بازتاب درمانی باعث بهبود حال و احساس عالی می شود

این متخصص طب سنتی تصریح کرد: ورزش اثرات مثبتی بر کیفیت زندگی بیماران و تسکین پای بیقرار دارد بنابراین داشتن ورزش منظم در سبک زندگی، انجام برخی از تمرینات خاص و یوگا میتواند کمککننده باشد. اگر سردرد خفیف یا بدن درد دارید؛ بهتر است به جای مصرف مُسَکِن، از روش هایی همچون ماساژ، یوگا و رفلکسولوژی (بازتاب شناسی / نوعی فشار درمانی) استفاده نمایید. ممکن است حداقل در سه ماهه اول بارداری، پزشک شما را از مصرف مُسَکِن هایی همچون استامینوفن و ایبوپروفن منع نماید. خودش- و این چیزی است که کمی سوتفاهم یا کمی حفرهی تاسفآور در نظریهاش ایجاد کرده است. چاقی و قرار گرفتن ستون فقرات در وضعیت بد میتواند کمر شما را تحت فشار قرار دهد و باعث ایجاد احساس درد شود. درد عضلانی، درد دیسک، درد مفصل و درد عصبی همگی از جمله دردهای مختلف کمر به شمار میروند. همچنین مطالعاتی محدودی بر طبهای مکملی مانند ماساژدرمانی، ماساژ پا با روغن اسطوخدوس، بازتاب درمانی، طب سوزنی، دم نوش هوفاریقون و حجامت صورت گرفته و تقریباً همگی اثربخشی خوبی داشتند.

بههرحال ماساژ دادن این ناحیه از پا به عملکرد بهتر کبد کمک میکند و این ارگان را سالمتر نگه میدارد. سیاهپوش اشاره کرد: پس از گرفتن یک شرح حال کامل، باید از نظر بارداری، بیماریهایی نظیر بیماریهای عروقی، بیماریهای سیستم عصبی، پارکینسون، اسپاسم شبانه ساق و آکاتزیا، دیابت، عملکرد کلیه و کمخونی، بیمار را ارزیابی کرد. در نظر من چنین شکافهایی شامل نویسندگان دیگری در انجمن انگلیسی نیز میشد. این نظریه مهمترین نظر در غرب است اگرچه نظرات مدرن هم وجود دارند. با این حال، تمرینات بازتاب درمانی در طول قرن 19 به جهان غرب آمد. شیوههای درمانی کایروپراکتیک، شیاتسو، ماساژدرمانی و بازتاب درمانی از جمله تکنیکهایی است که در این شیوه درمانی مورد استفاده درمانگران قرار میگیرد. یک پژوهش ملی در سال 2005 نشان داد که 21.4 درصد از جمعیت دانمارک رفلکسولوژیکرده اند.در نروژ 5.6٪ از جمعیت نروژ در سال 2007، رفلکسولوژی استفاده کرده اند. بهترین کلینیک روانشناختی از خدمات درمان نورتراپی به کمک دستگاه های نوروفیدبک tdcs و ces برای رفع اختلالات در مراجعین استفاده می کند. دراینجا ذکر این نکته ضروری است که هیچیک از مکاتب یا روش های طبی نمی تواند پاسخگوی تمامی مشکلات و بیماری های بشر باشد و همانطور که در شماره های قبل نیز آمد، در موارد زیادی لازم می شود چند مکتب طبی به کمک هم برای رفع مشکل بیمار اقدام نمایند.

در بیشتر موارد درد کمر مضر یا خطرناک نیست. در برخی موارد کمردرد میتواند نشاندهنده یک مشکل بسیار جدی و خطرناک مانند سرطان، عفونت یا شکستگی ستون فقرات باشند. گیاهانی مانند بادرنجبویه و اسطوخدوس علاوه بر آرامشبخشی قادر به اصلاح اختلالات خواب نیز هستند. تعدادی از این فعالیت ها عبارتند از: کمک به گوارش غذا، تصفیه مواد زائد، ذخیره و آزاد کردن ویتامین ها و ساختن ترکیبات حیاتی مانند صفرا. مهم ترین نکته آن است که این تکنیک ها فرآیندی را در کلیه و مجاری ادراری سبب می شوند که موجب تسریع دفع سنگ در بدن می شود بنابراین افراد مبتلا به سنگ کلیه با مشاوره با متخصص شان می توانند از یومی هو تراپی به عنوان یک درمان کمکی و موثر برای دفع سنگ کلیه کمک بگیرند. در ماساژ بازتاب درمانی با فشارهایی که در نقاط مختلف بدن ایجاد می شود گردش خون تسریع پیدا کرده، به کلیه سیستم و ارگان های داخلی از قبیل قلب، مغز، اعصاب و … ماساژ شبیه رفلکسولوژی ممکن است در دوره های قبل تاریخ وجود داشته، اگر چه ریشه های آن به مستند است( نقش برجسته بر روی دیواره های آرامگاه ششمین سلسله مصر 2450 سال قبل از میلاد) دو مرد نشسته در حال ماساژ بر روی دست و پا ی خود میباشند.

دست ها و پاهای انسان خیلی حساس تر از آن هستند که می پندارید. برای خرید کتاب ” بازتاب شناسی درمانی كف پا ” حداکثر چقدر می توانم تخفیف بگیرم؟ هدف بازی درمانی ارتقا سطح فرزندپروری والدین و ایجاد اعتماد به نفس و خلاقیت در وجود کودک با دادن اجازه تصمیم گیری و رهبری به اوست. هنر درمانی برای بهبود بیماران از ضربههای شدید روانی و آسیبهای جدی، أغلب به صورت جزئی مفید بوده است. برای از بین بردن احساس خستگی و بی حالی کافیست لبه های داخلی کف پارا ماساژ دهید . برای مثال، ماساژ دادن قسمتی از پا، می تواند باعث تحریک و یا احساس آرامش در اعصاب شود. وی مطرح کرد: در منابع طب سنتی ایرانی، ورزش مهمترین اصل حفظ سلامتی در بالغین است و برای دریافت بیشترین فایده از ورزش، بایستی نکاتی رعایت شود برای مثال، استحمام و ماساژ پاها با روغن گل سرخ بعد از ورزش، از ایجاد خستگی عضلانی جلوگیری میکند و باعث تقویت عضلات میشود. تاریخ شناسان غربی به این نتیجه رسیدند که رفلکسولوژی در اصل یونانی بوده است. سیاهپوش تصریح کرد: داشتن تعادل و تنوع در خوراکیهای مصرفی و رعایت قوانین خوردن و نوشیدن اصل دوم حفظ سلامتی در بالغین است. دکتر مرضیه بیگم سیاهپوش در گفتوگو با ایسنا اظهار کرد: سندروم پای بیقرار یک وضعیت طبی است که در آن یک احساس نیاز به حرکت دادن پاها و احساسی ناخوشایند در ساق پاها وجود دارد که معمولاً به شکل درد توصیف نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید