات مداری: مهم ترین مقوله در تداوم فعالیت یک مرکز تخصصی اسپا ، قانون مداری است.

دیدگاهتان را بنویسید