بازتاب درمانی باعث بهبود حال و احساس عالی می شود

این حركت را روی نقطههای مشخصی میتوان 3 تا 5 بار تكرار كرد. برای ارائه این تكنیك باید انگشت شست را روی نقطه مورد نظر قرار دهید و فشار متوسطی وارد كنید و سپس 4 انگشت دیگر را به دور موضع بگردانید. گاهی نیز جلسات منظم با درمانگر برای مدت شش ماه یا بیشتر ادامه پیدا میکند . پزشک دیگر به نام ریلی نیز از درمان مناطق رفلکس به طور گسترده ای استفاده نمود. در این روش میتوان از دانههای مختلفی استفاده نمود. دكتر A. Cornelius آلمانی در سال ۱۹۰۲ متوجه شد كه درد خود وی كه ناشی از یك عفونت بود بعد از فشار دادن كف پا تخفیف یافت. رفلسکولوژیست دیگر که در دهه 1960 کار می کرد، رابرت سنت جان بود. همواره به کارکنان وقت استراحت در طول روز و ماه بدهید. در طول شانزده هفته اول بارداری و در مواردی که فرد داری بیماری واگیر دار است این عمل انجام نشود، همچنین هرگز روی نقاط بریدگی، کبودی و زخم های تازه در نواحی پا فشار مستقیم وارد نشود. میمیرند ، به همین دلیل مردم به سمت شیوه های درمانی کهن روی آورده و این پدیده ها را پس از تجزیه و تحلیل و بررسی آماری و بوجود آوردن انبوهی از مدارک مستند مورد استفاده قرار میدهند.امروزه اکثر روشهای سنتی درمانگری و شفا دهی مورد بازبینی و استفاده مجدد قرار گرفته است .

رشد عجیب سرچ «مهاجرت» پس از جنجال صیانت! اما اگر کسی آنجا باشد، کسی که بتواند به تو آنچه اتفاق افتاد را برگرداند، سپس جزئیاتی که بهاین طریق نگهداری میشوند بخشی از تو میشوند، و نمیمیرند» (وینیکات، ۱۹۷۱). اما این مطالعات هم كوچك هستند و در آنها به میزان كافی از جزئیات متدولوژی كار انجام شده، گزارشی ذكر نشده است. اگر جریان و انتشار آن متعادل باشد سلامتی را در پی دارد، اما با بر هم خوردن موازنه انرژی حیاتی، کاستی و بیماری و فتور حاصل میگردد. دست از جهات مختلفی به بدن انسان شباهت دارد و با توجه به سوابق تاریخی که از اثر بخشی نقاط انطباقی دست وجود دارد، این شباهت می تواند معانی ارزشمندی داشته باشد.مکاتب باستانی مانند بازتاب شناسی سنتی که از هزاران سال پیش مورد استفاده بوده اند ارتباطات عمیقی را در میان دست و بدن نشان داده بودند و حال با کنار هم قرار دادن این دانش کهن با علوم جدید می توان دروازه های جدیدی را گشود و راه حل های موثرتری را برای درمان ارائه کرد. خانم هایی که انحراف لگن دارند معمولا زایمان های سختی دارند. بیش از ۹۵ درصد مردم جهان دچار انحراف یا جا به جایی لگن هستند و این مسئله به دلیل رعایت نکردن شیوه صحیح زندگی از قبیل ایستادن غلط، نشستن غلط، راه رفتن غلط و جا به جا کردن اجسام سنگین یا سبک بدون رعایت اصول اولیه است.

فیزیکی و فیزیوتراپی، کلینیکهای ماساژ درمانی و همچنین، مورد استفاده عموم مردم است. بسیاری از مردم برای درمان دیسک به متخصصان طب مدرن مراجعه می کنند و اغلب برای درمان دیسک به جراحی تن می دهند. در نخستین دوره آموزشی رفلكسولوژی برای عموم تصمیم داریم شیوههای ارائه تكنیكهای رفلكسولوژی برای دستها را به شما آموزش دهیم تا از شمارههای بعد، از این روشها برای تسكین اختلالها، بیماریها و دردهای مختلف استفاده كنیم. درد در استخوان کنار انگشت شست ، پینه ها و میخچه ها ، درد انگشتان پا ، التهاب مفاصل و آرتروز از علل شایع درد پا هستند. سبکی که به شما نشان می دهد چگونه با تحریک نقاط خاص روی کف پا می توانید بسیاری از امراض و بیماری ها را درمان یا بهبود ببخشید. کف پای درناک مشکل شایعی است. نقطه انعکاس کبد در کف پای راست، زیر دو انگشت آخر و درست پیش از گودی کف پا قرار دارد. شما میتوانید از انگشت شست و دیگر انگشتانتان و پاشنه کف دست خود برای ماساژ و مالش پاها استفاده کنید. اموزش ماساژ کف پا را در این مقاله می توانید بصورت تئوری مطالعه بفرمایید.

ماساژ برخی از قسمت های پا و دست در بازتاب درمانی، می تواند سلول های عصبی بخش های مختلف بدن را تحریک کند و ناقل های عصبی خاصی از آنها ترشح می شود. بازتاب درمانی، می تواند برای افزایش سرعت دفع اوره از بدن نیز استفاده شود. در این مرحله نیز مانند مرحله اول تنها كافی است از انگشت شستتان كمك بگیرید و با كمك آن روی نقطه موردنظر فشار وارد كنید و در مسیر رو به جلو با انگشت شست و اعمال فشاری در حد متوسط دستتان را رو به جلو حركت دهید. بهعنوان مثال میتوانید هنگام سردرد، دندان درد، تنگی نفس، كاهش انرژی یا دردهای مفصلی از این تكنیكها كمك بگیرید. در این مرحله میتوانید از دیگر انگشتان دستتان برای ایجاد فشار بهتر و تسلط بر كار استفاده كنید. بهعنوان مثال اگر لازم باشد برای تسكین درد یا اختلال اندامهایی مانند عصب سیاتیك، لگن و مثانه باید از این متد كمك گرفت تا به نتیجه بهتر رسید. دانستن این نکات به شما کمک می کند تا در شرایط خاص بتوانید با مراجعه به یک درمانگر یا کارشناس یومی هوتراپی اختلالات و بیماری ها را پشت سر بگذارید. در این شیوه، کارشناس یومی هوتراپی با ارائه تکنیک های خاص روی بدن بیمار و دادن نرمش و کشش های خاص به دیسک او کمک می کند تا به محل اولیه خودش بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید