بازتاب درمانی باعث بهبود حال و احساس عالی می شود

تعداد کمی از مطالعات نتایج مثبت را در افراد نشان داده اند که رنگ درمانی علاوه بر درمان استاندارد توسط یک متخصص روانپزشکی استفاده می شود. رنگ درمانی یک روش درمانی جایگزین است که از رنگ ها و فرکانس آنها برای التیام مشکلات جسمی و احساسی در بدن انسان استفاده می کند. رنگ قرمز مدعی است که ما را به زمین متصل می کند. نارنجی: اثر گرم کنندگی ملایمی دارد، ایمنی را افزایش می دهد و ادعا می شود بهترین محرک عاطفی است. اما چیزی که لازم به یادآوری بوده این است که علوم کل نگر، علومی جدید نیستند و عمر آنها به اندازه عمر آدمی و متناسب با آگاهی انسان است و فقط این علوم در زمان ما دوباره کشف می شوند. از آن جا که بررسی ابعاد حافظه و شیوه رمزگذاری و پردازش اطلاعات در ذهن افراد مورد نظر است و در صورت تایید فرضیههای پژوهشی به درمان بیماران مبتلا به افسردگی اساسی کمک خواهد شد لذا به بررسی نظریههای مرتبط با افسردگی و رویکردهای درمانی، همچنین حافظه و پردازش اطلاعات خواهیم پرداخت. ، ۱۳۸۷) که به طور کاملتر در جای مناسب به آنها خواهیم پرداخت. حصاری افزود: هنر درمانی شیوهای از روان درمانی است که امکان ابراز هیجانات و معالجه از طریق غیر کلامی را فراهم میآورد.

نظریه پردازان متعددی به بررسی ذهن و روان انسان پرداختند و درمانهای برگرفته از این نظریهها به شیوه های گوناگون در درمان بیماریهای روانی اثرگذار بوده است که در ذیل به نظریههای مرتبط با درمان افسردگی پرداخته خواهد شد. از جمله نظریه پردازان شناختی آلبرت الیس است که با طرح نظریه خود توجه خاصی بر روی نوع شناخت و برداشت افراد از وقایع را مدنظر قرار داد و درمان خود را بر تغییر تعابیر افراد از وقایع متمرکز ساخت. بنابراین وقتی واقعهای فعالکننده برای وی اتفاق میافتد، بر اساس تمایلات ذاتی خود ممکن است برداشت متفاوتی از موضوع داشته باشد.گاهی برداشتهای وی حاوی افکار، عقاید و باورهای عقلانی و گاهی حاوی افکار، عقاید و باورهای غیرعقلانی است(شفیعآبادی و همکاران،۱۳۸۸). الیس مطرح میکند که اگر فرد تابع افکار و عقاید منطقی و عقلانی خود باشد، با عواقب منطقی روبرو خواهد شد و شخصیت سالمی خواهد داشت، درحالی که اگر فرد تابع افکار غیرمنطقی و غیرعقلانی خود شود با عواقب غیرمنطقی مواجه میشود و فردی مضطرب و غیرعادی خواهد شد که شخصیت ناسالمی دارد.

با گسترش رفلکسی، در اروپا و آمریکا نیز به آن توجه ویژه میشود تا جایی که بهعنوان یک مکمل برای طب کلاسیک و مدرن مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال، اتاق آبی ممکن است برای تقویت آرامش و آرامش در طول یک جلسه طب فشاری یا بازتاب شناسی استفاده شود. رفلکسولوژی(بازتاب شناسی) شاخهای از علم پزشکی است. در سال ۱۹۹۳ از ۱۲۵ دانشگاه پزشکی دولتی ایالات متحده ، ۱۵ دانشگاه آموزشهایی در زمینه پزشکی مکمل – جایگزین در برنامه های آموزشی خود داشته اند ، که ۵ سال بعد تعداد این دانشگاهها به ۷۵ عدد رسید . کروموتراپی یک تکنیک پزشکی جایگزین است که ادعا می کند با استفاده از رنگ ها، اختلالات جسمی یا روانی مختلف را درمان می کند. با این حال، رنگهای ملایم، خنثی (یا شاید حتی خاموش) مانند کرم، بژ، اسطوخودوس و پاستلی ممکن است به برخی افراد کمک کند تا آرامش داشته باشند. متاسفانه با اینکه کشور ما از لحاظ تنوع و دسترسی به این ماده ارزند بسیار غنی است اما به درستی از این نعمت بهشتی استفاده نمیشود. علت اصلی بسیاری از بیماری ها خشکی است و با استفاده از چرب کردن کف پا رفع می شود. ساختار ارزیابی هیجانی یا قواعد هیجانی اغلب شکل منطقی در قالب اگر- بنابراین دارند و میتوان با کنار هم گذاشتن این ارزیابیها به فهرست پاسخهای هیجانی در موقعیتها دست یافت (فورگاس، ۲۰۰۵؛ راجزی، ۱۳۸۷).

اینگهام کتابهای با ارزشی پیرامون بازتابهای پای انسان نوشت که از آن جمله میتوان به کتاب : Stories the Feet Can Tell Thru Reflexology و Stories the Feet Have Told Thru Reflexology اشاره نمود. در استخدام منابع انسانی برای یک اسپا سبز، باید افرادی گزینش شوند که به انسان اهمیت می دهند چرا که همه فعالیت شما با انسان و روح و جسم انسان در ارتباط است. این تمام فایدههای یک ماساژ مرسوم را دارد و گاهی دسترسی شما به چشمههای آب گرم، سونا، و سایر امکانات را نیز فراهم میآورد. مطلب پیشنهادی: طراحی اتاق کودک به روش مونته سوری چه فوایدی دارد؟ مطلب پیشنهادی: نشانه های افسردگی در کودکان چیست؟ مطلب پیشنهادی: رنگ آمیزی کودکان، چه مزایایی دارد؟ در بدن انسان، مناطقی بازتابی در قسمتهای مختلف وجود دارد که عصبها و رگهای حساسی در آن نقاط واقعشدهاند. تحریک این نقاط حساس باعث تحریک عصبها شده و کارکرد اعضا را متعادل میکند. ۲- بازی درمانی شناختی رفتاری گروهی باعث کاهش معنادار پرخاشگری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در گروه آزمایش نسبت به گروه کنترل می شود. برای اینکه افراد روند درمانی را شروع کنند ، که در آن افراد با احساسات شدید مانند ترس ، اندوه ، عزاداری و عصبانیت وارد می شوند ، برای ادامه روند و بهره مندی از این روند ، ارتباط بین درمانگر و بیمار باید متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید